Xbox One

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 23. 5. 2013 13:16

Instalace jsou zvěrstvo. Mnohem lepší je, když se hra při hraní trhá kvůli načítání z média :D

Bazarová ochrana by se dala mnohem líp vyřešit na úrovni bazarů - museli by mít smlouvu s vydavateli (jako jiní prodejci) a odvádět nějaké procento z tržby.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muftu 23. 5. 2013 13:32

ked je povinna tak ano - ja nechcem instalovat, pretoze nemam na to cas - mam casto mozno len 30 minut na hranie, tak nechcem polovicu z toho casu stravit pozeranim sa na instalacnu obrazovku...
X360, Xbox, PS3, PS 2, Wii U, Wii, GC, N64, SNES, Sega DC, Sega MD, 3DS XL, 3DS, GBC, GBA SP, GB Micro, GB, PSV, PSP
muftu
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 5. 2013 13:53

Tak u instalace nemusíš mačkat čudliky na gamepadu, jen ji zapni a jdi koupat děcka/sekat zahradu/na pivo, pak se vrať a hraj. :roll:
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 23. 5. 2013 13:53

muftu: To chápu, ale stejně bych radši obětoval jednou těch pár minut, abych měl pak při hraní klid.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muftu 23. 5. 2013 14:17

ako pokial viem, ze hra ma bude bavit, tak ju vacsinou nainstalujem, ale vo vseobecnosti to nerobim, pretoze vacsina hier ma dlho neudrzi...preto ocenujem ked hry funguju stylom ze ju hodim do konzoly a mozem hrat (co uz aj tak uplne neplati, pretoze ma neminie updatovanie zakazdym)
X360, Xbox, PS3, PS 2, Wii U, Wii, GC, N64, SNES, Sega DC, Sega MD, 3DS XL, 3DS, GBC, GBA SP, GB Micro, GB, PSV, PSP
muftu
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 23. 5. 2013 15:13

SCobra píše:Mnohem lepší je, když se hra při hraní trhá kvůli načítání z média :D

Mnohem lepší je, když se hra nemusí instalovat a přesto loadingy hru nebrzdí. Ale to už chce holt kvalitního vývojáře, že....
Osobně si myslím, že při rychlosti BR mechanik v PS4/XBOX ONE by neměl být problém loading i u nenainstalované hry.

DAVE: A co když mám čas "jen a pouze teď" a potom už ne? Tak nemám nárok si hrát? Volný čas ba hru ztratím instalací a zbytek až zítra/pozítří?
Já tomuhle rozumím. Mám chuť si dát na půl hodiny Uncharted 2. Koupím hru rok po vydání a jdu jí dát do PS3. Zapnu PS3, a tam na mě vybafne upgrade firmware. Po upgradu firmware na mne vybafne 5 aktualizací U2. PS3 mohu vypnout a těšit se, že si tu půlhodinu s U2 prožiju jindy.
Tohle není fikce, tohle je realita, která se mi stala.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod beat 23. 5. 2013 16:54

Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 23. 5. 2013 19:31

Jo, to sedí :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 5. 2013 21:00

beat - Pokud máš čas jen zrovna "teď", tak se obávám že si na XB one prostě nezahraješ.

Už z principu popřemýšlejte, ty dnešní hry zabírají v RAM řekněmě 3-5GB, a opravdu nejsou v paměti celé jako tomu bylo na ZX Spectru s kazetama, takže nejaké loadingy probíhají pořád.
Jakákoli optická mechanika je už ze své podstaty hrozně zastaralé médium kde je nemožné dosáhnout přenosové rychlosti a přístupových dob jako u HDD.

Jen si vemte kolik ten Blu-Ray umí za sekundu přenést dat (třeba uvnitř média) a kolik času by trvalo naloadovat 5GB RAM. I když se ve skutečnosti z média nepřenáší celý ten pakl dat (probíhá tam dekomprimování) - bude to velmi dlouhá doba.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 24. 5. 2013 15:42

Všechno je to o vývojářích.

Když třeba U PS3 srovnám první Motorstorm a třeba Uncharted 3(nebo Killzone 2), tak je jasně vidět, kdo jak umí - pokud jde o loadingy a instalace.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 5. 2013 15:56

Že kdyby Uncharted mělo instalaci, tak bys při loadingu nemusel čekat deset minut? Celkově mě nové konzole v tomhle děsí. Velká paměť až tak využití nemá, ale k tomu pomalá mechanika a notebookový disk jako parťák? To bude pecka :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 25. 5. 2013 14:14

muftu - vydavatele maji kompenzaci z bazaru, jen si to moc lidi neuvedomuje. Nebo si myslis, ze by si hru koupilo stejnej pocet lidi, kdyz by nemeli moznost ji pote prodat a ziskat alespon 50% zpet? Ze by to nekdo koupil nove za 1200kc ?

Takovej ubisoft.. chce i za 6 mesicu starou hru 1200kc.. pritom takove hitman, jenz byl mnohem vydarenejsi uz je dneska na 500kc. Vetsina her se tak zlevni, ze je potom lidi nemusi kupovat bazar ale kupuji nove..ale firmy jako ubisoft, jenz do vseho cpe ochranu a chce za hru tolik penez i kdyz uz je stara? Kvuli takovejm firmam jsou tu bazary.

Jinak taky je pekne jak MS lze. Nejdrive ze XO bude chtit 1x za den napojeni na net. Ale pritom pote rekli, ze se hry budou parovat na profil .. a to lze jedine tak, ze hru nainstalis a online odesles data. Kdyby se to melo spozdit a odeslat 1x za den po x hodinach, tak to pujde vzdy ochcat. Treba po dohrani konzoli vypnout, hru prodat.. nekdo si ji nainstaluje jinde a co ted? MS nepremejsli..
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chumbaba 26. 5. 2013 09:14

Microsoft dělá kraviny a vždycky kraviny dělal. Má takovou dětinskou představu, že nějak digitalizuje náš život, vytvoří jakéhosi jednotného hybrida mezi PC, televizí a další zábavní elektronikou (dnes se mluví o "zábavním oltáři", který vévodí obyváku). Pamatujete se, jak si Molyneux podával s namalovanou holkou přes "projekt Natal" papír a právem se u toho cítil jako idiot? Nebo jak kdysi Gates blekotal, že za pár let nikdo nebude mít doma obrazy, ale lidi budou mít na zdech telestěny a na nich si zobrazí každý den jinou galerii. Slavná prezentace voice recognition pod Windows? Prostě Microsoft je mimo, tak teď vydává Xbox One, takticky pojmenovaný, aby se nepletl s Xboxem jedničkou. Kdo si připadá málo trapně, když hraje na Kinectu, může teď po sobě ještě hulákat s televizí.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod beat 26. 5. 2013 22:23

Co říkáte na "cloudové GPU" k XBOX ONE? Může to podle vás fungovat?
Já jsem poněkud skeptický vzhledem k tatencím a přenosovým rychlostem internetu.
Nemyslím si, že je možno v reálném čase pomáhat GPU cloudem.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 5. 2013 22:58

Momentálně to je spíš něco jako zbožné přání. Nedovedu si představit, že by s tím počítali něco co potřebuješ tak rychle a v přesný čas jako třeba grafiku, nebo AI.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků