Jakou konzoli pro dítě?

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Mawerick1980 1. 3. 2013 11:53

Zdravím, chtěl bych synovi (3,5 roku) koupit konzoli. Ale chci aby se u toho hýbal! :-) Takže asi s nějakými senzory pohybu....konzolím moc nerozumím, když jsem kdysi dávno hrál Star Wars: Knights of the Old Republic, tak ještě konzole v rozmachu moc nebyly! :-)
Díky
Mawerick1980
First Blood

Odeslat příspěvekod boonno 1. 3. 2013 12:35

Hodně hříček a her pro děti je na nintendo wii. Navíc teď už je k mání za pakatel a i hry se dají sehnat docela levně. Ovládání je vychytaný a přesný.

Jako druhou volbu bych volil xbox s kinektem. Hříček a dětských her je taky kopa. Ale cena je už oproti wii docela vysoká (ale kinekt přínáší zase taky jiný zážitek z hraní).

Asi nejhůř je na tom ps3. Má taky pohybové ovaldače jako wii (dokonce o trošičku lepší - přesnější), ale nabídka her není tak velká. Na druhou stranu pro ps3 vyšla pro děti skvělá book of spels a pokud má syn rád harrho pottera, tak tohle bude milovat :-) Cena s pohybovými ovladači je ale opět oproti wii vysoká.

Já sám bych volil nakonec wii
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 3. 2013 12:41

V tomhle případě bych taky určitě sáhnul po Wii :)

Mimochodem, když ty jsi hrál KOTOR, byla na trhu jedna z prodejně nejúspěšnějších konzolí - PS2. Pravda, u nás začaly být konzole brány vážně až o něco později.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 3. 2013 14:26

Mawerick: Pokud chcete aby se vaše dítě hýbalo, tak mu radši žádnou konzoli ani nekupujte - jednoduše proto, že ty pohybové hry jsou většinou fakt pitomé a člověk posléze skončí u těch klasických sedavých. Přihlašte ho na Aikido, nebo basket. Stokrát lepší.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 3. 2013 14:28

Toto je kvalitní názor.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 1. 3. 2013 15:13

super rady. Mawerick1980 sem určitě psal, aby si vyslechl jak vychovávat dítě....
když nemáte co k tématu, ale máte potřebu něco světu sdělovat, tak můžete využít smětiště, které tu od toho je.
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 3. 2013 15:18

Ne, mě to přijde jako relevantní rada a k tématu byla. Chce pro dítě konzoli, chce aby se to dítě hýbalo a podle svých slov konzolím moc nerozumí. Dal jsem nejlepší radu podle svého svědomí a zkušeností. Do výchovy dítěte se mu montovat nehodlám, jen jsem konstatovat svá zjištění.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 3. 2013 15:18

Klíííd ;-) Ona je to docela důležitá informace, že ty fakt pohybový hry stojí za prd, pokud se nehrajou aspoň ve dvojici.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 3. 2013 15:36

Jdi s tím hlasem rozumu někam! Už to tu vypadalo na pěknou rvačku :--

:mrgreen:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 3. 2013 15:38

Ona to byla původně reakce na boona, ale tys ji odeslal o něco rychleji :) I nadále souhlasím s tebou.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 3. 2013 15:49

Nedá mi to ale musím
Obrázek
Už jenom proto, že mi ten obrázek přijde dost vtipný :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 1. 3. 2013 16:12

N.Marko píše:Ne, mě to přijde jako relevantní rada a k tématu byla. Chce pro dítě konzoli, chce aby se to dítě hýbalo a podle svých slov konzolím moc nerozumí. Dal jsem nejlepší radu podle svého svědomí a zkušeností. Do výchovy dítěte se mu montovat nehodlám, jen jsem konstatovat svá zjištění.


Nemůžu než souhlasit. Moje 2.5 letá dcera sice už taky jsem tam zmydlí pár much plácačkou na mouchy ve Start the Party na Move, ale čím dál a co nejdéle se bude od hraní držet a radší místo toho dělat něco "skutečného", tím líp.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 1. 3. 2013 19:17

Vsak muze chodit na basket a na aikido a vecer si neco zahrat, ne? Pochybuju, ze tu tazatel zde posadi dite parit celej den pred konzoli, pul hodka denne neuskodi a rodice budou mit na chvilku klid.
7 leta sestrenice ma krouzky kazdej den, dopoledne chodi do skoly a presto si na hrani na iPadu, kdyz je unavena, najde..
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 1. 3. 2013 21:09

Sečteno a podtrženo, nejlepší bude Wii :)
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 4. 3. 2013 14:58

Musím říct/napsat, že jsem chtěl poradit v zásadě podobnou věc jako N.Marko, ale je pravdou, že Mawerick1980 se neptal zda hrát či nehrát, ale co hrát.
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků