SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod .soul 6. 7. 2015 12:17

A o cem jinym handheldy jsou??
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 7. 2015 12:23

To záleží na každém. Já hraju na HH jen doma, kde o pár metrů vedle leží několik stolních konzolí. Přesto některé hry se tak hrají daleko lépe. Ale FPS to určitě nejsou :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 6. 7. 2015 14:25

Nevím no, Duke Nukem Atomic Edition jsem popravdě celou dohrál až na Vitě. Přišlo mi to jaksi více adekvátní :)
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 7. 2015 20:41

Protože teď nějak nejelo PSN, tak jsem byl nucen dát COD na X360. Při přechodu mě ale zarazila brutální tuhost páček. Je to i u X1? Na to abych minimálně dělal na půl úvazku dřevorubce.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 8. 7. 2015 07:41

Když se podívám na jRPG na mobilních hračkách ( dobrovolně se přiznávám že jsem další co je používají doma na gauči a nikoliv venku) tak těch co vyšlo na západě, v Japonsku může být situace odlišná, má nejvíce iOS, následně dlouho nikdo a potom 3DS a následuje Vita která se v posledním roce alespoň co se týká jRPG trochu vzpamatovala. Že by iOS začal v tradičním žánru válcovat klasické mašinky?
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 13. 7. 2015 18:05

N.Marko píše:Ert: Nemusí, kdo to tvrdí? Od toho mají handheldy sleep-mode (jasně, Nintendo ho má horší, ale má), nebo funkci "save" (možná jsi na ni už narazil ;) ) a krom toho překvapivě lidi tak nějak hrajou na handheldu spíše doma v klidu, než na autobusové zastávce.

To podle mě popírá myšlenku handheldu, to už můžu mít rovnou normální konzoli, ne? Pro mě je 3DS/Vita nebo handheld obecně hlavně o hraní na cestě, přičemž neříkám, že jsem na něm nikdy nehrál i doma, ale přijde mi zbytečné, pokud člověk na cestě nehraje, vůbec ten handheld mít. Ale je to individuální preference.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanesek 13. 7. 2015 20:14

U mě co do pohodlí a poklidného herního zážitku vede handheld v posteli.
New 3DS XL
johanesek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 13. 7. 2015 20:31

Ertefol píše:
N.Marko píše:Ert: Nemusí, kdo to tvrdí? Od toho mají handheldy sleep-mode (jasně, Nintendo ho má horší, ale má), nebo funkci "save" (možná jsi na ni už narazil ;) ) a krom toho překvapivě lidi tak nějak hrajou na handheldu spíše doma v klidu, než na autobusové zastávce.

To podle mě popírá myšlenku handheldu, to už můžu mít rovnou normální konzoli, ne? Pro mě je 3DS/Vita nebo handheld obecně hlavně o hraní na cestě, přičemž neříkám, že jsem na něm nikdy nehrál i doma, ale přijde mi zbytečné, pokud člověk na cestě nehraje, vůbec ten handheld mít. Ale je to individuální preference.
Vezmi si třeba mě. Já do práce jezdím na kole... Co myslíš, jak si tak asi na cestě něco zahraju? ;) Ale budiž, nejsem modelový příklad, ale taky nejradši hraji na handheldu v posteli... nebo ve fitku s kamarádem a tam jsou třeba půlhodinové bitvy ve Valkyrii normou. Proč bych se měl na handheldu spokojit s tituly, které jsou hrací dobou v segmentu casual, když mě nebaví?
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanesek 15. 7. 2015 17:04

New 3DS XL
johanesek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 15. 7. 2015 17:24

Já bych se i těšil, kdyby to bylo na nějakou normální konzoli. Naděje, že si koupím Wii, nebo WiiU je u mě dost mizivá - už jenom proto, že těch her, které by mě zajímaly je fakt málo. :(
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanesek 15. 7. 2015 19:58

Nebál bych se toho, brzo vyjde 4K reedice pro NX :-))
New 3DS XL
johanesek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 15. 7. 2015 22:18

Jak brzo? Řekněme, že Nintendo vyjede s NX v příštím roce na vánoce (což vidím tak 50:50 šanci). Nejméně rok na ni nebude moc her, respektive moc her, které by mě zajímaly, protože co se HW týče (a můžete mě citovat) to bude podobná situace jako s WiiU - dorovnají současnou generaci a něco lehce přidají, takže pro third party to už bude přijatelnější partner - jenže až na pár zoufalých nadějí se prostě zase bude prodávat jen Nintendo stuff a nic jiného, takže se to vydavatelům nebude moc líbit... Jenže díky tomu, že to bude mladá platforma s max. 10M kusů penetrace v prvním roce, přičemž PS4 a Xbone bude v roce 2016-2017 na vrcholu prodejů, těch opravdu zajímavých her (opět pro mne) stejně v prvním roce nebude moc. No a tím se dostáváme k vánocům 2017, kdy ve vzduchu už možná budou vyset nové konzole od Sony a MS, které výkonem pošlou NX zase na smetiště dějin... Načasování. Nintendo má prostě děsivý problém s načasováním.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanesek 16. 7. 2015 07:21

Dopadnout to může různě, třeba:

NX vyjde na jaře 2017. Výkonově bude zhruba na úrovni PS3/X1, bude to ale hybrid handheldu a domácí konzole. Launch hra Zelda, launch window Metroid Prime 4, Animal Crossing.

???

profit
New 3DS XL
johanesek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 7. 2015 09:18

No tak zrovna ty jmenované hry jsou zhusta nepravděpodobné. Je mi jasné že fanoušci by ucvrnkávali blahem, ale Nintendo jaksi nemá kapacity aby hodilo na trh všechny tyhle hry najednou a pokud ano - další dva/tři roky z nich nic nevypadne a z toho fandové moc happy nebudou. Krom toho tebou načrtnutý HW je WiiU - to by pak už nemuseli oznamovat NX.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 16. 7. 2015 12:02

Koupě Wii U má i dnes překvapivě velký smysl. Konzole se dá sehnat okolo 4000Kč a i když hry jsou relativně drahé cca 1350Kč/ kus tak jich vyšlo špičkových min. 10 a to je na hraní dost dlouhá doba aby mezitím vyšla 3 generace PS4 nebo Xbox ONE a k nim i GOTY edice špičkových her za rozumné ceny (cca 600Kč/kus). Jinak Xenoblade Chronicles X byl pro mě důvod pro koupi Wii U, i když v té době ještě nevyšel ale věřil jsem natolik že jsem investoval 4000Kč do koupi konzole.
One_Z
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků