SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Cru4l 29. 12. 2012 11:58

Proč být sticha? Jasně, diskutovat je fajn, ale hádat se o každém pixelu je nesmysl. Jak jsi podotkl, na hratelnost to vliv opravdu nemá a na pocitový vjem? Taky nijak zvlášť. Oprávněně se dají porovnávat pouze Xbox s PS, jelikož jsou mířeny na tentýž segment hráčů. A právě v jejich případě je porovnávání dost zavádějící. Jedna hra vypadá líp tady, druhá támhle. Takže se o tom dá krásně diskutovat způsobem, že se prostě vypíchne co a co je na které verzi lepší a ne hned srazit celou konzoli, kde se pak rozvíří další vášnivá hádka o věcech, jako je právě třeba ovladač... ;)

Pokud hraješ podle technologií, tak bys měl být primárně PC hráč, protože tam je technologie nejdál. Popřípadě na 3DS a Wii U, které nabízejí odlišné typy hraní her.

Co se týká Sony... Dávají na PSN+ spíš výjezdovky, tzn. starší hry, které se už moc neprodávají. Pro ně to je alespoň přísun předplatiletů pluska tím, že je nalákají na "AAA" hry. Však se podívej na tu nabídku her. Ano, BB:AC je tam jako vánoční dárek (vyloženě) a lákadlo na další měsíce... Takže zrovna tahle politika se mi líbí.

Osobně teď hraju i na tabletu - veskrze adventury a jednodušší strategie typu Eufloria a musím přiznat, že se bavím :)
Cru4l
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 12. 2012 12:29

tdjohn: Ano, podle Wikipedie to je těch 30mega, jenže to jsou oficiální čísla od výrobce. Teď si ale vem, kolik se prodalo Ťamanských klonů na stáncích (a dodnes se prodávají), nemluvě o klonech z bývalého východního bloku. A2600 je myslím jedna z nejvykrádanějších konzolí vůbec, takže tohle spočítat je prakticky nemožné. :)
Jinak dobrá konzole. Svého času jsem na ní u bratránka zničil asi tři joypady :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 12. 2012 12:46

Cru4l. Nemá to většinou vliv na hratelnost a ani pocitově se to nepozná. Je to hlavně o možnosti konzolí, co zvládnou a to je důležité. Právě u PS proti Xbox je to velmi zajímavé, protože Sony stále tvrdila, jak má super stroj a jak je drahý a přitom Xbox je lepší ve většině věcí. Kdybys byl jen zticha a nic neřešil, tak jim to věříš a jsi tak zaslepený, že dodnes věříš, že jejich HW byl lepší, jen se to prostě nikdy neukázalo :D

PC hráč jsem býval, ale plno technologií tam nemáš. Konzole jsou také velmi zajímavé a mívaly dost zajímavý HW. I dnešní kapesní mají.

Je to možné. Viděl bych to ale tak, že naučí hráče neplatit, když je všechno zadarmo. Proč bych tento měsíc něco kupoval, když to příští může být zadarmo? Nebude, ale ten psychologický efekt je takový, že když ti to někdy vyšlo, tak pak budeš čekat někalikanásobně více než bys zase něco koupil. Chápu, že chtějí rozjet PS4, ale tahle je cesta je dost zvláštní.

Proč ne, tablet může být dobrý. Nemám rád cokoli dotykového. I telefon mám asi dumbphone, kde se do seznamu lidí dostanu bez zapatlání celého displeje jen pomocí joysticku.

N.Marko, to jsem si myslel. 2600 jsem asi nikdy neviděl. Znal jsem jejich disketové nástupce s klávesnicí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 12. 2012 13:03

Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod mirkotor 29. 12. 2012 20:39

Nebudu utíkat od tématu a zkusím popsat můj pohled na věc.

Zaprvé nesnáším platformové boje. Je jasné, že každá konzole něčím a něco je jejím negativem. Některá konzole má více pozitiv, jiná více negativ. První, co je třeba říct je, že každá konzole je cílena na specifický typ lidí, ikdyž třeba cílovka PS a Xboxu je docela blízká.

Mě osobně se nejvíce líbí XBOX, protože mám pocit, že byl vždycky o krok napřed. Sice Sony vstoupilo do oboru dříve, to byl ale jeden z mála okamžiků, kdy mělo náskok. Po představení X360 a PS3 bylo jasné, že hardware má XBOX přecijen o fous lepší a časem se to potvrdilo. Další významné prvenství X360 byl Kinect, na který Sony dokázalo odpovědět jen přepracovaným Wii Remote, který tu už byl mnoho let předtím. I když nic proti Move, je to bezpochyby skvělý způsob ovládání, přesnějí než Wii Remote a s širokým spektrem užití. Nic to nemění na tom, že Kinect byl revoluce, Move jen nucená evoluce. Je ale potřeba říct, že Move je dobrý pro hry, které technicky nelze ovládat Kinectem a v tom je síla Move.

A teď pocity z jednotlivých konzolí...

X360 - Začnu tou nejoblíbenější. Na XBOXu se mi líbí, že za cca. 7000 Kč dnes můžete mít konzoli se skvělým výkonem včetně Kinectu. Velmi dobrá je i oproti PS3 jednoduchá kalibrace a intuitivní navigace v menu. Jako drobné zápory bych uvedl problémy s přehříváním (RROD), trošku nemoderní vzhled oproti PS3 SuperSlim a nutnost platit za hraní po internetu.

PS3 - Konzole, na které si zahrajete skvělé hry s propracovaným ovládáním na gamepadu. Jako plus jednoznačně uvedu hru Buzz, jedinou hru daného žánru exkluzivně pro PS3. Mezi věci, které se mi na PS3 líbí patří jednoznačně vzhled, protože nový SuperSlim je opravdu nádherný. Hraní po internetu zdarma je příjemnou vlastnostní. Záporem je především to, že sice za 7000 Kč můžete mít také konzoli s pohybovým ovládáním, ale tím se myslí pouze kamerka PS Eye a jeden ovladač Move. Abyste mohli hrát aspoň ve dvou, budete potřebovat další ovladač za 1500 Kč.

Wii - Sice už technologicky zastaralá konzole, ale stále se těší oblibě díky nízké ceně. Je skvělá pro menší děti, ale i pro hraní s přáteli, jen se budete muset smířit se zastaralou grafikou, které pojem HD moc neříká. Ovladače nejsou tak přesné jako Move, za to jsou o něco levnější. Na občasné hraní a zabavení je skvělá, ale bohužel možnosti této konzole se už nevyrovnají nejnovějším X360 a PS3.

Wii U - Poslední a trochu kontroverzní. Nintendu se povedlo zužitkovat znalosti v oboru a vytvořit konzoli, která přinesla něco nového. Novinkou je tablet na způsob gamepadu, který je ale velmi drahý v případě dokoupení a má nízkou výdrž. Zbytek hráčů může hrát se starými známými Wii Remote. Můj názor je takový, že Nintendu se nepodařilo vytvořit konzoli s jasnou cílovkou. Wii U je trošku pro pařmeny, ale trošku i pro občasné hráče a to by jí mohlo uškodit, protože nikomu nenabídne všechno, co by požadoval. Dalším problémem je cena. Cena 9000 Kč za "novější revizi" starého Wii s jedním tabletem se mi zdá docela vysoká, když jen za o něco málo vyšší cenu dokážete na Aukru sehnat použitý PS3 i X360 dohromady.
mirkotor
First Blood

Odeslat příspěvekod sega.maniac 29. 12. 2012 21:25

Wii U stoji oficialne 7990kc neofiko jeste mene, za 9K (ofiko) mas Premium verzi vcetne hry, ktera se samotna prodava za doporucenou cenu 1500kc. Cena konzole je adekvatni a muze byt asi tezko premrstena kdyz je Wii U lehce dotovano. GameCube stal pri startu 7990kc, Wii tez. Nevidim tedy duvod, proc by tolik nemohlo stat i Wii U s tabletovym ovladacem.

Co se zamereni tyce tak problemem Wii bylo ze nabizelo sirku (casual gaming) a jiz ne tolik hloubku (hardcore) s Wii U se chce Nintendo zamerit na obe skupiny, coz je dle meho spravne.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod Cru4l 30. 12. 2012 08:10

mirkotor: Asi takhle jako ty to mám i já. PS3 jsem si dokoupil později a zkoušel na ní přejít jako na hlavní konzoli. Bohužel jsem narazil... Schválně jsem si koupit stejnou hru na oba systémy a PS3 byla výrazně ošklivější. Teoreticky mi to bylo jedno, ale v té době to zamrzelo. Na druhou stranu exkluzivní hry jsou perfektní :-)

sega: ta cena je asi adekvátní pro Wii U, ale pořád mi to přijde celkem dost na to, co to umí. Pořád se vyplatí koupit Xbox nebo PS než Wii U.

I když se mi Wii U líbí a to celkem dost, nebudu ho kupovat, dokud nespadne aspoň na půl (už kvůli nikdy neklesajícím cenám Nintendo her)
Cru4l
Killing Spree

Odeslat příspěvekod muftu 30. 12. 2012 10:35

Wii u je stale novinkou, preto to aj tak vyzera - malo hier, trosku rozpacity operacny system - az toto vyladia (a jedna sa v 99% pripadov len o sw problemy, ktore par updatov moze vyriesit) tak tu mame konzolu za super peniaz. Staci si len spomenut ze ps3 bola podobny traged len za daleko vyssiu cenu - v zmysle ze na nu bolo malo hier a ten stav trval dost dlho, rovnaky stav panuje pri ps vita a este aj dnes, takmer rok po vydani to nieje ziadna slava aj ked sa to trosku lepsi, tak to stale nieje idealne
muftu
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 12. 2012 11:33

U Nintenda se platí i za značku a podle prodejů si to můžou dovolit. Wii byla nejprodávanější konzole posledních let a DS také. Jestli na Wii U vydají hodně svých sérií, tak jim nějaké multiplatformní tituly můžou být ukradené.

U PS3 souhlasím. Kupoval jsem ji v dobách, kdy jsem si myslel, že Sony je dobrá značka. Většina řečí bylo jen plno nesmyslů, ale naštěstí některé exkluzivity mi dokázaly, že PS3 má jedny z nejlepších vývojářů. I tak je celý PS3 dost fail. Dodnes funkce jen odebírali :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod sega.maniac 30. 12. 2012 15:53

Cru4l píše:sega: ta cena je asi adekvátní pro Wii U, ale pořád mi to přijde celkem dost na to, co to umí. Pořád se vyplatí koupit Xbox nebo PS než Wii U.

No obecne vzhledem k tomu ze PS3 stoji i 4999Kc a hry par stovek tak pro mnohe asi ano, jinak toho Wii U umi daleko vice. Ono tech 1GB systemove pameti tam neni jen tak pro paradu.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod Maykeesek 30. 12. 2012 16:00

N.Marko píše:tdjohn: Ano, podle Wikipedie to je těch 30mega, jenže to jsou oficiální čísla od výrobce. Teď si ale vem, kolik se prodalo Ťamanských klonů na stáncích (a dodnes se prodávají), nemluvě o klonech z bývalého východního bloku. A2600 je myslím jedna z nejvykrádanějších konzolí vůbec, takže tohle spočítat je prakticky nemožné. :)
Jinak dobrá konzole. Svého času jsem na ní u bratránka zničil asi tři joypady :D

S tím bych tedy docela polemizoval, Atari (mimochodem podobně jako NESka) byla docela kopírovaná konzole. Nicméně prodávala se na trzích, kde byla autorská práva ještě v plenkách. To znamená, že se dala pořídit v postkomunistických východních státech a podobných šedých zónách. Nedovedu si představit, že by v Americe a v Japonsku (v té době největších trzích) někdo dokázal prodat více jak 100 milionů neoriginálních konzolí za obdobné právní situace, která panuje teď u nás.

To se podařilo v té době jen NESce, která na to potřebovala 10 let téměř monopolního postavení na trhu.

Pak to samozřejmě trhla PS2 a teď NDS.

Doporučuju sledovat VGChartz.com, u nových konzolí jsou tam pěkné články o prodejnosti konzolí, jednotlivých her i kumulového prodeje softwaru na typ konzole.

Já osobně si myslím, pokud by prodejnost byla reálná proměnná s a nikoliv nominální číslo o počtu prodaných konzolí, že nejprodávanější konzolí je NESka. S ohledem na to, že první polovina 80. a druhá polovina 90. let nenabízela vůbec tak široký trh, možnosti marketingu byly oproti pozdější době dost omezené a kupní síla byla také poměrně slabší.
Nintendo retro - NES, SNES, N64, Game&Watch, Gameboy

sbírám, měním, kupuji, prodávám přebytky.
Maykeesek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Cru4l 30. 12. 2012 16:18

tdjohn: nech už ty funkce furt :-D

sega: nemyslel jsem to výkonově, spíš tak, že na PS3 se připojíš k netu, prohlídneš stránky a občas funguje i nějaké to video + je to BR přehrávač sám o sobě (o hudbě nemluvě), dál se tam dá pracovat s externím diskem a z něj přehrávaných videí - to na Wii U prostě nejde (doufám teda, kdybych kecal, tak pls o opravu)
Cru4l
Killing Spree

Odeslat příspěvekod sega.maniac 30. 12. 2012 16:36

Vyjimecne jsem ted take nemyslel vykon :-) , ale funkce. Wii U sice neumi filmy z BR, ale jinak je s moznostmi dale. PS3 ac se do prichodu noveho Nintenda pysnila statusem nejvykonnejsi konzole, tak ma porad jen 256MB RAM a na tom systemu je to proste znat, cokoliv chces ve hre (mimo hrani) udelat, konzole te vyzve abys hru ukoncil (Vita je uz na tom podstatne lepe). S Wii U zapauzujes hru, hodis si ji do GamePadu, jdes na WC pokracujes, prijdes zpet do pokoje, jednim gestem (pohyb ruky) hodis obraz zpet do Tv a zase jedes. Po chvili hrani se zaseknes, pauznes hru, otevres Youtube v HD, kouknes na navod co a jak a vesele hrajes dal, k tomu tam mas plnohodnotny eShop, chat, internet. prohlizec, mistnosti v Miiverse a plno dalsich veci vcetne videochatu (ten ale zatim funguje pouze z menu, kdyz je hra vypla).

Externi disky Wii U podporuje az do kapacity 2TB, ale jak jsem rikal na multimedia konzole urcena neni, kdyz uz tak se to resi jako u X360 digitalne ruznymi stream programy (Netfix, Nintendo TVii, Lovefilm apod.) ale stejne jako u konkurence u nas nic nefunguje.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 30. 12. 2012 18:05

Jo jo, multitasking, to je věc. Prostě to jde dopředu. Ale povím vám, pokud nebude mít příští generace nějaký solidní multitasking, tak se budu hodně divit....
Ono to vlastně poprvé začalo u X360, který měl (má) malou kešku na grafice volné paměti zvlášť. Nic moc to není, ale na crossgame chat to bohatě stačilo - na tohle dojela PS3, která ho nemá právě proto, že tam není ani bit volné paměti. Všechno jde do systému, nebo grafiky. Vita je na tom lépe, protože má nějakou tu paměť (mám ten dojem že 128mega) na systém vyčleněných zvlášť, takže na pozadí můžou jet nějaké aplikace bez toho aby se musela vypínat hra - ale popravdě, člověk to buď nepoužívá, nebo některé aplikace jsou příliš velké, takže vyžadují vypnutí hry.

Jinak co se baterií a výdrže handheldů týče - tohle mě taky pomalu začíná vrtat hlavou. Jak je možné, že se s tím nic nedělá?

Ohledně výdrže ještě jednu věc - hry u handheldů (ty velké) jedou vždy na 100% výkonu, proto to tak baští. Kdyby hry na telefonech vytěžovaly systém na 100%, tak by ho vyšťavily taky dost rychle.
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 12. 2012 18:23

Ono to totiž moc vyřešit nejde :) Baterky s větší kapacitou jsou velké a zatím se s tím nedá nic moc dělat. Snad časem s jinou technologií.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka