Playstation 4

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 4. 2016 07:09

N.Marko - Nic nebude v horší grafice. Prostě to na PS4 bude furt v té grafice, která odpovídá těm 1150SP za které jsi zaplatil.:)

Pokud máš pocit, že grafika PS4 je špatná, nebylo třeba tu konzoli vůbec kupovat. Srovnáváš, to je tvůj problém. Mohu tě ujistit, že až vyjde srovnání PS4/NEO grafiky, mávněš rukou, protože tam skoro nic neuvidíš. Pokud se přeci jen ženeš za rozlišením atd, chce to jedině PC.


tdjohn - Ano, Atom je sračka, a Jaguar je takový Atom od AMD. ;-)
Je to vícejádrový netbookový procesor spřažený s velmi rychlou sběrnicí a slušnou VGA. Kouzlo tkví hlavně v low-level API, které jej vyždíme citelně efektivněji než DX11 ty i7 na PC.

Ve zkratce, výkon CPU není u konzole kdovíjak zásadní. Zásadní je velikost RAM, konečně na to přišli.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 4. 2016 08:24

:D Asi dobrej matroš...
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 20. 4. 2016 11:56

_DAVE_ píše:N.Marko - Nic nebude v horší grafice. Prostě to na PS4 bude furt v té grafice, která odpovídá těm 1150SP za které jsi zaplatil.:)

Pokud máš pocit, že grafika PS4 je špatná, nebylo třeba tu konzoli vůbec kupovat. Srovnáváš, to je tvůj problém. Mohu tě ujistit, že až vyjde srovnání PS4/NEO grafiky, mávněš rukou, protože tam skoro nic neuvidíš. Pokud se přeci jen ženeš za rozlišením atd, chce to jedině PC.


tdjohn - Ano, Atom je sračka, a Jaguar je takový Atom od AMD. ;-)
Je to vícejádrový netbookový procesor spřažený s velmi rychlou sběrnicí a slušnou VGA. Kouzlo tkví hlavně v low-level API, které jej vyždíme citelně efektivněji než DX11 ty i7 na PC.

Ve zkratce, výkon CPU není u konzole kdovíjak zásadní. Zásadní je velikost RAM, konečně na to přišli.

Twe co to kouříš? Jasně že hr na PS4 budou v té samé grafice, to dá rozum, ale tady se mluví o rozdělování zdrojů při samotné výrobě, kdy se autoři prostě v docela krátké době na PS4 vys*rou, protože jednak výkon a druhak všichni ostatní (myšleno, že jedni koukají co dělají druzí a pak se sami-korelují hned jak jeden povolí), což znamená, že jsem před skoro třemi lety mohl s klidem zůstat u PS3 a počkat si.

Já říkám, že PS4 je dobrá, je dokonce tak dobrá, že si zaslouží plnou životnost a ne ji zaříznout v tom nejlepším! Co myslíš, že teď udělá Poliphony? Vydají Prolog a plné GT7 odloží o další tři, nebo čtyři roky - prostě lahůdka ne? A ne, u srovnávání PS4/NEO grafiky rukou nemávnu, protože jestliže budou autoři stejně jako v přechodném období PS4/PS3 dělat hry, tak to bude tak, že se udělá hra na NEO a pak se downscaluje na PS4 a ne naopak. V praxi to pak bude NEO - 1080p/60fps, PS4 720p30(stěží)fps - a to je sakra rozdíl, protože PS4 logicky nebude stíhat to co NEO a nevěřím, že by se autoři drželi zpátky a mysleli i na starší generaci, takže u novější pologenerace neudělají na place víc panáčků, nedají tam víc efektů atd. Těm blábolům o 4K nevěřím ani za mák, respektive ano, bude tu pár her, ale na to autoři hoooodně rychle rezignují, protože například - kolik lidí má doma 4K TV? Obzvláště když ze spotřebitelského hlediska spousta z nich teprve včera (dva - tři - pět let nazpět) přezbrojili na HD/FullHD? To se jim prostě nevyplatí do toho investovat. Proč myslíš, že failnul ten projekt s 3DTV? Stejný problém - lidi přešli na nový formát příliš nedávno, což je problém, když si vezmeš, že televize jakožto přístroj má obvykle v domácnostech životnost delší než pět let prostě proto, že to jenom sedí na místě a funguje spolehlivě dlouhá léta!
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 4. 2016 12:49

Furt nevidím co tě trápí. Prostě přemýšlíš jako konzolista co měl 20 let furt jen jednu konzoli a teď budou dvě.

Buď se zvetíš, a vybereš si jestli chceš hrát v 900p/30fps, nebo 1080p/60fps.
Nebo se můžeš zuřit, střelit se do kolena a nadávat s nějakým kouřením.
Nebo si kup Xbox, ten je zatím jeden :)

Furt tam vidím, tu zuřivost že máš něco, a teď si ferda z druhého patra koupí to samé, jen bude mít ostřejší obraz.
Buď tu NEO ignoruj, nebo prostě fofrem prodej PS4 a kup si NEO :)

Já mám taky v PC i5 první generace a nevztekám se, že kdybych počkal tři roky, můžu mít generaci třetí - s rozdílem howno nic. :)
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 20. 4. 2016 13:37

Xbone - dobrej vtip. Konzole s polovičním zastoupením trhu (a tudíž i menší podporou vydavatelů), kterou Microsoft pravděpodobně postupem času buď předělá na nějaký modulární chaos, nebo zařízne a udělá z ní "značku"... no potěš koště.

Chlape, já mám doma ve skříni nějakých sedm, možná osm konzolí - mě tady jde o životnost systému. PS4 jsem koupil s tím, že byla prezentována jako tradiční konzole, ne jako slepenec TV služeb nebo kdo ví co - tedy konzole, která na trhu vydrží pět - šest let a bude plně podporována po celou dobu, takže stále na ni budou hry. A najednou se dozvídám, že tu existuje jakási pravděpodobnost, která zařízne systém v polovině cyklu. To je prostě porušení jakési nevyřčené smlouvy/slibu.

Problém je v tom, že Sony si možná myslí, že bude schopná udržovat dva souběžné systémy najednou, ale to se jí prostě nepovede sakra vždyť oni kašlou i na tu blbou Vitu a to je vývoj her na ni stokrát levnější!

Mě netrápí nějaká závist vůči ferdovi z druhého patra. Kdyby to byla pravda, tak zelenám závistí nad hráči na PC, protože ti mají bez diskuze přístup ke grafice řádově lepší. Prostě to tak je a netrápí mě to. Prostě ti říkám už po desáté - jde mi o životnost systému. PS4 má na to být PS2 své generace, ale Sony se rozhodla pošetile, že upgrade je přesně to co systém potřebuje, ale neuvědomují si, že tím jenom roztříští svou základnu a to bude mít jen dva možné výsledky. Slabší systém umře a ten nový nebude dost silný na to, aby byl skutečnou konkurencí nové generaci až přijde a tím Sony přijde o dost veliké příjmy.
Druhá alternativa je, že lidi se jim na novější systém vykašlou a Sony v něm utopí strašné peníze ve snaze ho prosadit a udržovat - taky ne moc chytré.
Ve výsledku to bude tak jako tak znamenat odliv zdrojů z vývoje her - hlavně těch exkluzivních a TO jako hráč považuji za ztrátu.

PC a konzole jsou trochu jako hrušky a jablka, nemyslíš? ;)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 4. 2016 18:48

Pěkný článek a svým způsobem ti rozumím.

Ale ty tady furt mluvíš dva systémy, a moje PS4 uhyne - Neuhyne!! :-)
PS4 a Neo jsou jedna konzole, PS4 koupíš i v roce 2020 - to se vůbec nebojím. Takže životnost konzole je zachována. Sedm onzolí ti chválím to je pěkná sbírka, osobně bych starou konzoli z nostalgie taky neprodal.

Xbox O byl samo vtip, to nekupuj. To je jedna velká hrůza. :lol:

Ty prostě posuzuješ PS4 a NEO jako PS2 a PS3.. Ber to prostě jako PS4 slim. Absolutně to není nová generace, jen bude třeba si zvyknout na nový model obměny herních systémů..

Možná znáš výraz "tick-tock" který Intel donedávna používal. Nová generace - facelift se zachováním stejných funkcionalit, nová generace atd atd... Sony to okoukala :)

A mimochodem ta banda ubožáků z Redmondu uděla okamžitě to samé. MS vše jen okoukal, případně rovnou ukradl.

PC a konzole jsou trochu jako hrušky a jablka, nemyslíš?


Opravdu nemyslím :) Tahle poznámka byla opravdu na místě v době PS2. PS4 je Plastová krabice, x86 CPU+VGA, převod her 10x jednodušší než u PS3.
A mimochodem moje HTPC je v 2x větší krabici než PS4 - která vypadá velmi podobně. Je připojené jen k TV, po startu naskočí Steam bigScreen mod a už hraju jak na gamepadu tak, klasicky.

Mimochodem teď se nemůžu už měsíc odervat od GranTurisma 4 :) Mezi PS4 a mým "PC" je takový rozdíl, jako mezi PS4 a XO.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 4. 2016 19:06

_DAVE_ píše:Možná znáš výraz "tick-tock" který Intel donedávna používal. Nová generace - facelift se zachováním stejných funkcionalit, nová generace atd atd... Sony to okoukala :)


Řekni mi směs a poměry, tohle bych chtěl taky zažít :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 4. 2016 19:27

Prestan s tim furt dokola...
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 22. 4. 2016 11:26

N.Marko: Já se nedohdadoval, že se na tom nedělá. Jen jsem psal, že dokud to nepotvrdí sama SONY, tak pořád to může být jen výmysl. Ale je fakt, že už těch věcí kolem vyplouvá až nějak moc na povrch, takže to asi nakonec pravda bude. Nicméně se toho nebojím. Já to vidím tak, že na PS4 poběží hra třeba v 1080p a 30 FPS, na PS4.5 to poběží v 1080p a 60 FPS, plus nějaké efekty navíc. Takže ty hry na PS4 poběží pořád ve stejné kvalitě jako doposud. Kdo potřebuje více FPS a pěknější efekty, tak si koupí PS4.5. Jako nějak zvlášt mě to netěší, ale že bych kvůli tomu zatracoval sony to zas ne. Uvidíme na E3.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 4. 2016 12:29

Tohle je prostě bezprecedentní krok a Sony to vybouchne do obličeje. Konzole nejsou telefony, aby se co rok/dva obměňovali. Tolik peněz do toho investovat nehodlám udělá to bordel na trhu pokud se toho chytnou ostatní a vývojáři se vykašlou na už tak dost slabou podporu/patche. Bude to bordel.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 4. 2016 13:13

Peter S. Kenedy - Přesně tak..

N.Marko - Když jsme u těch telefonů, přesně takhle brblali Japkaři když přišel jiný, než ten jeden onen iPhone, prostě si jen můžeš vybrat, to nemůže být špatně... A jak už jsem psal výše, počítej že s tím samým okamžitě přijde i MS.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 4. 2016 22:00

Jenže konzole nejsou telefony. Lidi si kupují telefony kvůli samotným telefonům - onen samotný telefon je tím gimmickem, který pravidelně přitahuje davy - a taky se ti pravidelně do dvou let rozbije (když to přeženu), ale konzole si kupuješ kvůli ekosystému - hrám. To by jsi potom mohl taky říkat, že protože pekaři pečou každý den nový chleba, tak Sony by měla každý den vydávat novou verzi konzole...

Dvacet let konzolových válek dokázalo, že přijít s nějakou půl-generací v polovině cyklu se rovná sebevraždě - snad ani jeden systém se v tom případě nedal považovat za úspěšný - buď co do prodejnosti, nebo co do herní knihovny. Nintendo a Sega to zkoušeli stále dokola a dokola a popravdě, Sega skončila ve vývoji a Nintendo od SNESu mělo jediný pořádný zářez Wii a ani to nebylo co do herní nabídky žádná sláva. Kdyby neměli handheldy, tak jsou dávno na smetišti dějin.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 22. 4. 2016 22:40

Ja jsem si ještě PS4 nekoupil, takze muzu počkat na tu lepsi, ale myslim si ze kdyby ještě třeba dva roky pockali a pak proste ohlasily PS5 vůbec nic by se nestalo. Ona ta PS4.5 stejne nebude takovej zazrak jak si někdo muze myslet, je to jen blbnuti kolem virtualni reality a honbou za 60 fps. myslim ze většina lidi by s puvodni PS4 v pohode ještě dva roky vydržela, a pak by mohli prijit s konzoli novou která by byla udelana od zakladu pro to co tam ted nasilim chteji vecpat. A cele to jde proti filozofii konzoli, nakonec to doapdne za par let tak ze clovek prijde do obchodu a koupe nove konzole se bude rovnat vybirani pocitace a na krabičkách budou zezadu minimalni a doporucene požadavky..jo..tohle je fakt spatne. A cekal bych to spsi od Mikroměku nez od Sony, tam jim hori pod zadkem a maj narok vymejslet nesmysly aby rychleji krachli. navíc, když tohle Sony udela, co pak další generace konzole? mysli si ze budou mit dobre prodeje když každý bude vedet ze třeba za rok udelaji vykonejsi model? kazdej kdo ma pocitac tohle zazil stokrát, klidne preskocil dve generace grafických karet protože kupovat kazdej rok novou je nesmysl.

PS: tady na tom foru se ještě nepreslo na letni cas?..achjo..tady to je fakt uz uplna mrtvola..kde jsou ty casy když to tady zilo:(
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 4. 2016 23:05

Tenkrát bylo všechno lepší. Dneska ani nikdo nechce zadarmo opravovat fórum :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 2. 5. 2016 22:18

N.Marko - Vita uz byla od Sony zariznuta, uz (oficialne?) skoncili vyrabeni novejch kusu, vyvoj novejch her. Uz proste konec.
Protoze vyvoj her na ni byl temer stejne drahej jako na velkou konzoli, ale samozrejme majitelu bylo strasne malo, protoze proste smartfouny a tablety.

Ty reakce tady.. jak uz lidi zarlej ze nechtej mit doma underdoga.. ze maj PS4 a nechtej aby mel nekdo za stejny prachy PS4.5k To je proste desny. Hry budou na PS4 vypadat furt stejne, jen na Neo budou vypadat lip. Jasne ze se asi na PS4 ty programatori prestanou snazit optimalizovat..ale tak to proste je. Na PC tohle existuje od zacatku veku a jednou to na konzole prijit muselo.

Kdybych delal novou konzoli, udelam ji modularni tak, aby cpu, ram i gpu slo vymenit podobne jako jde HDD a potom bych proste jen kazde 2 roky nabidnul lidem upgrade, kdo by si koupil - zahral by si nejnovejsi pecky v nejlepsi grafice, kdo ne musel by snizovat detaily.. stejne jako na PC.

JA jsem nikdy nebyl konzolista, takze jsem tohle nikdy nechapal ale .. jak vidno konzolisti nechtej snizovat detaily..ale to, ze jeli minimalne 5 let na zastarale PS3/X360 s grafikou fuj.. to jim nevadilo. Nechapu.
rodierczuk2
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků