SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod sega.maniac 9. 1. 2015 17:29

tdjohn: Wii U neni slabsi nez min generace (podivej se na srovnani Watch Dogs) a zrovna ten Mario Kart 8 ma grafiku o level vyse nez zanrove stejne hry na X360/PS3 nebo i Wii U. Staci si po par hodinach hrani do mechaniky dat treba link a uvidis solidni downgrade.

N.Marko píše:No jo, jenže tím to u Wii U vlastně končí. Moc dalších her už prostě nebude...

Prave ze letos vyjdou pro fanousky Wii U ty nejocekavanejsi hry. Oproti predeslym letum je 2015 lineup nejsilnejsi.

Mario Maker
Splatoon
Yoshi's Wooly World
Kirby & the Rainbow Curse
Mario Party 10
Mario vs. Donkey Kong
Star Fox Wii U
Xenoblade Chronicles X
Legend of Zelda Wii U
Devil's Third
FAST Racing NEO

Pokud to beres z pohledu multiplatforem ala PS4/Xone tak ano, ale Wii U je prevazne na exkluzivity, ohledne tech multi tam toho uz moc neni.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 9. 1. 2015 21:14

Rozhodně je, ale když se podívám na Watch dogs, tak to také nezní, že by to byl trhač asfaltu:
With a visual standard that matches the PS3's in almost every area, the Wii U offers by no means the best way to play Watch Dogs. We're spared the heavy tearing of Sony's last-gen console but the v-synced playback on Nintendo's console comes at a high cost. As is the trend for many of the ports to Nintendo's platform, performance is a genuine issue.

Sice to vypadá skoro stejně, ale zase se to hůře hraje, protože to má kolem 20 FPS :D

rejca píše:A presto me gta 1 bavilo a gta 5 vubec.

Tak už víme, kde bude problém s tím, že ti přijde WiiU jako super konzole.

One_Z píše:Zbytečná debata, pro některé prostě znamená výkoný HW rovnítko s výbornými hrami. Je zbytečné jim to vymlouvat.

A pro jiné je mrtvá konzole bez her důvodem k jejímu uctívání.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 9. 1. 2015 21:23

Někdo tu začal kritizovat firmu se jménem sladkým jak ocucaný bonbón :) ?
Tak kdo má celou tu dobu pravdu ? :) :) :)

Zkrachuje už Nintendo :) ? Uvidíme !
PoliceCollector
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 19. 1. 2015 16:54

Viděli jste?
http://doupe.zive.cz/clanek/zavodni-pro ... m-traileru
Takové kdyby mělo intro Driveclub, tak bych si mlaskal. Jako mám dost silné pokušení si hru předobjednat. Takové trochu jiné Gran Turismo, což by bylo fajn, než přijde sedmička.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 1. 2015 11:40

And story continue...
Obrázek
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod dr.miša 26. 1. 2015 14:27

Tak jsem se trochu rozčílil nad tím, jak se dnes "převydává" kde co ... jen krátce jsem se nad věcí pozastavil a vlastně je to asi logické, bo je to levné, hry které se remejkujou jsou povětšinu ověřené a hlavně, herní branže rychle stárne, má snad tu nejkratší paměť ze všech.

Mimochodem N.Marko, další tragedie dnešního hraní a je to trefný obrázek.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 1. 2015 17:41

dr.miša: Mě ty remaky v zásadě opravdu nevadí, protože zpětná kompatibilita u konzolí jaksi asi vyšla z módy (kec pokud se ptáš mě) a v mnoha případech si člověk opravdu přeje vidět vlastně tu samou hru v lepší grafice, potažmo trochu poštelovanou. Málo platné, i ty nejlepší hry prostě stárnou, takže třeba PAL rozlišení je dost děs na HD/FullHD televizích dneška a tohle je dobrá cesta jak je představit mladšímu publiku. No a krom toho - nikdo nikoho nenutí je kupovat že? ;) To že se dělají svědčí o zájmu, takže proč ne? No a v neposlední řadě u je ten fakt, že ty staré hry, byť i ty nejslavnější, je mnohdy docela problém sehnat, plus ty staré stroje už nemusí fungovat/nemáš je ve skříni. Takže za mě OK.

K obrázku - děsí mě, jak bude vypadat za pár let další políčko :/
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 26. 1. 2015 20:44

Ten obrazek je zjevna narazka na Steam Early Access / Kickstarter, tam nekdo z vas dvou nakupuje? :hm
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 1. 2015 21:59

SPY: Já ne, ale upřímně řečeno, v dnešní době day-one 7 giga (a víc - takový Assassin Creed by mohl povídat) patchů to platí tak jako tak.
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod sega.maniac 26. 1. 2015 23:09

Mne se ty remastery z plno duvodu libi a mam jich nekolik, jen by je mohli delat kvalitneji, maji strasne bugu.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod rejca 27. 1. 2015 07:41

Nemyslím si, že dnešní hraní je v nějaké krizi, jen si člověk musí umět vybrat, co mu vyhovuje. Je obrovský výběr všeho možného.

Je pravda, že na každou platformu není vše, ale i to výše uvedené schéma platí jen pro vydavatele jako EA či Ubisoft. Ještě jsem neviděl NIntendo, aby vydalo polotovar.
rejca
Killing Spree

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 31. 1. 2015 08:31

rejca - tak to si bud slepej, nebo mas selektivni pamet.

Wii U - polotovar. Konzole vyzaduje 3GB update, jinak nefunguje Internet a nefunguje zpetna kompatibilita s Wii. Diky tomu ti na WiiU s 8GB interni pameti zbyde asi 2GB mista, cims se stava nepouzitelnou a clovek musi dokoupit kvalitni rychlou SD kartu.

Mam pokracovat?

--
Ted jsem cetl novej clanek a to nintendo uz je uplne v *****..
Me prijde, jako kdyby to tam prejali nejaci novy manageri, kteri nevi absolutne nic o hernim svete, jak ziskat penize, jak ziskat popularitu.. o tom jak Nintendo drive pusobilo na lidi (jako ta hodna rodinna firma).

Misto toho ted kopou kolem sebe a snazi se ziskat penize z kazde picoviny.

Zruseni NIntendo Clubu
Nutit lidi - co udelaj video z jejich hry (navody, LP videa..) aby souhlasili s pridanim Nintendo reklamy ze ktere pujdou penize JEN nintendu (resp je to tak, ze pokud nebudete kritizovat nintendo a hry nintenda a nechate svoje video schvalit NIntendem, dostanete az 42% zisku z reklamy, pokud nenechate schvalit nebo vam ho neschvali, nedostanete nic).

Copak nechapu, ze nejlepsi reklama je prave video nejakeho LP hrace na youtube? Tak proc se na tom chtej proboha prizivovat? A jakej ma smysl dat do videa s nintendo produktem nejakou nintendo reklamu?

Demence. Meli odejit s dustojnosti a proste ohlasit konec tak jako drive Sega nebo Atari. A ne tohle posledni kopani pred tim, nez uplne krachnou.
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod rejca 31. 1. 2015 22:01

Proč odejít ze ctí? Paříme doma hry na WII U od NIntenda (máme 32GB verzi) a lepší hry pro více hráčů včetně dětí jsem ještě nehrál. A to hraji již 20 let. ;-) Hratelnost parádní jak pro děti tak pro dospělé.

A že si hry od Nintenda nehrají na "realitu" jako jiné? Vždyť to je jedině dobře. Nechci od her aby byly ultrareálné - ty mě pak paradoxně ani nebaví.
rejca
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 2. 2. 2015 12:19

Rodier nám zase přišel vysvětlit, jak to v nintendu chodí. Díky za info, čekám, kdy ten krach příjde. A mimochodem, na WiiU ti i ty zbylé 2GB stačí, pokud nebudeš kupovat hry digitálně, ale jen krabicovky, které jsou stejně levnější. A k nintendo clubu asi tolik, že ho sice zrušili, ale plánují nový. Vůbec se nedivím, vždyt ten současný byl stejně jen pro UK, takže pokud udělají nový, který bude fungovat třeba i u nás a bude mít lepší systém odměn, tak jsem pro. KOnzole od nintenda si vždycky budou kupovat lidi kvůli zeldy, metroida, maria a dalších her, určitě ne kvůli multiplatforem, které tam sice nejsou, ale to vůbec nevadí, aspoň je to odlišná konzole. Kdyby tam vycházeli hry, které vychází na ostatních platformách, tak to pak nemá smysl pořizovat. Takhle je fajn mít doma PS4 a WiiU, nebo Xone a WiiU, taková kombinace PS4 a Xone je podle mě naprosto zbytečná.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod N.Marko 2. 2. 2015 16:50

PSK: Ale nad jedním se pozastavit musím. Naprosto nechápu zrušení Nintendo klubu. Že chtějí udělat nový? Aha. OK, proč tedy nenavazuje ze dne na den? Proč ta mezera? A pokud je důvodem rozšíření na jiné regiony - proč ho prostě jen nerozšíří? K tomu přece není nutné všechno zrušit ne?
N.Marko
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka