Výhodná cena konzolových her - kde, kdy, za kolik?

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 12. 2010 23:26

V tom případě se tam vyplatí nakupovat úplně všem, protože to bude ještě levnější. Dobré vědět :D U nás se kradou hry z regálů v obchodech?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod .soul 23. 12. 2010 23:30

Možná taky, proč?
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 12. 2010 23:33

U nás se spíše hry pro PC dost často kopírují, ale pochybuju, že by je někdo krad z regálů.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod .soul 23. 12. 2010 23:38

takové kopírování je taky krádež.
Když ti někdo veme myšlenku a sám jí využije, je to taky krádež (intelektuální vlastnictví).
Když člověk "naklonuje" něco, na čem roky pracovaly stovky lidí a normálně se to prodává, tak je to prostě krádež. Ať si řiká kdo chce co chce.
.soul
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 12. 2010 23:46

Kopírování je kopírování a krádež je krádež. Každé má odlišný význam, ale určitě by to šlo nějak prohazovat, kdyby k tomu byl důvod. On k tomu samozřejmě důvod je. Ze stejného důvodu se používá termín pirátství pro kopírování. Nikdy jsem neviděl piráta, který by jel kolem lodi, tu na vlastní náklady celkou okopíroval a jel dál. Takže ta podobnost? Pouze v kradení. Jenže kopírování není krádež, ale samozřejmě se to v posunutém významu tak dá použít. Celkově je to složitý problém, ale kopírování hernímu průsmyslu jen prospívá, stejně jako tomu hudebnímu, proto je zvláštní ho nazývat kradením.
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 23. 12. 2010 23:56

ceny v uk jsou ceny normalni to jen tu se na tom ryzuje jak to jen jde a to pomalu na vsem, viz treba kdy se vedelo ze wow datadisku se tu proda spousty distributor ***** cenu tak ze to az nebylo pekny - jinde ve svete normalni cena
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 12. 2010 00:08

Vypadá to tak a to by tady naopak měla být nižší cena, protože jsme slabší trh. Jako mít možnost dnes koupit Singnature edition GT5 za 2700,-, když u nás stála mezi 4k,- a 5k,-, tak jsem asi trochu naštvaný, protože měla být omezená a ne aby se za pár dnů prodávala za půlku. Tak je to tam ale skoro se vším.
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 12. 2010 00:15

Alianna: To je dost zcestná představa někoho, kdo o tom nic neví... Bohužel je tady tenhle blud poměrně oblíbený...

Hry jsou tady dražší z velké části právě proto, že se jich tu prodá málo (a naopak nejsou levnější, protože by se za nižší cenu neprodalo adekvátně víc). Další část sežere lokalizace (hlavně je to citelný u kompletních lokalizací a u dabingu). No a poslední, nejmenší část rozdílu, sežere ten jeden článek distribučního řetězu navíc - český distributor (ale to je jen 10 - 20 %). Navíc, novinkový ceny nejsou v UK až tak moc odlišný (pár stovek), jen tam jdou ceny rychleji dolů, protože vyšší prodeje zaručují rychlejší návratnost investic.

S tím Cataclysm to může být klidně tak, že na tom rejžoval sám Activision. Resp. potřeboval tady něco vydělat, tak nasadil vysoký ceny pro východní Evropu a ABC Data neměly jinou možnost, než tu cenu akceptovat. Activision není firma, se kterou by se dalo z pozice českého distributora normálně jednat - oni o náš trh až zase tak moc nestojí, jak vy si představujete.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 12. 2010 00:19

Já klidně beru, že budou třeba o málo dražší, protože malý trh, ale ty rozdíly jsou poslední dobou obrovské. Možná to GAME prodává pod cenou, to opravdu nevím, ale pokud ano, měli by si to nějak vyřešit. Takže chápu, že klidně sem nikdo nic nedoveze, protože se to zkrátka nevyplatí. Proč tedy nekupovat kompletně všechno v UK. Je v tom nějaký problém?
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod .soul 24. 12. 2010 00:21

Čeština, praktičnost, záruka, nevědomost.
.soul
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 12. 2010 00:25

Však jsou o málo dražší... Jenže limitovky jsou u nás opravdu limitovky a prodejce si na ně samozřejmě ještě něco přihodí. Nicméně rozhodně to není tak, že by měl prodejce na jedné Signature Edition těch 2300 rozdílu.

Na nakupování v UK je jeden problém :-) Anglicky umí pořád ještě strašně málo lidí (když neumí ani pořádně česky, tak se není čemu divit)...
.soul to vystihl :-)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 12. 2010 00:36

Tomu rozumím. Nejde o české prodejce. Tam je jasné, že prostě i kdyby chtěli, tak to nejde. Jde mi o ten systém, kdy by distributor (pro Evropu?) měl tohle všechno pořešit.

Pořizoval jsem si PS3, abych tam neměl žádné české blbosti a stejně mi tam Sony často lepí ošklivé štítky na krabice a dělá poměrně zdařilý překlad, ale o něj nestojím. EA dává do her příšerné překlady ke sportům atd. Pro mě je cokoli lokalizovaného nežádaným bonusem a vlastně mě obtěžuje, takže by asi bylo lepší, abych to kupoval jinde. Je ale fakt, že dost lidí má rádo češtiny do her, ale nevím, čím to je. Stejně se i malé děti učí snad dva jazyky, tak co. A ta pohodlnost asi ano, ale když někdo kupuje jen přes poštu, tak ještě za ni i ušetří, ne?
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 12. 2010 00:52

Co by měl distributor pro Evropu pořešit? :-) Distributor pro Evropu hlavně není jeden, minimálně bývá různý pro západní a východní, občas se dokonce liší distributoři v různých zemích. Pravda, u konzolí je to jednodušší...

Taky mám radši nelokalizované verze, ale zase když většina trhu chce lokalizované verze, tak proč jim je odpírat.

Děti se sice učí, ale nehrajou zdaleka jen děti. Kromě toho, že se někdo učí ještě neznamená, že se taky něco naučí :-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 24. 12. 2010 00:54

mozna o tom nic nevim ale smerem na zapad je jaksi vsechno porad jinak i to pitome polsko to ma o hodne levnejsi nemluve o tom ze se tam preklada kazda blbost a za chvili je to u casopisu za stovku
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 12. 2010 01:06

Polsko je největší evropská země a poláci jsou divný (maj levný lokalizace) :-) Je to prakticky výhradně konzervativní země, takže se dá velmi přesně odhadnout, kolik jakých her se tam prodá. No zkrátka se to takhle nedá srovnávat.

Taky nechápu, proč si pořád má někdo potřebu stěžovat. Když ty poměry znáš, tak přeci není problém nakupovat výhradně v UK (nebo třeba v Polsku).
SCobra
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka