SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 1. 2013 21:30

V práci jsem to zkoušel... Stejný DVD načítají obě konzole stejně rychle. Jestli je mechanika v boxu rychlejší, je to max o 5 %.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2013 21:35

???
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 1. 2013 21:39

No nemůžeš srovnávat BD a DVD, musíš srovnávat dvě DVD a fakt v tom není rozdíl :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2013 21:40

Jenže PS3 DVD nepoužívá a i kdyby používala, tak je na tom rychlostí skoro úplně stejně.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 6. 1. 2013 21:53

Já teda nevím co hraješ za hru, ale GTA se streamuje - tam moc loadingů neuvidíš.

EDIT// PS3 DVD používá. Mechanika je čte. Kdokoliv kdo vydá hru na PS3 ji může vydat na DVD - v tom není problém.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2013 22:04

Ukaž mi jedinou hru na DVD na PS3. Asi GTA moc nehraješ, pokud jsi tam neviděl loadingy. Udělal jsem ale test, aby bylo vidět, která konzole je nejlepší a nejsilnější :D

GTA 4 (loadingy jsou tam skoro pořád, aby se někdo nedivil, proč je testuju)

první loading všeho z BD + 3 GB instalace:
120 s

první loading všeho čistě pro digitální distribuci - z PS3 HDD:
108 s

první loading na super stroji z HDD (nechce se mi dělat znovu instalaci, kterou ani na PS3 nejde zvolit):
55 s

-- 6. 1. 2013 22:11 --

Také se můžu ještě zmínit, když už jsme u toho, že rozlišení na Xbox verzi je asi o 20 % vyšší a má celkově lepší FPS. Za to ale určitě můžou špatní programátoři v R*, kteří toho moc neumí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 1. 2013 22:16

A co jsi tímhle dokázal? :) Jen že PS3 načítá pomaleji z HDD... Plus pochopitelně nevíme, kolik dat se načítá na PS3 a kolik na XBoxu. Jediný způsob, jak ověřit, která mechanika je rychlejší, je strčit do mechaniky dvě stejná DVD a jejich obsah nechat kopírovat...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2013 22:28

Že je Xbox nejlepší. Ano, například asi PS3 načítá pomalu z disku, což je dost nevýhoda a pokládá to N.Markovu teorii o rozkládání výkonu mezi mechaniku a disk, když i disk je pomalý. Mechaniku má rychlejší Xbox, to se ví, ale stejně si každý hru na Xboxu nainstaluje, takže je to jedno. Nikde nic nehučí a je to hodně rychlé. Škoda, že to neumí PS3 :D

Takže my nevíme, kolik dat si která konzole načte? Obě mají stejně paměti a hry jsou stejné, takže to asi zase tako moc rozdílné nebude.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 6. 1. 2013 22:29

Hmmm a nemá tdjohn náhodou v PS3 mechaniku 5200rpm rychlou? To bych se pak vůbec ničemu nedivil. ;)

PS3 čte DVD normálně 12x rychlostně - tam v čistém toku dat neexistuje žádný rozdíl. Rozdíl je v tom, že BR má rychlost jen 2x to v čistých číslech znamená, že DVD má přenosovou rychlost v Xboxu 132.96 Mbit/s a BR v PS3 72 Mbit/s. Na druhou stranu PS3 standardně využívá HDD pro rychlý přístup k potřebným datům (až 300 MB/s), což je u Xboxu často problém, protože se výrobci her na jeho přítomnost prostě nemohou spolehnout.

EDIT// Imho opět vidím,že tdjohn má svou obvyklou "neobtěžujte mě fakty, mám svůj názor" náladu, takže já padám. :-!
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2013 22:40

Určitě mám pomalý disk, tím to všechno bude. Tady máš porovnání s SSD:
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... erformance

PS3 mechanika:
Blu-ray disc read speed maximum is 2x (72 Mb/s [9 MB/s])
DVD disc read speed maximum is 8× (86.40 Mb/s [10.8MB/s])

X360 mechanika:
Early production runs of the Xbox 360 are equipped with a 12x DVD drive, capable of a maximum read rate of 15.85 MB/s

Takže je možné, že ten rozdíl není tak veliký, ale pořád jde o to, že si hry u Xboxu instaluješ na disk.

Zdroje:
http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3_hardware
http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360_hardware
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 1. 2013 22:51

Máš pravdu, že některý hry se na PS3 načítají neuvěřitelně dlouho (třeba GT5), obecně je to ale celkem jedno, protože těch pár vteřin stejně nehraje žádnou roli :) A vsadím se, že pomalu načítajících her bude na XBoxu taky dost :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 6. 1. 2013 23:33

To je zas debata...

U Uncharted série mě nikdy žádný loading netrápil, u Killzone série(druhý a třetí díl) taktéž.
Dobře napsaná hra je prostě dobře napsaná hra. A to Uncharted a Killzone série nemá ani nijak velkou instalaci.

A mimochodem...hrál jsem Far Cry 3 na X360 - šíleně pomalé a neustálý tearing. Nehrál jsem tu hru na PS3, takže nemohu srovnat. Ale asi nebude X360 tak ultimátní mašinka....
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SPY 6. 1. 2013 23:45

Dobre napsana hra ...

Uncharted a Killzone je jednosmernej tunel, kde vetsi loadovani je skryty za cutscenama. V open world hre se loadovani nevyhnes - pokud by teda nebyl "celej" svet nastrkany do pameti.

Napriklad takovej God of War 3, taky jede bez loadovani ... kdyz hrajes jak mas ... jednou jsem se vracel zpatky z lokace do lokace pro zapomenutou bednu a hadej co ... 10 sec totalni zasek a loading.

Far Cry na PS3 neni o nic lepsi, tearing stejnej a fps dropy taky kazdou chvilu. Ja to tedka jedu na notasu s gamepadem krasne 50-60 fps bez tearingu. Lahoda o<:)
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod HAck_SG 13. 1. 2013 20:56

Regarding consoles, people say that Sony will make announcements this year and that would be working on the new PlayStation. Are we going to see a new model in some months?
It's still a big secret, but our Sony PlayStation friends are getting ready. I only can say that we're focused on the games related E3 event, booked for June. The announcement can take place there or even before, in May.

But are you working on a big reveal or in something complementary?
Probably the first, we plan to release big news for this date, but we have to wait at least until May.


http://www.emol.com/noticias/tecnologia ... s-mas.html

Už se to blíží :-)
HAck_SG
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 14. 1. 2013 05:18

Jo, svrbí mě šrajtofle, taky si to myslím.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků