Krize herního věku

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 13. 12. 2016 19:09

40% jen hadam, nevim to. Stejne jako nevim kolik lidi hru upirati na PC a na konzole. Oficialni prodeje muzou byl vyssi na konzolich, ale to neznamena ze je to popularnejsi platforma.

Jak muzes ukrast neco fyzicky, kdyz uz ze sve podstaty ta vec fyzicka neni?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 12. 2016 19:55

Zajímají nás prodeje. Pokud hraje na PC 700 miliard lidí, je to jejich problém. Takže těch tvých 40 % je reálných asi tak, jako že PC je více populární.

Krabice v obchodě není fyzická? Aha...
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 13. 12. 2016 20:32

Vzdyt tobe muzou byt prodeje jedno. Ja myslel, ze se tu dohadujeme o tom na cem hraje vic lidi, ne ktera platforma vic vydelava.

Krabice jo, ale ty data na ni ne. To je casty problem techhle obhajovatelu piratstvi. Nevidi, za tou hrou hodiny prace skupiny lidi.

Kdyz ti dam paletu cihel a cementu kterou sam koupim, a budu chtit abys mi postavil dum, aniz bych ti pak za tvoji praci neco dal, bylo by to OK? V podstate jsem investoval do materialu a tobe jsem zadny cihly z domu neukradl, takze asi jo, ne?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 12. 2016 21:03

Ano, bavíme se o tom, na čem se více hraje. A jelikož se dají dohledat prodeje, tak nic lepšího nemáme. Nebo ano? Můžeme se bavit roky o tom, jak se hraje nejvíc na PC a že kopírování zabíjí průmysl, ale beze mě, protože jsou to jen pohádky.

Ty jsi začal s krádeží. Krádež je fyzické odzicení, ne? Já pokračoval krabicí. Kopírování není krádež. Piráti jezdí na moři.

Ne, tvoje příměry nejsou úplně dobré. Když dům, tak je to stejné, jako kdybych se přes plot podíval na tvůj a zkopíroval ho na svůj pozemek na svoje náklady. Zmizelo ti něco?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 13. 12. 2016 21:48

Jsou to jablka a hrusky. To na cem se hraje vic nevim ani ja, ani ty a rozhodne ti to nereknou prodeje. Takze v podstate se hadat o tomhle nema smysl.

Ne, ja psal o zlodejne. Coz uzivani cehokoliv bez souhlasu originalniho vlastnika je.

Ten muj dum musel jako prvni nekdo vytvorit aby sis ho mohl okopirovat, cimz se zase vracime k tematu zaplacene prace za cas straveny tvorbou.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 13. 12. 2016 21:54

tak indie hry muzou bejt samo dobry, ale pak na co by meli lidi ty nadupany PC za 40k? kdepak herni silenstvi drzej nad vodou AAA tituly, indie to rozhodne nebude. proste to tak je, nebejt konzoli stali by se PC stroje za desitky tisic zbytecnosti, protoze na ty indie hry by je nebylo potreba, triackovy tituly by na PC nikdo nedelal protoze by na tom prodelal boty behem chvile. Staci se podivam do let minulych, ktera velka triple A hra exluzivne na PC v poslednich letech vydelala tolik ze by se dalo mluvit o jednoznacnem a nezapomenutelnem uspechu..zadnou neznam. Jo zato takovej Minecraft treba..to byl uspech..indie jasne na PC vede..PC je takovej underground, kde prava ruka nevi co dela prava..borcus a nekazen.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Extremez 14. 12. 2016 08:28

tdjohn píše:Zajímají nás prodeje. Pokud hraje na PC 700 miliard lidí, je to jejich problém. Takže těch tvých 40 % je reálných asi tak, jako že PC je více populární.

Krabice v obchodě není fyzická? Aha...


Hlavně, že ty vaříš z vody.. když na světě je jen 7,5 miliard lidí :D Ať žije PC !! :D
Extremez
Killing Spree

Odeslat příspěvekod datel21 14. 12. 2016 09:39

tdjohn > děláš si ze mě srandu? Takže jako duševní vlastnictví podle tebe neexistuje? Takže prostě fotky, hudba, film ani hry podle tebe, když neukradnu třeba DVD, tak krádež není?

flash789> Co třeba Counter Strike? Je to jenom na PC a prodeje jsou hodně masivní.
datel21
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 12. 2016 10:55

OMG, je rok 2016. Podobný debaty jsou trochu out. Jako sorry, ale asi budete docela retardi :D Kromě flash789. Krádež je krádež a kopírování je kopírování. Duševní vlastnictví je zase na jinou debatu a je úplně jedno, jestli si myslím, že existuje.

Jasně, CS to vytrhne :D Masivní prodeje. Tak možná na PC prodeje. I GTA V měla víc jen na konzolích.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 14. 12. 2016 11:18

Tak ja uz nevim jak to napsat aby jsi tomu rozumel i ty.

Zkopirovat si muzes her kolik chces, to samozrejme trestne neni. Ale pokud nemas souhlas majitele (vydavatele), ze tu hru muzes pouzivat, tak jsi zlocinec. A souhlas se vetsinou ziskava zakoupenim a prijmutim licence na pouzivani.

At uz se na to divas jako na kradez nebo na poruseni smluvnich podminek, v obou pripadech je to zlocin.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 12. 2016 12:25

Uf, jde to pomalu s tebou, ale už se trochu chytáš.

Zkopírování samozřejmě trestné dnes je. Problém je v tom, že to není krádež, protože jsi nic neukradl. Není to tak složité.

Dívám se na to tak, že je to kopírování a tudíž to u herní průmysl vůbec neovliňuje.

Chápu, že na hloupé lidi platí, když BSA šíří ty svoje hovna a všude jsou lodě s piráty, atd. Ale měl jsem dojem, že sem nechodí úplně mimo lidi... ba ne, kecám :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 14. 12. 2016 12:43

Kradez neni jedinna trestna cinnost. Proste uzivani her aniz bys k tomu mel svoleni, je trestne. To nijak neokecas.

Nic. Nemam chut cist dalsi tvoje "kopirovani neni kradez", takze koncim. Zas nekdy pokecame. ;)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 12. 2016 13:15

Takže zloděj v tém světě kopíruje? Jako možná jo, ale měl jsem za to, že zloděj krade.

Nevím, asi nebudu ideální partner do tvého stylu "diskuze". Ale N.Marko to určitě rád zase zkusí, až bude hledat další klávesnici.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 14. 12. 2016 13:49

Zkopírování SW trestné samozřejmě není (instalátoru, dekompilace a zkopírování zdrojového kódu je trestné taky). Trestné je až jeho používání v rozporu s podmínkami a licenčním ujednáním.

Nicméně se hádáte o ho*ně.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 12. 2016 13:57

Kdyby sem chodil SCobra, tak by ti řekl aktuální zákony. Mně je to jedno, protože kopírování je pro mě dobrá věc. Ale než zmizel, tak vstoupil? v platnost zákon, kdy žádné kopie SW dělat nemůžeš.

To ani ne. Někdo totiž hloupě tvrdí, že kopírování je něco jako krádež a srovnává to se zabíjením a okrádáním na moři. Podobnost sice žádná, ale dodnes to plno blbců opakuje :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků