Gran Turismo

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod beat 1. 3. 2013 22:49

Ovládá se mi to líp, jízdní model mi taky sedí víc
Více mi netřeba. Mně stačí, když se ve Forze u "čytřkolky"netočí přední kola. Toliko k tomu lepšímu jízdnímu modelu ve Forze. O chování "vysokovýkonných aut se zadním náhonem" při najetí na obrubník či na trávu ani nebudu mluvit.

OK, vyhovuje ti arkádovější styl. Ale nemůžeš říct, že je Forza lepší. Prostě jen tobě se hraje snáze.

EDIT: Nikdy jsem žádnou hru nehrál tak dlouho jako GT5. Hraju ji stále, a stále mě baví. Pořád je co hrát, kde hledat výzvy..pořád mě nemrzí. Kdy GT5 vyšla? Tohle je pro mě osobně důkaz spokojenosti. Žádná jiná hra mi toto nikdy nenabídla. Ani Forza.

Nevím, možná by ses mohl rozepsat, čím tě GT5 frustrovala. Docela by mě to zajímalo.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 1. 3. 2013 23:10

beat píše:Mně stačí, když se ve Forze u "čytřkolky"netočí přední kola.

Čtyřkolky se musejí vždy zvednout na zadní a tak se ve Forze jedině jezdí...
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 3. 2013 23:52

tdjohn píše:
beat píše:Mně stačí, když se ve Forze u "čytřkolky"netočí přední kola.

Čtyřkolky se musejí vždy zvednout na zadní a tak se ve Forze jedině jezdí...
Nechápu. :hm
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod StefiCZ 2. 3. 2013 00:47

Taky nechápu :D
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 3. 2013 10:44

beat: Mám stejný názor jako StefiCZ. Auta v GT5 se chovají divně (jako na ledě) v nestandardních situacích (nezávisle na typu pneumatik). Kdyby se takhle chovala skutečná auta, nedojel by s nimi člověk ani do práce. Ve Forze se na auta může člověk aspoň spolehnout, pokud s nimi nezačne dělat nějaké skopičiny. A na tom se shodne spousta lidí, co hráli jak GT5, tak Forzu.

Po najetí na trávu se auta v GT5 chovají (s nastavením Real), jako by najela na mokrou trávu... Což je celkem problém. Pravda, ve Forze nejsou na trávu tak citlivá, jak by asi měla.

U 4x4 aut se nemusí točit všechna kola ;-) Systémy Haldex apod. fungují na úplně jiném principu než plnohodnotné 4x4. Nicméně i kdyby se netočily ani u Hummera (hraju z kokpitu, takže jsem si ničeho nevšiml), znamená to jen chybu v grafice...

GT5 je frustrující ve spoustě věcí. Je šíleně pomalé, ukládá při startu hry, hrozně dlouho načítá při přechodu do každého podmenu a při návratu, pořád něco doinstalovává na disk, nabídka GT Auto je zpracovaná naprosto šíleně, tím spíš při takovém množství aut, jaké můžeš mít v garáži (aspoň tu výměnu oleje by nemuseli řešit - při 970 autech v garáži bych si musel vzít celý den dovolenou, abych to zvládl ručně). Mám v garáži dva Veyrony po výměně oleje, jeden má 1005 koní a druhý 1035, přitom jsou oba úplně nové s nulou na tachometru. Jak to?

A teď ještě arkáda - proč nejsou dostupná všechna auta z garáže (jen 100 favourite), proč nemůžu vyměnit auto nezávisle na volbě okruhu, proč nemají auta v arkádě automaticky vyměněný olej, generálku motoru a narovnanou karoserii? Proč se mě hra neustále ptá (při startu 3x), jestli se chci připojit na PSN (nemám teď internet)? Atd. atd. GT5 je jedna z uživatelsky nejnepřívětivějších her, který jsem kdy hrál. Ano, ke GT5 se jako k jediné hře pořád pravidelně vracím, ale nejsem si jistý, jestli by to tak bylo, kdybych měl XBox.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod StefiCZ 4. 3. 2013 11:18

:tleskani
Něco podobnýho jsem se chystal napsat. S 95% věcí souhlasím :)
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 3. 2013 13:01

Z nefanouškovského pohledu bych se dokonce odvážil napsat, že GT5 se nedá hrát. Dokud jen spustím hru a jdu závodit, je to v pohodě, ale jakmile se snažím využít všechny možnosti, začne to být neuvěřitelnej vopruz. A to už spoustu věcí předělali, doplnili nebo opravili.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod beat 5. 3. 2013 02:52

Ano, systém úpravy a ladění aut je vopruz, s tím souhlasím. Taky bych přidal do Menu volbu "vyměnit olej u všech aut", nebo alespoň rychlý indikátor stavu oleje. Na stranu druhou..olej neudělá až tak velký rozdíl ve výkonu, a když je na tom opravdu špatně, svítí ti kontrolka. Ale ano, systém Menu není dokonalý. Některé věci mi však vyhovují tak jak jsou, a ně třeba jak jsou ve Forze.

SCobra píše:beat: Mám stejný názor jako StefiCZ. Auta v GT5 se chovají divně (jako na ledě) v nestandardních situacích (nezávisle na typu pneumatik). Kdyby se takhle chovala skutečná auta, nedojel by s nimi člověk ani do práce. Ve Forze se na auta může člověk aspoň spolehnout, pokud s nimi nezačne dělat nějaké skopičiny.
S tímhle si dovolím ostře nesouhlasit. Na tomhle je totiž vidět největší rozdíl oproti GT5 Prologue a GT5.
Ano, auta se někdy chovají jako na ledě a není je snadné řídit. A proč si myslíš, že všichni nejezdí jako ti nejlepší jezdci? Protože jezdit na hraně je opravdu velmi náročné a každý to neumí. A vezmi si, jaký přítlak má například F1. Technicky je možné, aby jela po stropě při rychlosti asi nad 200km/h. Přesto je vidět, jak piloti formuli bezproblému v zatáčce roztočí. I přes ten neskutečný přítlak.
Naopak, v GT5 jsem schopen vyrovnat auto, které jde do smyku. V Prologu to bylo horší...ve Forze je to většinou loterie. A to už vůbec nemluvím o jízdě na volantu.
Ne nadarmo má GT5 stále viditelný indikátor opotřebení a teploty všech 4 pneumatik....
Auta v GT5 se chovají tak jak mají. Proto lze zvládnout auto ve smyku. Lze i zvládnout auto, které jde do smyku kvůli najetí na obrubník.
Ve Forze věc téměř nmožná.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 3. 2013 09:33

Problém je, že ta auta se tak nechovají jen na hraně... S normálními pneumatikami se s nimi prakticky nedá jezdit ani pomalu.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod beat 5. 3. 2013 13:27

Ale dá...
Některé "Seasonal Events" byly na Comfort pneumatikách a není problém je vyhrát. A i když je vyhraju, vždy se najde člověk, který zajede o 10 sekund rychlejší čas na stejném autě. Takže dá se jezdit rychle.
Akorát se to musí umět.
A taky se musí umět nastavit auto..

GT není Forza. Pokud někomu vyhovuje Forza, proč ne. Ale říkat, že se v GT5 nechovají auta přirozeně je prostě nesmysl.
Ono jen není snadné závodně jezdit. Je to jiné, než cesta do práce.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 3. 2013 14:36

Ahaaa, nastavit auto... No jo, ale nastavený auto nemůžeš srovnávat s tím, se kterým jezdíš do práce.

Přirozeně se chovají v Supercar Challenge nebo Ferrari Race Experience, případně v rFactoru a SimBim simulátorech a to je úplně něco jiného než v GT5 nebo ve Forze. Forza a GT5 si u chování aut nemají vůbec co vyčítat.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod beat 6. 3. 2013 00:06

Ale jdi. Třeba F1 se nastavují dva dny, od toho mají vždy pátek a sobotu testy. Ona není sranda nastavit auto...

SuperCar Challenge neznám, Ferrari Race Experience se nedá s GT5 srovnat. V té hře něco sakra chybí. Chování aut je vcelku slušné, ale nelze poznat, kdy jsi na hraně s autem. U GT5 je to vyřešené(na ovladači) skvěle kvílením pneu. Podle kvílení přesně poznáš, jestli auto ještě drží, a kdy se začíná "utrhávat". Na volantu to poznáš i podle FF.
rFactor je podobný GT5 v tom, že poznáš auto na hraně a můžeš zvládat smyky.
Chování auta a fyziku poznáš hodně podle driftu. A GT5 je na drifty skvělá.
Ne, vyčítat GT5 špatnou fyziku aut opravdu nejde. Té hře můžeš vytknout spoustu věcí, ale jízdní model to opravdu není. Ten je celou třídu nad Forzou.

Time Trial v GT5 je úžasná věc. Ladit auto tak, abys překonal Zlatou medaili a poté nějakého borce s online rekordem. Tam se teprve pozná chování auta. Tam poznáš, jak nastavit auto, a co jaké nastavení dělá.
Poznáš nastavení pružin, tlumičů i sklonu kol. A taky diferenciálu..
O tom ta jízda je..
Pokud to neumíš, není to chyba hry. :)
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod StefiCZ 6. 3. 2013 08:35

Ani nevím proč jsem s tím začínal :D Ale Forza 4 je pro mně prostě lepší jak GT5 konec, tečka. GT fanoušci s tím asi souhlasit nebudou ale co, já jim byl taky než mně PD tak zklamali. Už bych to neřešil, stejně to nemá cenu :)
StefiCZ
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 3. 2013 09:51

beat: Tak ještě jednou. Nastavený auto ve hře nemůžeš srovnávat s tím, se kterým jezdíš ráno do práce. Ty jezdíš ráno do práce v F1? Myslím, že ne... Pokud chceš srovnávat jízdní vlastnosti aut v GT5 s těmi reálnými, musíš je vzít na nějaký městský okruh (abys srovnával stejný povrch) a v základní konfiguraci! Pak uvidíš, co myslím.

Auto nastavit umím, ale nedělám to. Proč? Protože mě nebaví jezdit s nastaveným autem - to není žádné umění :) Lepší je nahodit v arkádě Nordschleife a překonávat sám sebe (u jiného lidského soupeře neznám podmínky) jen s tím, co mi dala hra v základu (teda, měním nastavení brzd, kola dávám Racing: Medium a případně upravuju nastavení převodovky, pokud narážím na omezovač otáček).
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod N.Marko 6. 3. 2013 12:44

Ehm... Já jenom, že svým normálním autem na druhou stranu obvykle taky nejezdíš do práce 250 km/h... Bacha s tím srovnáváním. Comfort gumy do 90 km/h vcelku jízdními vlastnostmi odpovídají.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka