SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SPY 30. 4. 2015 01:56

Pokud by to byl byznys jako kazdej jinej. Tak si muzes za svuj vyrobek urcit kolik mas dostat zaplaceno. Jako muzes kdokoliv kdekoliv jinde.

Udelam zidli, prodejni cena 2000. Pokud se ti to nelibi, tak nekupuj. Nemusis tu becet, ze do ted byly kameny k sezeni zdarma.

-- 30. 4. 2015 02:02 --

Lo!Zza píše:To je jako rict: Mam smlouvu na 20 hodin prace tydne za X penez, ale jelikoz jsem odpracoval 40 (protoze jsem tam chtel zustat) tak tech 20 hodin chci zaplatit. :roll:

Na tom je neco divnyho? U nas funguje automaticky, kazdej dobrovolnej prescas stravenejch na projektech je samozrejme proplacen.
A ono svete div se, je dost lidi, co ty prescasy dobrovolne bere. Jsem zvedavej kolik je u vas v praci zadaco pro extra zkusenosti.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 30. 4. 2015 09:24

No já nevím, v jednom mém předchozím zaměstnání měli dokonce vyhlášku, že "nedomluvené přesčasy se neproplácí"...

Jinak pánové, bavíte se tu ještě o modech druhu "brnění na koně" či "odemknutí HD textur" a nebo už mluvíte o v zásadě "vytvoření nové hry na základě XY enginu"? V tom druhém případě to je už skoro až podnikatelský záměr a o to víc jsou ve hře autorská práva a peníze. Podle mě, pokud to majiteli IP a práv nevadí, že na jejich hře někdo chce vydělat (což se skoro nikdy nestává) je buřt, jak veliký projekt to je. Popřípadě se vždy dá (musí) domluvit s majitelem práv. Ale malé mody? Na příkladu Skyrimu a Valve vidíte, že to prostě právně nefunguje a fungovat nebude (možná s výjimkami) pokud jsou ve hře peníze. Takže v zájmu aby se vůbec nějaké mody dělaly, je nutné dělat je zdarma, respektive neziskově, jinak si toho korporace všimnou a zatrhnou vám je.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod dr.miša 30. 4. 2015 09:52

Lo!Zza píše:Ta banda na Youtube jim prispiva na vyplatu.

Nintendo by melo zmenit svuj postoj. Je sice fajn, ze si jednou svy, ale obcas mi prijde, ze praktikuji zkostnatele metody ktere by jim prosly mozna nejakych 20 let zpatky. At chces nebo ne, tak nejlepsi propagace produktu je prave od uzivatelu. Ono je sice hezky si pustit video kde Miamoto basni o tom jakej bude novej Mario peckoidni, ale nejaky objektivni nazor muze prijit jedinne od hracu samotnych. Tohle zavedeni vypalneho mi prijde horsi nez chovani EA.

Viz vcerejsi krok Valve (ó pochvalen bud gaben), kde po vlne nevole zrusili placene mody mi prijde jako mnohem vstricnejsi krok. Takze naopak poslouchani stiznosti hracu je ta prava cesta vpred.

Tak o tom silně pochybuji a pokud, tak jsou to jen nějaké směšné šušně. Youtubeři :-)) tsííí vole smích :-]

To je dnešní problém a jistě to souvisí s tím, že je hodně vidět pod ruce kde komu a mnozí to i vítají, čímž přicházíme o ten pocit překvapení, sami se o něj okrádáme.

Chci říct, že kdejakej pseudo-odborník na všechno má pocit, že má právo na to řídit práci jiných, jejich vize, pocity cesty. Kde jakej h(s)ráč dnes vyrostl do nevídaných výšin a snad se skrze hraní stal právoplatným členem vývojářského studia/týmu ... opak je pravdou, informace jsou povrchní a lehce nabité.

Nintendo s jejich politikou jsou ojedinělí a výjimeční. Neunikají jim nečekaně předčasně informace, nepouštějí předčasně nedodělané hry, nebombardují svět trailery, částečnými videi, fotkami z her ... nehypují! a především, ví co dělají.

To že vystupují Satoru, Reggie případně Shigeru v jejich programu Nintendo Direct je sakra dobré, protože Nintendo má svou tvář, přesně víme kdo za tím vším stojí, víme koho obdivovat, koho proklínat. Prezentují svojí věc.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod N.Marko 30. 4. 2015 10:12

Hmmm, pak tedy pokud jde o tak zanedbatelné částky - proč se jimi Nintendo vůbec zabývá? ;)

A k tomu "nebombardování informacemi předčasně" - nová Zelda ehm? Tu propagují a odkládají už druhým - třetím rokem co vím.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 4. 2015 11:00

SPY píše:Na tom je neco divnyho? U nas funguje automaticky, kazdej dobrovolnej prescas stravenejch na projektech je samozrejme proplacen.
A ono svete div se, je dost lidi, co ty prescasy dobrovolne bere. Jsem zvedavej kolik je u vas v praci zadaco pro extra zkusenosti.

Ano, ale je proplacen jen pokud napriklad ta firma ten projekt nestiha a potrebuje najmout vic lidi, nebo potrebuje aby lidi zustali v praci dele. Bavim se o vlastni iniciative kde po tobe zamestnavatel nic nechce a ty ve svem volnem case tam zustavas napriklad proto aby jsi ziskal dalsi zkusenost, jak uz jsem psal. Budes se divit ale zrovna minuly tyden jsem mel u sebe cloveka co dela v jinem oddeleni a vzhledem k tomu, ze by chtel zacit pracovat v mem oboru tak se mne zeptal jestli je mozne se mnou stravit par dni kdyz bude mit volno. Samozrejme mu nikdo nedal ani korunu. Pokud to tam kde pracujes funguje jinak, tak sem hod info protoze mam pocit ze musim zmenit zamestnavatele.

N.Marko ma pravdu, mam pocit ze se tu kazdy bavime o necem jinym. Ja myslim mody typu "reskin zbrani" a podobne. Vetsi projekty jako treba Cinematic Mod do HL2 rad podporim pres donate (nicmene porad jsem proti aby se za to MUSELO platit).

Dr.Misa - Oni ti Youtuberi maji celkem masivni vliv na verejnost, ostatne jako kazde medium. Takze z nekolika stovek ***** youtuberu se velmi rychle muze stat nekolik tisic ***** hracu.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod Ertefol 30. 4. 2015 12:46

Ehm, však kdo chce, ten to zadarmo pořád dát MŮŽE! Z vlastní iniciativy.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ertefol 30. 4. 2015 17:01

http://games.tiscali.cz/tema/pohled-z-d ... ala-250504 - tohle hodně vystihuje moje názory... a díkybohu za to, že modeři samotní nemají v hlavě seno.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod dr.miša 5. 5. 2015 08:20

N.Marko píše:Hmmm, pak tedy pokud jde o tak zanedbatelné částky - proč se jimi Nintendo vůbec zabývá? ;)

Chrání si svou věc, co je na tom divného. Klepnou přes prsty pár nezbedníků a zbytek si dá pozor.

N.Marko píše:A k tomu "nebombardování informacemi předčasně" - nová Zelda ehm? Tu propagují a odkládají už druhým - třetím rokem co vím.

Chtěl jsi říct, že informuje o své největší značce a to jedno video a možná jeden obrázek vnímám jako pořádek.

A to že odkládají je také naprosto v pořádku a myslim, že NINTENDO obec toto nevnímá vůbec negativně, bo tato značka nestárne, takže není kam spěchat a v dnešním světě nedodělků je to sakra přednost, když má někdo koule na to, říct "ne, toto nepustíme do doby, než budeme mít pocit, že vše je v naprostém pořádku"

Lidi si zvykli na polovičaté věci a ještě to obhajují a nevadí jim to. Divné :hm

2Lo!Zza: no a co, že budou na.sra.ný, stále opakuji, kdo jsou ti youtubeři, pár pisálků co mají pocit toho nejmocnějšího nástroje :?:
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod N.Marko 5. 5. 2015 12:31

Aha... no tak jo, promiň, že jsem se ti dotkl Svatého Nintenda. Je mi jasné, že s tebou v tomto směru prostě není řeč, protože Nintendo. :roll:
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod dr.miša 6. 5. 2015 11:05

Samo to není o mém svatém Nintendu, jen je prostě beru a jsou tu jako jediní od samého začátku, přežili různé bouře i své slepé uličky a stále tu jsou, to znamená jediné :arrow: jsou nejlepší a rozumí tomu nejspíš víc, než ta hromada pisálků, youtuberů a dalších, co jsou přesvědčeni o tom, že by to měli dělat jinak.

Co se týká té Zeldy, nevim kde jsi vzal že existuje nějaká bouře kolem této hry, loni proběhla prezentace na E3, letos bylo ohlášeno odložení.

Možná máš nějaká videa a screeny, které nikdo jiný neviděl, tak postni něco ;-)
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod N.Marko 6. 5. 2015 16:03

Jistě, třeba takové online služby perfektně dokazují, jak je Nintendo nejlepší a jak tomu nejlépe rozumí...
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 6. 5. 2015 19:52

nintendo je kokot firma. chci aby zkrachovala a aby jeji IP koupil nekdo jinej.
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 5. 2015 20:54

To já taky :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod Mican 7. 5. 2015 06:56

Jak to dopadá když se IP Nintenda zmocní někdo jinej bylo myslím dobře vidět na citlivém přístupu Philipsu v případě Zeldy na CDI. To snad raději ne!
Hyena rulez!
Mican
Rampage

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 10. 5. 2015 00:16

Mican - ale to bylo oficial Nintendo product ! nintendo ho schvalilo !

A proste chci aby se delalo vic kvalitnich her z IP Maria. Kdyz to Nintendo nechce delat, tak at to da jinejm.. Ubi by Maria/Metroida zvladlo.

Nevim, ono Mario je stejne uz jen zivene z hc fanousku. Rayman mi prijde lepsi, nebo LBP. Mario je takovy dost zkostnately, nema zadnou tu omacku.. myslim tim Super MARio.. proste ryzi 2D skacka bez niceho ktera se zasekla pred 10 lety konceptem.

Ad Nintendo a Youtube - je proste prasarna chtit penize za zverejnovani videii o svem produktu (pripad ze musis mit svoleni abys dal na utube popularnejsi video o nintendo vecech jinak ti tam nucenim daj svoje reklamy.. a ze uz vubec nesmis vydelavat monetizaci z utube..) a nejde o susne. Kazdy youtuber co ma alespon 500K subu jen diky utubu vydelava prumernej mesicni plat. Takovej Pewdiepie (nebo jaxe pise) vydelava miliony usd mesicne. Ale ten je spicka (byt ne tvorbou).
rodierczuk2
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka