PS4 vs. xbox one.

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Bejca7 3. 2. 2014 15:30

Ahoj,

je mi jasne, ze se to tady urcite resilo uz xkrat, ale ja uz nad tim stravil zhruba tyden a porad mam x veci se kterymi bych potreboval poradit. Chci si koupit jednu z techto novych konzoli. Podotykam, ze jsem nikdy neparil a zahral si tak max nejakou sportovni hru. Jedine hry co jsem dohral byla serie Mafia 1,2. Zhruba 14. dni zpatky jsem hral u znameho xbox 360 a strasne me zaujal kinect, tak jsem si rekl, ze si to taky poridim, ale ted nevim kterou zvolit.

Muzu na Vas zkusenejsi s par zakladnimi dotazy?

1. Ktera kamera je podle Vas lepsi? U xboxu se na ni pry velmi zameruji, tak bych ocekaval, ze bude lepsi. Jde mi hlavne o nejake sportovni hry. Myslite si, ze i na PS4 budou nejake sportovni hry, jako byly na xbox 360 adventures? To je totiz na party strasna zabava. Podotykam, ze to je asi nejdulezitejsi aspekt u meho vyberu. Chci totiz aby ta interakce byla co nejlepsi.

2. Jak je to s online prostredim? Neznam ani jedno, takze se ptam zase Vas zkusenejsich, ktere online prostredi je lepsi? Nabizi napr. playstation nebo xbox kdyz si zaplatim to rocni clenstvi nejake lepsi hry zdarma? Respektive jak casto?

3. Myslite si, ze by byl probem kdyz si xbox koupim ze zahranici? Podotykam, ze nemam nikde zadny ucet, takze bych si vse musel registrovat.

4. Co byste si zvolili? Hlavni prioritou je pro me kamera? Chci to mit hlavne jako party zabavu, takze bych rad vyuzil na nejake party hry (sport, nejake kraviny atd.), dalsi priorita je online prostredi (respektive kde dostanu vice her, aplikaci atd. za rocni clenstvi) a posledni jsou hry GTA 5 (jeste neni potvrzena), Division, whatch dogs a quantum break (ta bude asi jen na xbox) ostatni by meli byt asi na obe konzole pokud se nepletu.

Byl bych Vam vdecny za kazdou radu, kupuju si konzoli poprve a nechci hned poprve slapnout vedle.

Dekuji
Bejca7
First Blood

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 3. 2. 2014 15:37

Podle toho co píšeš je výběr naprosto jednoduchý. Xbox one má tu kamerku mnohem lepší. Navíc na PS kameru snad zatím ani nejsou oznámeny žádné hry a SONY se nějak na hry pro kameru opravdu nezaměřují, takže by jsi mohl čekat dlouho. Problém s koupi ze zahraničí není vlastně žádný. Online prostředí těžko říct, prostě zapneš multiplayer a hraješ, tam není moc co řešit, ikdyž opět u PS4 co jsem tak někde četl jsou sem tam problémy se servery, takže v tomhle asi opět pro tebe lepší Xbox one.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bejca7 3. 2. 2014 15:45

Diky za odpoved...Muzu mit jeste dotaz ohledne toho predplatneho? Za tech 60 dolaru ziskam moznost hrat online? Jsou tam v cene i nejake hry? Cetl jsem nekde, ze PS4 dava svym uzivatelum nejake bonusove AAA hry, jak je to tedy u XBOB one?
Bejca7
First Blood

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 3. 2. 2014 15:50

Microsoft to zatím má jen u X360, ale velmi brzy budou hry zdarma i pro Xone, právě dneska o tom byl článek na konzolistovi. Čekej ale zatím jen nějaké indie tituly, ikdyž i ty jsou kolikrát velmi kvalitní. Ve středu bude na PS4 hororovka outlast a ta se opravdu povedla.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 2. 2014 15:51

Určitě X-one, ten je více směřován na párty hry, PS4 je spíše na regulérní hraní.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bejca7 3. 2. 2014 16:04

Dekuji, vypada to, ze X box je asi podle mych preferenci lepsi volba. Jeste dalsi dotaz. Kdyz se normalne pres konzoli zaregistruju, tak se pak da zaplatit ten xbox gold kartou? A dalsi hry se daji koupit taktez bez problemu kartou? Jo a jeste jeden blby dotaz. Jsou tam napr. nejake vetsi slevy na hry, kdyz si ten gold zaplatim? Prece jen ted na zacatku ceny her jsou velmi vysoke, bazary apod. jeste nefunguji. Diky...

Jo a jeste jeden blby dotaz:-) Muzu si xbox vzit a zapojit ho bez problemu k jine TV? Chci ho obcas vzit k pratelum apod.
Bejca7
First Blood

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 3. 2. 2014 16:56

Mám pocit, že českou kreditku to možná nezkousne, ale to je dotaz spíše na majitele té konzole u nás. To samé asi i pro druhou otázku, ale podle mně tam zatím nějaké slevy nejsou, je to moc čerstvé, ale samozřejmě budou. Xbox one připojíš k jakékoliv TV, která má HDMI, tzn. všechny LCD, LED i plasmy. Ke starým CRT TV ho už ale nepřipojíš
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 4. 2. 2014 01:17

Bejca7: Kdybych chtěl být nepříjemný tak by ti řekl, aby sis koupil X360 s Kinectem.
Ušetříš spoustu peněz a budeš mít k dispozici spoustu KINECT party her..

Ale jako bych nic neřekl.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 4. 2. 2014 01:44

Má pravdu chlapec....
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bejca7 4. 2. 2014 08:27

Verte mi, ze i nad X360 jsem premyslel, ale pak jsem se docetl, ze ten novy kinect je daleko lepsi, navic celkove me lakaji nove tituly jako division, watch dogs atd. ktere budou vypadat urcite lepe na novem xboxu. Navic to chci mit na delsi dobu, takze prece jen je lepsi koupit novejsi hardware, ktery technicky aspon chvili vydrzi...Aspon tak jsem to bral:-)
Bejca7
First Blood

Odeslat příspěvekod Logan007 4. 2. 2014 09:15

Českou kartu to asi nezkousne, ale na ebayi se dají koupit kódy na Gold. Games with gold (2 hry měsíčně zdarma, které jsou ale na účet vázány napořád, nikoliv jen na dobu předplatného) by měly přijít velice brzo - očekávám je buď 16. tohoto měsíce či 1. března.
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bejca7 4. 2. 2014 09:21

Diky za info. Jak to funguje prosim Te s tim nakupem gold? Koupim si nejaky kod pres ebay, ktery pak natukam normalne do konzole a vezme mi to uplne v pohode i v CR, jo?

Popripade da se pouzit u xbox one a CR paypal?

Zase se omlouvam za blbe dotazy, ale zastavam nazor, ze blby dotaz lepsi nez zadny:-)
Bejca7
First Blood

Odeslat příspěvekod Breaker 5. 2. 2014 15:11

Česká karta ti pôjde v pohode (resp. mne ide slovenská, tak myslím, že to bude podobné :)) ). Paypal u nás nie. A ak by ti aj nešla karta a nechcel by si nakupovať z eBaya, normálne ti budú fungovať tie gold karty, čo majú trebárs na alze (aj keď "sú pre X360").
#ledžendery
Breaker
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 6. 2. 2014 20:30

Ja teda mel moznost zkusit Kinect na X360 a proste je to na prd.

Dokud to nebude 3D, tedy to nebude normalne snimat s velkym rozlisenim ze hejbes nohama jako ze chodis, nebo ze mackas tlacitko a ne proste jen mit ruku 5sec na miste.. tak to bude stat vzdycky na prd.

O kinectu na XONE jsem cetl ze zatim jedina hra co ho plne podporuje - fighters within je srot a rozpoznavani pohybu jeste horsi nez u Kinectu na 360.

Je zapotrtebi si uvedomit, ze Kinect je byl a bude urcenej jen pro male deti a ozralce na party, kterejm je fuk ze si ten kinect snima co chce a dela co chce.. ze to proste poradne nefunguje.

V tomhle smeru jsou daleko lepsy sporty pro Playstation (samozrejme jen ty kde pouzivas ruku.. raketove sporty.. atd)


ad tvoje dalsi otazky - normos si kup kupony na kredity (body uz konci a maj jen omezenou moznost co za ne lze koupit = nebrat).. normos 300kc/800kc a vejs. A nemusis zadnej ebay Xone ma v cechach normalne plnou funkcnost (az teda na locale).. my xone prodavame uz mesic a nikdo ze zakazniku stim nemel zadnej problem.. ani s multiplayerem ani s nakupovanim pres store.. ani s ceskym live uctem. Proste to ber jako X360 :)
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Bejca7 11. 2. 2014 09:07

Tak jsem nakonec koupil xbox one:-) Uz ho mam doma, ale jsem zatim na sluzebce:) Takze si ho budu uzivat nekdy o vikendu...:-) Nicmene k nemu nemam zatim zadnou hru. Bazarove hry asi jeste moc nejsou, ze? Popripade kde je please nejvetsi vyber? At vim na jake stranky chodit:-)

Jinak muzu mit jeste dotaz s tim zalozenim uctu? Ja zatim teda zadny nemam. Takze si mam pres stranky xboxu zalozit nejaky ucet? A myslite, ze bude potreba zalozit nejaky fiktivni v Anglii? Dekuji

Dan
Bejca7
First Blood

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků