Playstation 4

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 22. 2. 2013 09:54

Sego: To je snad první blbost co jsem od tebe na foru kdy četl. Ty by jsi chtěl 8K TV, která bude v prodeji možná za X let a bude stát kolem 200 000? Na co proboha? A jak by mohla PS4 zvládnout hry v takovém rozlišení? Vždyt v obchodech nejsou ještě ani 4K TV ne? Já osobně mám pořád doma HD ready TV a ta mi na PS3 hry bohatě stačí, jelikož opravdu málo jich je ve Full HD. Ted bude konečně standart FullHD a to naprosto postačuje si myslím. Navíc PS4 nebude mít hry ani ve 4K http://konzolista.tiscali.cz/articles/o ... -hd-173233 než bude vůbec 4K standart u TV jako je teď Full HD tak to už dávno bude PS5 ;)

Jinak ten touchpad na gamepadu mohli dát zespodu jako u VITY, lépe by se na něho dosáhlo a nemusel by člověk přehmatávat.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 2. 2013 10:34

Nechci ho teda podceňovat, ale myslím, že do té doby, než si Sega bude moct dovolit koupit 8k televizi, vyjde další generace konzolí :D

Na Gran Turismo 6 je ještě čas. Ta hra v nejbližších 2 - 3 letech určitě nevyjde.

Hardwarová zpětná kompatibilita s PS3 je nesmysl. Kdyby měl být v PS4 i Cell, stála by 20 tisíc...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 22. 2. 2013 11:13

Přesně tak a softwarově emulovat PS3 hry to si asi každý domyslí že není asi jaksi jednoduše možné :)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 2. 2013 14:58

Ještě k té 8K TV - technofilové by si měli laskavě uvědomit, že je sice hrozně fajn mít doma takový hi-tech krám, ale jaksi na něm není co pouštět. Jinými slovy - na trhu panuje extrémní nedostatek filmů v takovém rozlišení (limitně se blížící nule) a vzhledem k ceně za tvorbu v tomto formátu si ani nemyslím, že by v dohledné době nějaký byl. Stačí si vzpomenout na svého času 3D od kterého se pomalu upouští, nebo lépe řečeno - dává se střídměji a inteligentněji.

Popojedem.

Zpětná kompatibilita mě mrzí už z principu a beru to jako zápor. Na druhou stranu, jak psal PSK, cena by se nechutně vyhoupla a pak také tu je ono Gaikai, takže ono to nějak časem půjde. A samozřejmě to nebude zadarmo.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 2. 2013 15:07

Kromě toho potřebuješ BDXL kompatibilní přehrávač, kterých dneska taky moc není a v PS4 určitě nebude.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 2. 2013 15:22

Já mám pocit, že PS4 bude umět číst vícevrstvé BD... Koneckonců, ono to bude nutnost, protože jakmile Microsoft přejde na BD distribuci (X720 nebude mít DVD), padne tím restrikce velikosti pro vývojáře, takže za chvíli bude hra 30-50giga velká normou, což zase povede k takovému tomu "máme málo místa, udělejte s tím něco". Však to znáš. Ale ještě uvidíme.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 2. 2013 15:28

Uvidíme no :) Vzhledem k ceně těch přehrávačů a k ceně konzole (jestli teda bude fakt stát kolem 10 tisíc) si nejsem jistý, jestli je to vůbec ekonomicky možné.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 2. 2013 15:40

Osobně si myslím, že to bude stát cca 13K - což je fakt dobrá cena.
Důvod? Klasické PC komponenty, nic vyloženě speciálního, jen trochu výkonnější a poladěnější a to snižuje náklady. Experimenty se budou konat na softwarovém poli a na poli periférií a to už jsou položky poněkud levnější.
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 22. 2. 2013 15:47

N.Marko píše:Já mám pocit, že PS4 bude umět číst vícevrstvé BD... Koneckonců, ono to bude nutnost, protože jakmile Microsoft přejde na BD distribuci (X720 nebude mít DVD), padne tím restrikce velikosti pro vývojáře, takže za chvíli bude hra 30-50giga velká normou, což zase povede k takovému tomu "máme málo místa, udělejte s tím něco". Však to znáš. Ale ještě uvidíme.

No nektery hry toho asi dosahnou, ale jako normu bych to nevidel, dneska pokud mas velkou hru, tak je dany ciste tim, ze obsahuje velky CGI scenky, ktery na PS4 budou renderovany primo za behu.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 2. 2013 15:48

SPY: Dej tomu pět - šest let a pak uvidíme :) Ono jakmile jednou dostanou tvůrci volné ruce, hned uvidíš jak se aplikace rozežerou a nabobtnají :D
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 22. 2. 2013 15:58

SCobra píše:Kromě toho potřebuješ BDXL kompatibilní přehrávač, kterých dneska taky moc není a v PS4 určitě nebude.

No to ti stacit nebude, 8k video bude mit cca 16x vetsi bitrate nez 1080p video. Takze letmo spocteno, pokud mas dneska filmy na BR o velikosti 20-30GB, tak se dostavame k celkovy velikosti 350-450Gb.
A to ani neuvazuji moznost 3D nebo prechod na 48 FPS (Hobit)
Naposledy upravil SPY dne 22. 2. 2013 16:05, celkově upraveno 2
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 2. 2013 16:00

Důvod? Klasické PC komponenty, nic vyloženě speciálního, jen trochu výkonnější a poladěnější a to snižuje náklady. Experimenty se budou konat na softwarovém poli a na poli periférií a to už jsou položky poněkud levnější.

Klasické PC komponenty? Ony jsou to spíše notebookové komponenty. Takže cena zase uplne na dne nebude. Ale AMD obecne prodava za nizke ceny.

A k te debatě o filmech ve dvacemagapixlovém rozlišení. Hodina ve 4k spapá 80GB dat, 8k je 4x víc, 2x hodiny jeden film. Máme 640GB, každý pochopí že podobná rozlišení jsou ten největší úlet co nějaký sfetovaný japonec mohl vymyslet.

Myslím, že až my budem straří fotři, pořád tady bude jako základní standart 1080p (zprávy na Nově atd), a pro fajnšmekry s dvoumetrovou telkou bude něco víc.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 2. 2013 16:14

SPY: Si nejsem úplně jistý, jestli má dneska film 20 - 30 GB. Standardní BD má kapacitu 25 GB a na to jedno BD se často vejde kromě filmu ještě spousta bonusů... Nicméně ano, máš pravdu, že na 8k to nestačí. Na 4k by ale nejspíš stačilo.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 22. 2. 2013 16:51

No jistej ... dival jsem se na par logu, kolik maji jednotlivy filmy. Treba takovej The Dark Knight Rises ma dokonce 36Gb
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 22. 2. 2013 17:30

8K má hlavně smysl.... tedy mohlo by mít - u specializovaných her. Přesněji hardcore leteckých simulátorů. Jenže to je druh který pomalu vymírá, ani nevím kdy vyšlo něco nového, už to bude pěkně dávno. Čistě teoreticky se to hodí na něco jako ARMA, kde se opravdu bojuje na velké vzdálenosti... Ale Arma i letecké simulátory jsou hry pro nadšence a potřebují brutálně silný HW.U komerčních "tuneloidních" her to nemá smysl...Už ve full HD není obraz rozmazaný ale ostrý. A nic víc není prakticky potřeba, že je něco možné, jest fajn, ale nevim k čemu to je...
PoliceCollector
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka