Playstation 4

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 2. 2015 13:08

Hele ale v jistém smyslu beat udeřil hřebíček na hlavičku. Jde mi hlavně o takové to proklamované "PS4 has no gamezzzz", které se přeneslo už z PS3 - přitom to je fakt kravina.
Když vylaunchovaly konzole, najednou jsem na fórech všude četl, že PS4 proti Xbone nemá žádné hry - alespoň co se exkluzivních her týče, respektive, že exkluzivitky jsou fakt špatné (blbost, mě třeba Killzone bavilo a updaty hru ještě setsakra rozšířily) a že Xbone (jak bylo řečeno myslím na E3) do roka a do dne vydá patnáct exkluzivitek - což v jazyce fanboyů znamená patnáct pecek, ze kterých se zboří svět (další kravina - rok se s rokem sešel a tak nějak těch patnáct bombových exkluzivitek nevidím). Přitom launchová sestava PS4 byla přinejmenším stejně bohatá a v prvních měsících u konkurence vyčnívala hlavně vykastrovaná Forza (jako sorry, ale já prostě vidím přeskinovaný minulý díl s třetinovou nabídkou obsahu - sice fajn hra, ale evidentní kalkul) jako takový vystrčený prostředníček a přehypované Rise, které snad ani nebylo hrou. Sumasumárum, šlo o klasický launch, čekat něco víc bylo nesmyslem a zajímavé to snad začalo být až po pár měsících.

Jenže ono to bylo zajímavé, ale spíše tak nějak divně. Dneska po roce obě konzole mají docela dost her a i slušnou řádku exkluzivit (kumulativně) a přesto si to na fórech PS4 stále odnáší - a i když vyjde dobrá hra tak "PS4 has no gamezzz" je tak nějak stále v permanenci.... a přesto PS4 přeprodává Xbone. Čím to sakra může být?

Jako pravda - stále hraju spíš na PS3 a spousta her ještě vychází multigeneračně (v tom případě kupuji PS4 verzi automaticky), ale to je u mne normální a kdybych si nechtěl dojet to co jsem na minulé generaci zanedbal, takže faktické vypnutí PS3 odkládám cca o půl roku, možná rok, myslím, že s klidem bych na next genu přežil, protože her je dost.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 2. 2015 13:28

I když mám skoro všechny konzole, tak zapínám jen PS4. Tam je velmi vysoká kvalita her a většina v lepší kvalitě než na X1. Samozřejmě nemyslím ty braky od Sony, ale to je problém poslední dobou všude, že exkluzivity nejsou dobré. Spíše asi bude chyba ve fórech a ne v PS4.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 22. 2. 2015 13:49

N.Marko: Hrac hraje hry a neresi tyhle hovadiny, me nejak nezaujala ani jedna nextgen konzole, premyslim spis, ze oprasim Wii U, kde je letosni lineup hodne slusny. Kazdopadne nekdo kdo ma doma jenom PS uvidi veci vzdy zkreslene. Launch PS4 byl proste slaby, jeste si vzpominam na ten hate ohledne PS3 startu, ze neni co hrat, pritom tam bylo hned nekolik zajimavych her, cili u PS4 se asi neni cemu divit, kdyz to bylo jeste horsi. Ohledne XOne pak zapominas krom Forzy 5 na povedeny Dead Rising 3 a exkluzivni bojovku Killer Instinct. Na PS4 si mel ohledne zanru k mani jen Injustice, coz byla v podstate znovu vydana PS3 hra hozena ve stejne grafice do 1080p. Ryse pak bylo sice jen 6/10 titulem (to jsou nejspis ty podmaznute recenze :-)) ), ale zdali to pro tebe nebyla ani hra, tak to pak muzeme rict i o Orderu. Mit PS4 na launch slibovany Driveclub, dalo by se mluvit o vyrovnanem startu, mit i inFamous byl by lepsi, ale takhle se neni moc cemu divit. Kazdopadne launch je minulosti, ted tu mame uz jine stadium.

Jeste k tomu predchozimu, brat pak 8/10 hru link jako propadak, ktery v recenzich kazdy ztrahal mi take hlava nebere, ale to uz jsme tu v minulosti resili mnohokrat a zdali nekomu prijdou pozitivni znamky u her typu Sunset Overdrive ci Forza Horizon 2 nespravedlive, zkuste si ty hry misto tech ukrivdenych komentaru radeji zahrat, ony jsou i docela zabavne. Resit stale dokola recenze je stejnak na palici, daleko dulezitejsi jsou prodeje a ty jsou vysoke, meli byste byt jako hraci spise radi.
Naposledy upravil sega.maniac dne 22. 2. 2015 14:01, celkově upraveno 1
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 2. 2015 14:01

Přesně tak, launch je naštěstí pryč. Teď už si PS4 razí cestu přes všechny konkurenty. Dvojnásobné prodeje proti X1 nejsou vůbec špatné. To ale asi bude tou cenou, jinak by X1 nikdo ani nekoupil :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 22. 2. 2015 14:03

tdjohn: Zahraj si ten Order, to bude casuala jako ses ty bavit :) Ted hru dohravam.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 2. 2015 14:14

Proč bych to dělal? To rozhodně nevypadá jako hra pro hráče. My HC hráči hrajeme pořádné věci.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 2. 2015 14:31

;-) :oops: oh, really? :nenapadne
:pozor :pozor :pozor
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 2. 2015 16:09

sega.maniac: Stručně..
Recenze jsou prostě marketingová záležitost, to popřít nemůžeš. Dnes je opravdu velká síla "sociálních médií", mezi které patří i diskuse. A i když je majitelů XBOX ONE skoro polovina oproti majitelům PS4, stejně jsou více slyšet..
Všude hází argumenty jaké se jim zrovna hodí. Třeba jak je Forza Horizon 2 lepší než Driveclub.. Jak je Driveclub špatný, nudný... Přitom tu hru nehráli. Ty dvě hry nelze srovnávat. FH2 je open world, a tudíž je to úplně jiný princip závodů..jiné okruhy a jiné tratě. Přesto se pořád všude vytahovaly čísla z recenzí, Metacritic a podobné.. Výsledek? FH2 se oproti Driveclub vpodstatě neprodává. Přesto pořád budu číst, jak je FH2 lepší hra..

The Order: Nejde popsat co se kolem té hry děje. Ta hra se začala hatovat od prvního oznámení "CGI, není to ingame ani in-engine"...a pak to pokračovalo dále. Nějaký ten týden před vydáním tu hru skoro nikdo neměl, přesto už všichni "věděli", že je to propadák. Smyšlená herní doba "5 hodin, z toho 3 hodiny cutscény" se propírala úplně všude. Mnoho recenzí na tu hru začíná tak, jak nikdy žádné recenze na žádnou jinou hru "Po osmi hodinách na hard vidíte závěrečné titulky..." Prostě i recenzenti cpou lidem do hlavy to, jak je ta hra krátká. Je to promyšlená taktika.
Jak mohou recenze oscilovat od 20% až do 90%? Tohle není normální. Když se podíváš na PS Store tak u té hry uvidíš hodnocení 4 a půl hvězdičky. Mnohi recenzí uvádí herní dobu kolem 9 hodin na normál...
Lidé kteří tu hru hráli jsou s tou hrou povětšinou spokojeni a i na Metacritic ROSTE hodnocení hráčů...

Vsadím se o cokoli, že proti této hře je vedená cílená kampaň.. A 90% hatů na tuto hru pochází od lidí, kteří tu hru nehráli a NIKDY hrát nebudou...
Naposledy upravil beat dne 22. 2. 2015 19:30, celkově upraveno 1
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 22. 2. 2015 16:30

The Order 1886 je super hra , ano je docela kratka , ale graficky bomba , pribeh trochu klise ale bavil me , kdyby bylo rozsirujici dlc zdarma bylo by to super , pripada mi trochu jak kdyby to usekli v polovine a opkracovani pribehu v The Order 1887 ?
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 2. 2015 21:24

Tak třeba...
http://www.sector.sk/uzivatelrecenzia/5 ... r-1886.htm

Je tohle normální? Myslím komentáře pod článkem.. Lidi nemají PS4, nehráli hru, ani nečetli danou recenzi...ale komentáře plné toho, že ta he není tak kvalitní jak říká daná recenze?
No kde to sakra jsme? Někdo se prostě hodně snaží....tu hru poškodit.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod boonno 23. 2. 2015 07:29

A není to už trochu paranoia?
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papucek 23. 2. 2015 10:20

Jj, Beat to trochu prehani. Sony neni rozhodne svata. Minuly tyden jsem si prodluzoval plusko na store a kupoval jsem jednu hru. Musel jsem to delat natrikrat, protoze me to vyhodilo dvakrat samo od sebe z obchodu. Po 8 letech neni Sony schopna, aspon ten obchod uvest do 100% stavu. Tolik k fungujicimu store. Jo a taky jsem se dozvedel po 6 letech, ze na The Last Guardian se stale pracuje. Tak dekuju Sony, tak zase za rok :)
Ted parim:
papucek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 3. 2015 23:59

jsem ten tranzistor teda zapl a jako zvuk dobry, ale ta grafika k tomu rozhodne nema adekvatni atmosfku, proste me to nesedne, uz aby bylo gt7, zadna jina hra me to nejak nelaka, nebo by mohli nejaky dat zadarmo a treba by se neco nakonec ukazalo hratelne.


Nebo by mohl udelat jubeat saucer, to by byl mazec, nevim teda jak by se to ovladalo, ale to uz je problem tech vyvojaru :D
evlo
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 3. 3. 2015 01:30

ten nafouklej, ***** anime oblicejik presne odpovida tvojemu vyjadrovani ..proste..jako kdyby ten obrazek promluvil.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 11. 3. 2015 20:17

Už mi fakt začínají štvát...
To se teď jako budou všechny hry odkládat?

PS4 se prodává dobře, tak se Sony přestává snažit? Co máme za to, že Sony podporujeme? Jen to, že nám hry odkládá?

Microsoft se aspoň snaží. Na podzim budou mít majitelé X-ONE žně..co budeme mít my? U4 na jaře? A co podzim? Stejně jako loni jedno velké nic??? Žádný Vánoční hit?
To máme za to, že se PS4 prodává? Vývojáři kávička, bagetka, dovolená....potřebujeme více času?

Ať už jdou do pr....opravdu.
Lenost vývojářů nezná mezí. Ale proč ne, když jim to u hráčů prochází. Pár let zpátky byl odklad velký problém...teď se odkládá pořád. Ale tak chápu. Kdyby nám procházely odklady zakázek, taky bychom se ve firmě nemuseli snažit že... Jenže stačí drobné zpoždění, a zákazník odmítne tisícovou zakázku..
Jenže hráči ne. Oni si prostě počkají....půl roku...rok...dva.........hlavně ať se vývojáři nepřetrhnou.
Co na tom, že hráči nemají co hrát, nebo že se hry přesunují na tragické jarní termíny, kdy normální lidé už chodí ven, protože je hezky, teplo a světlo....

Jděte do *****, Sony. Waitsation...nekoupil jsem si PS4, abych musel na všechno pořád jenom čekat.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků