SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod johanesek 23. 6. 2015 17:05

Tak to samozřejmě, Nintendo je doooooomed a tak podobně, ale nad NX už tak nějak preventivně slintám. Tajně doufám že přinese nový Metroid Prime (na něčem to Retro snad dělat musí), Wii U/NX Zeldu (ha!) a nástupce Super Mario Galaxy. Hardware je mi vlastně tak nějak ukradený, stačí když to utáhne 3rd party hry co jsou na PS4 a X1. Pokud půjdou cestou x86, což jim asi nic jiného nezbývá, tak by to neměl být problém.

A ještě co se týče E3 konference, tak ji beru, ale ten pseudo Metroid a Animal crossing, to jsme si od Nintenda nezasloužili.
New 3DS XL
johanesek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 1. 7. 2015 00:29

Jako posledni dobou se snazi delat Nintendo hodne dobre bundly 3ds a new 3ds a dost lidi se na to chytlo, az jsem cumel kolik sme jich prodali u nas (nekolik desitek new 3ds...)

Sam bych byl radeji kdyby oznamili 3DS II, jenz by byl nekde na urovni Vity (hardwarove). Potom bych nevahal a 3DS II se zpětnou kompatibilitou koupil. Hry tam jsou fajn, ale ta cena za aktualni hardware/grafiku to fakt ne.

Taky si myslim ze by Nintendo dost vydelalo kdyby dokazalo propojit 3ds s wiiu, tak jako treba ps4 s vitou. Treba ze by slo hrat 3dskovy hry na gamepadu (jako na tom tabletu). Pripadne naopak nektere hry z wiiu virtual console na 3ds?

Proste hry ma nintendo fajn, ale jaktozto clovek odkojenej na PC je podle me 3Ds porad predrazene. I v porovnani s psp, vita, ps4, ps3.. proste ten hardware za to nestoji a ty hry taky nevypadaj tak uzasne.
Ja vim, grafika neni vse.. ale je porad hodne. Jinak bych sel na retrogames.cz a paril stary hry tam :)

A pokud si hw do PC kupuju stylem, ze si ctu recenze rozhoduju co ma nejvetsi pomer cena/vykon a celej zivot sem tomu vernej, tak bych proste nemoh koupit neco co ma vykon jako PSP ale prodava se to za cenu PS4 (skoro).
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod One_Z 2. 7. 2015 08:47

Musím přiznat že se mi plno her z 3DS velice líbí a rád bych si je zahrál. Slabý HW a docela hrubý až tragický display mi až tak moc nevadí co ale nedokážu překousnout je cena her. Vhledem k tomu že mám vyhlídnuto cca 10 her, to považuji za minimum pro investici do příslušného HW, cena vychází cca 1000Kč za jednu hru. Když si kupuji hry na konzole od Microsoftu nebo Sony tak je moje průměrná cena cca 500Kč za hru a pokud na iPad tak cca 200Kč. Aby nedošlo zbytečně k nedorozumění, kupuji převážně velké hry, tedy žádné hříčky, s herní dobou od 20hodin nahoru. U WII U jsem byl ochoten to akceptovat neboť několik her jsem prostě chtěl ale u 3ds to akceptovat prostě nebudu a svoje peníze utratím jinde.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 7. 2015 12:29

Ááááá skalní fanoušci japonské firmy se jménem sladkým jako cumel se už houfují... BiG N se už těší na další příliv her pro JAPONCE. Ale nečekejte že se bude konat nějaké překvapení. Mário, Metroid, Zelda... Nintenďákovi stačí ke štěstí málo. A vůbec mu nevadí že hraje tu samou hru už třeba třicet let, jen v lepší grafice.

Konkurenci stačí vydat jednu konzoli za osm, deset let.... a pak z toho dekádu žít. Nintendo vydá za tu dobu konzole tři. Vzájemně nejsou kompatibilní a veskrze na ně vychází jen - ZELDA, MÁRIO, METROID.... Ovšem Nintendo fan boy si to koupí.... a ještě si libuje. (Nechápu k čemu infantilní hry, s infantilní grafikou potřebujou nadupaný HW.)

Bohužel dějiny nejsou spravedlivé a tak zatímco SEGA s frajerem Sonicem šla do kopru a funguje jako distribuce, tak Nintendo jede dál....a ne a ne zkrachovat. Jaká škoda !
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 2. 7. 2015 12:49

Ty vole, jak nejsou vzájemně kompatibilní? :D Wii mělo zpětnou kompatibilitu s Gamecube, Wii U má zpětnou kompatibilitu s Wii :D Na 3DS pak spustíš cokoliv z DSka, na DSku si spustil cokoliv z GBC... :D Ta zpětná kompatibilita je naopak příkladná, žádná jiná firma to nedělá tak dobře :D

A jinak pořád ty samé hry - Call of Duty, Gears of War, Halo, Assassin's Creed, GTA, Uncharted, God of War... To není furt dokola to samé? :) Já teda mimo Nintendo platforem hraju i na PC, spoustu z těch vyjmenovaných her mám rád (výrazně nemusím snad jen CoD), ale originálnější věci jsou prostě na platformách od Nintenda (a jako jediné jsou jiné, proto jsem se rozhodl pro jejich konzole a ne pro Sony nebo MS). Třeba Splatoon je první originální MP střílečka za x let (akorát teda Nintendo moc neumí online věci, takže to bohužel má i nějaké ty mouchy).
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanesek 2. 7. 2015 14:05

Obrázek

Na druhou stranu SONY a Microsoft fandove maji svoje (ponekud nudne) konzole na par let dopredu jiste. Ale co Nintendo?! Hype train pomalu prijizdi, uvidime uz za rok?

Rumour: Nintendo NX Shipping This Time Next Year, 20 Million Sales Targeted In First 12 Months
http://www.nintendolife.com/news/2015/07/rumour_nintendo_nx_shipping_this_time_next_year_20_million_sales_targeted_in_first_12_months

Obrázek
New 3DS XL
johanesek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 7. 2015 15:45

Já nejsem troll, prostě nemám rád Nintendo, ta značka mi příjde infantilní, neprogresivní, mrtvá, sázející jeden "Pyrhhák" za druhým. Sice Wii bylo nejprodávanější konzolí - ale na které nakonec nikdo nehrál. Prostě tahle značka je svá...ale tak divně svá... a fakt nechápu jak někoho baví třicet let hrát to samé dokolečka dokola. Nicméně nejspíš se ve svých prognozách mýlím, protože už několikráte jsem myslel že Big N půjde do háje.... a ono ne.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 2. 7. 2015 16:57

Když na tom nikdo nehrál, tak proč se na to prodalo tolik her? Jakou máš teorii na tohle experte?
Ostatně co je za úchylku "nesnášet" firmu?
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 2. 7. 2015 17:37

Ehm.... a kolik jako? S prominutím, ale nejprodávanější hra na Wii bylo myslím Wii Sports, ale to hlavně kvůli bundlování, to bych nepočítal. Jasně, Mária se prodalo hafec, jenže statistický se na každé Wii prodalo 1,7 hry, kdežto na PS3/Xbox 6,5. To znamená, že dělat hru na Wii se prostě nevyplatilo, bylo to riskantní a co si budeme povídat, WiiU lepší statistiku taky nemá.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 2. 7. 2015 18:32

WiiU není moc úspěšné na trhu, to uznává i Nintendo a jeho fanoušci. Ne že by na něj nebyly dobré hry (vychází jich víc než dokáže běžný člověk uhrát), ale prostě se o nich moc neví. Splatoon je revoluční pojetí střílečky, ale kdo to zná. Jakmile to nehraje nějaký uječený dement na Youtube nebo o tom nepíšou v herní rubrice Blesku, obecnou hráčskou veřejnost to nezajímá.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 2. 7. 2015 19:07

Wii mělo prodeje softwaru slušné, hry se na něj nedělaly proto, že to byl slabší HW než zbytek konzolí...

Prodeje SW podle platforem:

1 PlayStation 2 (PS2) 1,661.95
2 PlayStation (PS) 962.01
3 Xbox 360 (X360) 951.22
4 Wii (Wii) 940.99


Jinak PC klasicky nereaguje na argumenty :D
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 3. 7. 2015 09:14

Měl jsem na mysli tu statistuku co tu teď hodil Ertefol. Neříkám, že na tom všichni hráli jak blázni, ale tvrzení, že na tom stejně nikdo nehrál, je prostě lživé.

Jinak co tak porovnám na sobě (mám doma wii a ps3), tak hraní na wii bylo prostě zábavnější a dost sme si to užili. PS3 je taky super a třeba borderlands ve splitscreenu je taky masaker jako prase, ale wii pobavilo více.
Na druhou stranu grafická kvalita her pro wii je už vážně nedostatečná a na velké tv vypadá dost nic moc. Takže ve výsledku už hrajeme v podstatě jenom na ps3.
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 3. 7. 2015 09:59

Protože Nintendo má neuvěřitelně (zabaveno) a infantilní marketing. Prostě nesnáším ty rozjásané, pozitivní postavičky (neustále se tlemící Mário) a hlavně to nechápu že ta značka nešla do kopru když v podstatě o ní platí to co tu píšete. Nikdo na to hry nedělá (kromě Nintenda, což je logické.), HW nestojí za nic, sice se prodá konzole - ale pak na ni není co hrát... výsledkem je kus zaprášeného HW, který namísto aby výrobce oživil nabídkou her srovnatelných s konkurencí, tak ho zařízne. V podstatě to je logické chování vůči sobě jako výrobci (potřebuju prodat HW a díky nekritickým fanboyům - Japoncům - se mi to povede...) ovšem ostatní (vydavatelé) na mě kašlou, protože nebudou downgradovat své hry aby to běhalo na hardwaru od šílené firmy, která jde hlavou proti zdi a baví jen a pouze Japonce. Ovšem už ani v Japonsku to nefrčí,protože mladí Japonci touží po Applu... a iPhonech.

Konečně - MS sliboval s Kinectem taky super věci, jako pokročilého AI tygříka chovajícího se jako skutečné mládě, nebo inteligentního virtuálního kamaráda - a co z toho zbylo ? Ještě před rokem se o Kinectu mluvilo hodně, teď je ticho po pěšině a Kinect nám hezky v pohodě s největší pravděpodobností umřel... Wii bylo úspěšné protože to bylo zajímavé...ale už to zajímavé není,ten šílený tabletovolant taky nikoho neinteresíroval (u WII U) konečně i Sony zařízlo VITU (kdo tu chce handheld když máme tablety s freemium hrama.) Takže jediné co jede a žije jsou PS-4 XBONE. No a samo PC.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 3. 7. 2015 12:07

boonno: tak moment. Na nintendu jsi se bavil víc, ale nakonec jsi hrál víc na PS3? Není to trochu protimluv? Kdyby tě Nintendo opravdu bavilo víc, hrál by jsi na něm víc, protože Nintendo prostě má ty nejlepsi hry a má jich víc, než kdokoliv jiný a je jich dost... alespoň tohle mi vyplývá z argumentace některých FaNitos tady ;)
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 3. 7. 2015 12:36

Ne na ps3 hraju teď. Na wii už mám krom jedné hry všechno dohraný a nahrál jsem tam x krát víc hodin než na ps3, ale tu máme teprve rok a půl a už toluk nehraju jako dřív. A už se mi prostě nechce na velké tv (60") hrát wii hry, který už na to vypadají fakt bídně. Takže hraju už jen na ps3. Ale moc ne jen občas nhl pak s manželkou borderlands a ještě občas něco z ps+, ale to je obvykle stáhnu - > zkusím - > smažu.
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků