SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod One_Z 28. 5. 2015 13:22

Splatoon je opravdu revoluce ale zbytek je jen evoluce. To samozřejmě neznamená nic špatného.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 29. 5. 2015 07:46

Lo!Zza píše:Neni treba. Jen jsem chtel vypichnout ty nesmysly co pises.


Ale no tak, bereš se moc vážně drakene :-)) uvolni se trochu a jdi si třeba zahrát Hyrule Warriors, je evidentní, že jsi to ještě nepochopil ... je to jedna velká p.r.d.e.l. a v tuto chvíli ta tvoje :-D

One_Z píše:dr.miša
Já bych tedy řekl že právě Nintendo v této generaci nic nového nepřineslo (mino Splatoon), spíše pouze evoluce. Ovšem stěžejní značky předvedly opravdu slušnou práci. Navíc ještě několik es je na cestě.


Pro mě je Wii U ohromný posun jak software tak hardware, můžu hrát na parádní telce, hraju hry, které mě vždy táhli z jiných systémů (navíc ve většině těch multiplatformek je přidán veškerý obsah, případně je to upraveno k potřebám Wii U) a ovládání sakra mazec - ovládat tabletem mi přijde vážně super, revoluční mi to mimochodem přijde dost, co myslíš :?:

Pro mě velký posun oproti Wiičku, které mi i přes mnoho kvalitních her úplně nesedlo.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 29. 5. 2015 09:58

Já si naopak myslím že onen tabletoid je spíše problém než výhoda. Nevlastním jedinou hru u které bych vyděl jedinou výhodu. Respektive jediné hry kdy onen tablet je výhoda jsou hry na virtual console. Tedy jediným důvodem, pro mě, (virtual console nepočítám) bude asi Art Academy: Atelier.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 29. 5. 2015 11:43

Mít po ruce stále mapu, inventář, nějaké quick menu je myslim velká paráda, než otevírat to samé přes hru, samo některé hry i podporují dotek.

Co takové Lego City a skenování města, nebo Zombie U a sledování neviditelných věcí, také se chystá Fatal Frame 5 a teprve ten tomu tabletu vytře zrak. Plánování cílů v Blag Flag přes tablet, je toho dost, čím je toto ovládání revoluční, nabízí věci, které doposud nikdo nikde jinde neviděl.

:!: Nintendo progres :!:

Co ti vadí na tom ovládání? mimo to, že se ti mnou popsané přednosti nezdají dobré. Písni nějaké proti, než se jen omezit na "mě se to nelíbí"

Jediné co bych možná hanil je váha ovladače. Po nějakých 6h hraní už zápěstí trochu bolí, i když mám vždy ruce položené na kolenou.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 29. 5. 2015 16:28

Mít po ruce stále mapu, inventář, nějaké quick menu je myslim velká paráda, než otevírat to samé přes hru, samo některé hry i podporují dotek.
Egh? Sedím s nohama na stole čumím na obrazovku, zmáčknu tláčítko a mám to před sebou ... je horší než klopit hlavu klína tam a zpátky na obrazovku?

Jednou jsem to zkusil a bohatě stačilo.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod sega.maniac 29. 5. 2015 18:41

Na Wii U jsem hral vetsinu multiher, ktere jsem pak jel i na X360/PS3 a s Upadem to bylo urcite lepsi, uz jen prepinani zbrani v AC3 je parada, clovek nemusi vylozene koukat nekam dolu na displej a pak zase ostrit na tv, deje se to vcelku automaticky. To neustale vyvolavani kruhoveho inventare a nasledny vyber pravym analogem mi uz u her lezlo krkem, viz treba Watch Dogs a vyber vybusnin v te misi kde prijizdely gangy do arealu a vy jste se na ne museli pripravit. PS4 ma alespon tu plosku a clovek kdyz uz nic jineho dostane navic 4 tlacitka, vyuzitelna treba u zavodnich her, kde namisto postupneho prepinani pohledu, rovnou zvolite konretni kameru. U Wii U jsou ale moznosti jeste mnohem dale plus muzete vyuzit i jine koncepty hrani. link
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 30. 5. 2015 11:22

Sego, hrál jsi Mass Efect 3, jak mají pořešené předchozí 2 díly?
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 30. 5. 2015 12:44

SPY píše:Egh? Sedím s nohama na stole čumím na obrazovku, zmáčknu tláčítko a mám to před sebou ... je horší než klopit hlavu klína tam a zpátky na obrazovku?

Ale v mackani tlacitka neni zadny [Prazdna cerna obrazovka. Najednou se z dalky za doprovodu tvrdacke hudby, mohutneho hrmeni a doplnujicich zvukovych efektu pririti neonovy napis Nintendo progress, ktery vyplni cely obraz. Napis parkrat stroboskopicky problikne a zustane jasne svitit. Do toho vseho zazni hluboky Mortal kombat hlas: "Nintendo progress"], chapes?
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 1. 6. 2015 07:55

Co se týká multiplatformních her tak ty jsem na Wii U nehrál, nevidím jediný důvod proč bych hru kterou už jsem min. 1x hrál na PS3 nebo Xbox360 a koupil ve slevě za cca 180 až 550 Kč měl znovu kupovat na Wii U a ještě platit plnou cenu za "novinku". Tabletoid je taky na dvě věci, zatím jen překážel. U pomalých her jako Zelda je to zajímavé ale nepotřebné (klidně by to mohlo být řešeno klasicky) a u rychlých her jako MK8 se vybourám pokud mám na tabletu v mapě hledat jak daleko jsou protivníci. Jest-li se situace zlepší příchodem her jako Fatal Frame 5 nebo s novou Zeldou je otázka ale osobně tomu nevěřím.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 2. 6. 2015 07:07

2One_Z: Zrovinka Zombie U a Lego City Undercover multi nejsou a to jsou hry, které si bez tabletu představit nedokážu, nebo jinak, právě tyto hry a jim podobné předvádí sílu ovladače, hrál jsi to? líbilo/nelíbilo? jinak dost her podporuje i kasiku ovladač ;-)

holubek002 píše:Ale v mackani tlacitka neni zadny [Prazdna cerna obrazovka. Najednou se z dalky za doprovodu tvrdacke hudby, mohutneho hrmeni a doplnujicich zvukovych efektu pririti neonovy napis Nintendo progress, ktery vyplni cely obraz. Napis parkrat stroboskopicky problikne a zustane jasne svitit. Do toho vseho zazni hluboky Mortal kombat hlas: "Nintendo progress"], chapes?


Ty seš dobře jetej :-D ale když už, byl by to hlas Killer Instinctu a nebo Mariův :tleskani tak mě napadá, hraješ vůbec něco, nebo jsi si přišel jen ohřát polívčičku :?:
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 2. 6. 2015 08:31

dr.miša
Zombie U a Lego City Undercover jsem nehrál, Lego City Undercover mě vůbec nezajímá( to samozřejmě neznamená že to není dobrá hra) a k Zombie U jsem se zatím nedostal, respektive mám docela dost jiných her na hraní než Zombie U. Primárně mě zajímají jRPG a na PS3 jsou docela žně, tedy nevím zda se k Zombie U vůbec někdy dostanu. Pokud ale jsou dvě hry důvodem k tomu abych musel u všech ostatních používat tabletoid nebo investovat do dalšího ovladače tak je to hodně špatné. Jinak i přes problém s ovladačem věřím že na Wii U vyjde celkem min. 10 her které budou výjimečné a hodné investice do konzole.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod sega.maniac 8. 6. 2015 01:24

PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 9. 6. 2015 08:38

Sice to není PC versus konzole ale PC versus tablet ale i tak, z mého pohledu první, zajímavý úkaz.
Legend of Grimrock, první hra která vyšla na PC ale verze pro tablety je lepší. Lepší a intuitivnější ovládání (pravda chybí hmatová odezva a ve frenetických momentech je to znát), blesková rychlost (vzhledem k velikosti levelů není ani co nahrávat), prostě port je lepší než originál.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 9. 6. 2015 11:01

Tohle ale ani není o PC vs. konzole ;)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 9. 6. 2015 11:11

Pravda konzole versus konzole, ovšem tablet už je konzole také :-) a PC už taky není nic jiného než konzole (s možností upgrade). Myslel jsem to herně, tedy nikoliv jako nesmyslný boj čí platforma je lepší ale to že i originál z PC si sedne s tabletem lépe.
One_Z
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků