SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 3. 2017 13:08

Nevím, co umí normální PS4, ale Pro ti tu hru počítá v lepším rozlišení, takže je to úplně jinde.

Textury budou asi stejné, ale třeba lepší dohled míváš, lepší framerate a rychlejší loading. Něco jako když u PC nastavíš ultra efekty místo high. Prostě lepší efekty, ale stejně to nikdo nepozná :D Nejlepší je asi ten frame-rate. Ale liší se to hra od hry a zatím nic moc. Třeba Skyrim jede nativně, ale nebyl tak plynulý jak u FHD.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 3. 2017 15:03

Jo to asi dava smysl. Takze ze stare PS4 4k nijak nedostanu.

Ted je jeste otazka jestli to za to stoji. Hadam ze Uncharted 4 vypada ve 4k nadherne ale to je asi tak vsechno co by mne zajimalo. Nejlip asi mrknout na nejaky srovnavaci videa.

Hral bych na tom i veci z PC, ale uz jsem zvyklej na 120Hz monitor a ta TV ma jen klasickych 60hz, takze tak maximalne na nejaky skakacky s ovladacem.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 3. 2017 15:23

Těžko říct. Pro právě plánuju, tak o něm vím snad vše.

Určitě stojí, ale zahraješ si dobře na obou. Mně se hodně líbí ten boost mode, kdy používáš rychlejší konzoli pro starší hry, takže frame-rate je lepší.

60 je pořád dost v pohodě a naštěstí tahle generace se dá hrát 60 only. Třeba i to Halo je při 60 úplně jiná liga.

TV mají dost velký input lag, takže frame-rate bude to menší :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 3. 2017 15:47

Kdybych Pro koupil, tak rozhodne az za par mesicu. Ta TV mi vyzdimala herni budget. :D

Multiplatformy jsou mi sumak. Ty jedu na PC. (Mozna bych se dal na nejakou premluvit, kdyz by mi PC neco ve 4k nedavalo - treba MGS:TPP mi jede ve 4k solidne). Ale jestli budouci exklizivky pojedou ve 4k nativu tak by se to mozna i vyplatilo.

Je to o zvyku. Ja kdyz hraju Overwatch tak s 60Hz se mi hraje hur nez s 120/144Hz. A osobne radsi ozelim velikost obrazovky nez snizit refresh rate.

Co jsem cetl tak zrovna tahle TV ma jen 22ms (pres specialni mode), coz neni na TV uplne spatne (alespon kdyz to porovnam s tim na cem jsem hral predtim). Vcera jsem zkousel novou Zeldu a osobne mne prekvapilo jak mala odezva tam je. Samozrejme kdyz clovek zapne HDR, ruzny anti flickery, smoothing a podobny picoviny, tak latence vystreli do nebe, ale teoreticky by se na tom dalo hrat celkem seriozne i nejaka ta FPS.

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 3. 2017 16:34

To jsme na tom podobně. Já aktuálně ani nehraju, tak mi to přijde zbytečné. Plusko na PS mi nedávno vypršelo a podobně.

Mám to jako herní stanici, takže na tom hraju všechno, ale pokud máš PC, tak většina bude zajímavější tam.

60 je kompromis, to je jasné, ale u singleplayeru je mi to jedno. U MP mi to jedno není, ale i tak preferuju konzole. Zase nehraju nijak špičkově. U BF mi stačilo, když jsem byl v horních 10 %. Prostě pro zábavu, ale trochu i na výkon.

Aha, tak to asi jo a celkem to jde. Právě každý mluví o HDR, jenže s ním je to pak strašné. FPS nevím, tam máš u herních monitoru lag blízký nule, takže těch 22 by asi bylo znát, ale pořád je to super. Zase běžné neherní monitory mají i více, tak pro běžné amatéry je to jedno :D
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 3. 2017 18:16

Mne taky dochazi cas na hrani. Kdyz uz posledni dobou hraju tak je to MP na chvili na PC. Maximalne ted jsem skoro na konci Arkham Knighta, tak to snad dorazim.

Za posledni 4 mesice jsem na konzoli dojel snad jen Until Dawn and U4 (A to asi po trech mesicich kdy jsem se nemohl dokopat to zapnout. Ne ze by to byla spatna hra, praveze naopak, ale nejak jsem nebyl v nalade) a na PC Dooma. Posledni dobou se radsi soustredim na linearni hry, open worldu jsem prejezeny a vetsinou to zhruba v polovine vzdam (Batman je vyjimka, ten je fakt super)

Mne to vadi i v tom SP. Nevim, asi se mi na to uz zvykly oci. 60 jeste jakz takz snesu ale musi to byt solidnich 60 bez propadu.

Tak ono to s tim HDR vypada super, o tom zadna. Jen s tim nejde moc hrat. Kdyz ti panak reaguje s pulvterinovym zpozdenim je to opruz. Myslim ze tech 20ms na TV je super. Ono se to jeste castecne vyrusi tim, ze od obrazovky sedis dal, takze tu odezvu moc nezaregistrujes. Navic ovladace nejsou nijak extra presne. Kdyz jsem ale 40cm od monitoru a hraju s mysi, tak potrebuju mit ten pohyb 1:1. PC je v tomhle o dost preciznejsi.

Nebo se mozna na PS4 vykaslu neco si priplatim a koupim nejakou 1080GTX. Ta snad prezvyka ve 4k uplne vsechno. Kazdopadne tohle budu resit nejdriv v lete.

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 3. 2017 20:25

Právě nevím, kam se poděl, ale prostě ten herní čas zmizel :D

Uncharted 4 nevím. Ta hra není špatná, ale hrál jsem to přes půl roku, takže je tam asi něco špatně.

Zvyklé oči snad tolik ne, protože ten rozdíl až tak velký není. Ta odezva je ale znát hodně. Každopádně pokud po delší době přijdu ke 30, tak TPS se dají hrát, pokud tam není moc akce. FPS při 30 je dost divná. Proto nechápu, jak někdo může hrát Destiny a nebo Dark souls 3.

To máš pravdu s tou myší. Ale i v BF jsem měl problém s vrtulníkem při přechodu ze 120 na 60 a to dost značný. Hraju jen na ovladači.

Pokud máš rád Steam, tak bych fakt šel do PC. Grafiky jsou teď za daleko lepší ceny, i když pořád to není pro každého. Možná počkat na AMD, co uvedou. MS se cpe také do PC.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fidko 31. 3. 2017 05:21

Ono tam tie rozdiely nijak zvlast velku nebudu, ani nemozu. Zvysi sa rozlisenie (nie na 4K, na to tam nie je HW) a mozno sa niekde trochu zaostria textury. Plus to FPS, pokial je to pre niekoho plus.

Ono si treba uvedomit, ze remasterovat hru tak aby mala lepsie efekty nieco stoji a v pripade PRO by to museli robit zadarmo. Co zase neznamena, ze v buducnosti to nemozu brat z opacneho konca teda ze sa nove hry nebudu vyvijat primarne pre PRO.

Co sa UHD obsahu tyka, UHD TV nemam a ani neplanujem, ale tipujem, ze konzola to skor neprehra. Ale mozem zo srandy nejaky HEVC vyskusat.

Co sa tyka HDR ... aky TV si kupil ?
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PD 31. 3. 2017 11:53

Mám dotaz: jak je na tom s odstupem let Xbox a PS4 s hrama s podporou pohybovýho ovládáním? Jedinej důvod, proč bych si konzoli pořídil je právě tenhle druh her, ale připadá mi, že oproti předchozí generaci je to smnožstvím her pro kinect/kameru horší.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 9.0)
PD
First Blood

Odeslat příspěvekod Fidko 31. 3. 2017 12:02

Nooo ... Kinect sa vyborne hodi ako citacka QR kodov. Ine vyuzitie som zatial nenasiel. Ak Ti ide o tento typ hier, kupil by som si PS 3 + PS Move. Kinect prvej generacie je k nicomu a pre V2 ako si aj sam postrehol nie su hry.

Pri PS4 je situacia podobna, ale tam sa kamera da vyuzit aspon pri VR.
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 31. 3. 2017 18:56

tdjohn píše:Zvyklé oči snad tolik ne, protože ten rozdíl až tak velký není. Ta odezva je ale znát hodně. Každopádně pokud po delší době přijdu ke 30, tak TPS se dají hrát, pokud tam není moc akce. FPS při 30 je dost divná. Proto nechápu, jak někdo může hrát Destiny a nebo Dark souls 3.

Pokud máš rád Steam, tak bych fakt šel do PC. Grafiky jsou teď za daleko lepší ceny, i když pořád to není pro každého. Možná počkat na AMD, co uvedou. MS se cpe také do PC.

Mne uz i ty TPS ve 30fps vadi. Jsem holt uz moc rozmazlenej. :D

Se Steamem mas asi pravdu. Zbytek PC mam relativne na fullHD v pohode (se svoji 3 roky starou 780GTX jeste porad davam vsechno v pohode na high/ultra), ale UHD uz to proste nedava. Takze nejdriv grafika, casem pak jeste CPU.

Fidko píše:Ono tam tie rozdiely nijak zvlast velku nebudu, ani nemozu. Zvysi sa rozlisenie (nie na 4K, na to tam nie je HW) a mozno sa niekde trochu zaostria textury. Plus to FPS, pokial je to pre niekoho plus.

Ono si treba uvedomit, ze remasterovat hru tak aby mala lepsie efekty nieco stoji a v pripade PRO by to museli robit zadarmo. Co zase neznamena, ze v buducnosti to nemozu brat z opacneho konca teda ze sa nove hry nebudu vyvijat primarne pre PRO.

Co sa UHD obsahu tyka, UHD TV nemam a ani neplanujem, ale tipujem, ze konzola to skor neprehra. Ale mozem zo srandy nejaky HEVC vyskusat.

Takze i PS4 Pro ti ciste UHD rozliseni do TV neposle?

Ja si ze srandy stahl na zkousku Revenanta a osobne musim rict ze ten obraz je fakt neskutecnej. Klasicky .mkv jdou prehrat i pres televizi, ale uprimne mne nebude bavit sosat nekde filmy ve 4k ktery maji x desitek GB. Radsi si koupim 4k disk a prave premyslim co by bylo nejlepsi na jejich prehravani. Pokud to da obycejna PS4 tak neni co resit.

Co se TV tyce tak jsem vzal tuhle. Co jsem cetl tak HDR podporuje jenom 8bit, ale na druhou stranu se mi nechtelo priplacet jenom za tohle. I tak je to skok oproti 5 let stare 32". :D

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 31. 3. 2017 20:50

Lo!Zza píše:
tdjohn píše:Zvyklé oči snad tolik ne, protože ten rozdíl až tak velký není. Ta odezva je ale znát hodně. Každopádně pokud po delší době přijdu ke 30, tak TPS se dají hrát, pokud tam není moc akce. FPS při 30 je dost divná. Proto nechápu, jak někdo může hrát Destiny a nebo Dark souls 3.

Se Steamem mas asi pravdu. Zbytek PC mam relativne na fullHD v pohode (se svoji 3 roky starou 780GTX jeste porad davam vsechno v pohode na high/ultra), ale UHD uz to proste nedava. Takze nejdriv grafika, casem pak jeste CPU.

Nejsi. Třeba Uncharted je skoro nehratelné. Při 30 to dávám jen kvůli značce, ale hratelnostně katastrofa. To stejně Gears of war. Tam by těch 60 byl luxus. Hra je to dobrá, jen se prostě hrála špatně.

Nemám rád digitální distribuci, ale pokud jsi na ni zvyklý, tak fakt bych to neřešil. Až vyjde něco jako The last of us, tak vždy můžeš pořídit konzoli. Jinak se dá dobře zabavit i na PC. Hlavně MS má dobrou podporu jejich ovladače. Ten je proti DS daleko lepší. Volant je další argument pro PC a nejlepší je stejně Forza, která na PC také je.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 4. 2017 07:11

Lo!Zza píše:

Fidko píše:Ono tam tie rozdiely nijak zvlast velku nebudu, ani nemozu. Zvysi sa rozlisenie (nie na 4K, na to tam nie je HW) a mozno sa niekde trochu zaostria textury. Plus to FPS, pokial je to pre niekoho plus.

Takze i PS4 Pro ti ciste UHD rozliseni do TV neposle?

Ja si ze srandy stahl na zkousku Revenanta a osobne musim rict ze ten obraz je fakt neskutecnej. Klasicky .mkv jdou prehrat i pres televizi, ale uprimne mne nebude bavit sosat nekde filmy ve 4k ktery maji x desitek GB. Radsi si koupim 4k disk a prave premyslim co by bylo nejlepsi na jejich prehravani. Pokud to da obycejna PS4 tak neni co resit.

Co se TV tyce tak jsem vzal tuhle. Co jsem cetl tak HDR podporuje jenom 8bit, ale na druhou stranu se mi nechtelo priplacet jenom za tohle. I tak je to skok oproti 5 let stare 32". :D

To som celkom stastny clovek, pretoze mne 30FPS zatial nikde nevadilo. Pri Uncharted v jednej scene, ale tam podla mna FPS padlo pod 30. Inak to moze byt aj vecou TV, pretoze napriklad filmy na 50Hz paneloch trhaju viac nez na 100hz. Neviem to uplne porovnat, pretoze donedavna som mal plazmu a teraz 100Hz LCD.

Co sa 4k tyka, PS4 PRO robi upscale. Strop je 4K, ale skor sa dynamicky meni podla sceny, takze ti pocas hry skace na rozne hodnoty.

Co sa toho TV tyka, neviem ci to bola stastna volba. HDR to nepodporuje, resp len na urovni elektroniky. To znamena, ze konzola/prehravac ho sice berie ako HDR TV, ale panel nie je schopny ten obsah zobrazit. Je to nieco ako ked pripojis blu-ray player k ciernobielemu TV. TV to zobrazi, ale farebne to nebude, aj ked tam mozu byt iste odlisnosti :-)

Celkovo ten TV asi nie je najstastnejsia volba a v tejto cene a uhlopriecke by som siel skor do FullHD. Ono je sice super, ze budeme mat 60 a viac FPS, ale ten panel je len 50Hz, takze zmysel toho je otazny ...

//dal som stahovat Arrival 4K UHD h.265 tak Ti dam potom vediet, ci to Xbox zozuje. Podla mna skor nie. Ale ma to 24GB a osobne by som to ani nariesil. 4K na tak malej uhlopriecke je fajn ak to chces pouzivat aj ako monitor, ale pochybujem, ze pri filme na vzdialenost vacsiu ako dva metre uvidis rozdiel.
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 1. 4. 2017 10:10

Třeba jen málo hraješ. Když jsem přecházel z PC, tak mi také 30 nevadilo, což je sice zvláštní, ale asi jsem už v té době moc nehrál. Za ty roky jsem ale svoje nároky dost zvýšil.

Je zajímavé, že u GTA mi 30 dost vyhovuje. V na PC při 60 vypadala divně. Animace nějak neseděly, ale nevím. Hra míří sama, tak žádný problém a simulátor aut to tak není, takže není potřeba mířit na milimetry jak u Forzy. Ale to je výjimka.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 4. 2017 09:57

Je to mozne, hram sa skutocne relativne malo, ale ... nijak ma to netrapi. Riesit nejake FPS a nemysly ..to je naprd :-)

Skusal som ten Arrival a VLC v Xboxe prehralo len zvuk, zatial co nativny prehravac prehral len video. Teoreticky teda myslim, ze schopnost prehrat to tam je, ale asi sa trapi s roznymi kodekmi. Tiez to vol HEVC ... mozno ak by slo o h.264, bol by som uespesnejsi, ale ten film by mal tak 100GB.

Na filmy teda odporucam skor nejaku cinsku krabicku, hoci ja osobne by som 4k vobec neriesil :-)
Fidko
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka