Xbox One

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod evlo 7. 7. 2015 20:48

ps now, zeby, nebo to si jako myslis, ze na tom xbox one pujdou spustit xbox 360 hry? To je samo jen tak podano, realne to bude to stejne.
evlo
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 10. 7. 2015 18:48

IMHO zpětná kompatibilita na XONE neexistuje, a nikdo mi to nevymluví..
MS si může psát co chce, novináři si mohou psát co chtějí...

XBOX ONE nemá dost výkonu na emulaci konzole. Tečka.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 7. 2015 21:11

:D X360 i PS3 jsou slabé stroje a určitě je možné to pustit na těch NB komponentách v aktuálních konzolích. Je otázkou, kdo zaplatí vývoj. Z hlediska hráčů je to v podstatě k ničemu, protože je pozdě, ale reklama je to skvělá. MS asi neví, kam vyhazovat peníze. Nejdříve koupí předražený Mojang a pak tohle.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 7. 2015 21:20

beat: No já ti nevím, ale co se mě týče, tak to vypadá docela legitimně - jen se divím, že to radši neudělají na úrovni systémového řešení místo aby se s tím crcali jeden po druhém. Takhle to je mnohem dražší.

PS3 emulaci na PS4 asi nikdy mít nebude, protože emulovat specializovanou sestavu jako PS3 byla na vcelku generickém systému jakým PS4 je vyžaduje hodně hrubého výkonu. Škoda, že to nemá nějaké dedikované HW řešení... alespoň ten IO chip z PSX tam mohl být :(
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 10. 7. 2015 21:42

N.Marko: No právě..vpodstatě je to "dodělávka emulace" do každé hry zvlášť. Pravá emulace by to byla v případě, kdyby to vzalo normálně hru z disku a tu spustilo.
Ale marketingově zní samozřejmě mnohem lépe "zpětná kompatibilita", ač technikcky je to samozřejmě nesmysl...
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 7. 2015 21:46

Samozřejmě je to normální emulace a budou pak všechny hry fungovat. Jen není hotová, tak mají jen pár funkčních kousků.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 11. 7. 2015 07:17

tdjohn píše:Samozřejmě je to normální emulace a budou pak všechny hry fungovat. Jen není hotová, tak mají jen pár funkčních kousků.
Naivko.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 7. 2015 11:59

Jak to myslíš?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 11. 7. 2015 13:05

Že jsi prostě naivní. Tak to myslím. Kromě jiného.
Myslet si, že v určitém bodu se Microsoft rozhodne udělat tuhle emulaci pro všechny hry je asi tak pravděpodobné, jako že ty začneš mít dobrý herní vkus a přestaneš mít blbý připomínky.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 12. 7. 2015 11:59

tdjohn: Jediné co MS dělá je to, že "rekompiluje" určité hry pro nový hardware.
Pokud vložíš disk s "kompatibilní" X360 hrou do X-ONE, jediné co se stane je to, že se z internetu do X-ONE stáhne rekompilovaná verze hry.
Původní hra z disku se opravdu nespustí, na to prostě X-ONE nemá výkon.

Nebyl by problém ani pro Sony rekompilovat hry z PS3 pro PS4, ale proč to dělat.. Vydají pár remaků a vydělají na tom mnohem více.

A jen tak mimochodem...
Je to něco jako kdyby sis koupil novou 4k televizi, a výrobce ti říkal, že si na tom máš pouštět staré filmy... Prostě totální hovadina.
Naposledy upravil beat dne 12. 7. 2015 15:51, celkově upraveno 1
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2015 14:19

Nějaký zdroj k tomu a nebo zase tvoje bujná fantazie?

Nesmysl to samozřejmě je, ale to dělají všechny velké herní firmy poslední dobou.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 12. 7. 2015 20:25

Úplně stejně byla řešená zpětná kompatibilita u XB360. Byl tam sice emulátor i86 kódu a v zásadě to zvládalo "tak nějak" přehrát jakoukoliv hru, pro ty nejpopulárnější se ale stejně stahoval optimalizovaný EXE který poskytoval lepší výsledky. Podobně to bude řešené teďko, virtualizační technologie v CPU to trochu usnadní.

O zpětné kompatibilitě PS3->PS4 dost pochybuju, on ten Cell byla fakt celkem komplexní obluda a některé firmy si daly tu práci všechny části opravdu používat. To se nedá na hardwaru PS4 naemulovat ani náhodou. Byť šlo v zásadě o obyčejný jednojádrový procesor se sedmi VLIW jadérky kterých má moderní grafická karta stovky, právě synchronizace všech těch procesů by vyžadovala mnohem preciznější emulaci než jen napsat JIT překladač PPC kódu a wrapper na OpenGL jako u XBoxu. I když... o Amize se taky říkalo že je prakticky neemulovatelná a dnes, čtvrt století od jejího vzniku, už se dá emulovat se 100% věrností. Jenom je na to potřeba CPU asi tak 250x rychlejší než byl ten skutečný v ní.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 12. 7. 2015 21:54

Mican: :-)

Tak samozřejmě by byla makačka některé hry(Killzone 2,3 - Uncharted série) překompilovat pro PS4. Jak říkám, více se jim vyplatí prodat remake.
Takový God of War 3 je v podstatě hra, která by se dala nazvat jako zpětná kompatibilita :D
Ale Sony se na tom snaží vydělat a ne jí dát zdarma...

Snaha Microsoftu je chvályhodná. Bohužel...Sony nebere Microsoft jako konkurenci. Zatím je Sony v silné pozici, ale Microsoft se hodně snaží a Sony si je přespříliš sebejistá.. Snad na to nedoplatí.

Líbí se mi, jak Microsoft tlačí dopředu vše co dělá. Nový ovladač, Forza edice X-BOXU(mimochodem, takto má podle mě vypadat konzole stavěná pro hru, ne jen natisknout logo nebo konzoli obarvit).. Snad Microsoft donutí aspoň trochu Sony reagovat..
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 9. 2. 2017 21:13

Trochu oživím mrtvolu :D Chudák X1, ani na fóru ho nikdo nemá rád.

Tak nakonec jste měli pravdu, že neudělali emulátor. Kdo ví, třeba je fakt náročné ho udělat. Nebo jsou to jen lemplové :D Jen jim pak vše trvá.

Mezitím vydala Sony GOW 3 na PS4 a musím říct, že je to pecka. Chudák beat už se s námi nebaví.

Ale hlavně vyšlo GTA IV na X1!!!

RDR je také solidně vylepšené:
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 2. 2017 14:33

Jsem si udělal nový MS účet a přemýšlím, jestli to něčemu vadí. OK, nebudu mít stoleté přátele, které stejně už neznám. Hry z Gold a achievements. Co dalšího by mi mohlo scházet? Napadá mě, že jsem ten účet používal i pro GfWL, ale to už je asi mrtvé, tak to nevadí. Podle mě je to OK.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků