Gran Turismo

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 28. 2. 2013 16:33

Podle mne to je poněkud špatné rozhodnutí, protože GT je právě tou hrou, která by prodávala nový systém. Na druhou stranu to samozřejmě dává logiku z hlediska okamžitých prodejů, kdy GT6 na starém, ale rozšířeném systému jednoduše prodá mnohem víc kopií.

Každopádně já osobně bych spíš uvítal (kromě samozřejmě regulérní šestky) nějaký spinoff na Vitu a pokud možno v lepší kondici než co předvedli posledně na PSP. Graficky a jízdními vlastnostmi pěkné, ale neexistence kariéry tu hru jednoduše zabila.

Já sám se divím, že nikdo v Sony ještě Poliphony direktivně nenařídil, aby udělali Vitovou verzi. Vždyť by ji lidi i s tím handheldem kupovali jako rohlíky - pokud by šlo o povedený díl samozřejmě.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 2. 2013 16:44

Sony je expert ve špatných rozhodnutích ;-) Pro PD je ale určitě lepší vydat GT6 na PS3.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 28. 2. 2013 16:56

Tohle je otázka hodně špatného načasování. Řekněme, že kdyby minulý rok na vánoce vydali GT6 a na další vánoce pro PS4 sedmý díl - bylo by vše v OuKlendu, protože lidi by měli jak na starou, tak i na novou konzoli kvalitní závody (nebo tak nějak) v docela rozumném časovém odstupu. Jenže když se ti blíží konečná pro starý systém, tak máš v zásadě tři rovnocenně špatné cesty.
Udělat hru na starý systém - lidi budou nadávat, že na nový se*eš.
Udělat hru na nový systém - lidi budou nadávat, že se*eš na starý sytém a ta nová hra měla stejně být na ten staý, protože nevypadá nic moc.
Udělat hru na oba systémy s tím, že grafiky a nějaké ty funkce vyškáluješ podle hardwaru - lidu budou nadávat, že se*eš na pořádný vývoj a míst aby jsi se soustředil na jednu jedinou platformu, dáváš jim nějaký podivný hybrid.

Tak jako tak to schytáš. Navíc Poliphony je docela malé studio (150 lidí) a nejsem si jist, jak by stíhali takhle rozsáhlou hru na dva systémy najednou, respektive jestli by se jim chtělo hodit polovinu práce, kterou je nutné udělat aby to na PS3 šlapalo, jen kvůli lepší grafice - což v jejich podání tak jako tak znamená i několik let práce, ladění a tak dále.

Každopádně já si tu hru koupím ať už je na jakékoliv platformě a pro mne to tím pádem prostě není špatné rozhodnutí.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 2. 2013 17:01

No jasně, předělat celou hru pro novou PS4 by bylo dost náročný. Ale zase nechápu, proč nepočkali, než budou mít specifikace nové PS4.

Taky si to koupím, pokud to bude vypadat o něco líp než GT5 (aspoň uživatelský rozhraní by mohli vyladit :) ).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 28. 2. 2013 17:05

Pokud bude GT6 na PS3 v době, kdy už tu bude PS4, tak GT6 nekupuju.

GT6 ještě nebylo ohlášené. Což je velký rozdíl oproti GoW, LoU, Beyond ... i oproti PS4.
Pokud PD dělalo na GT6 od doby, kdy vyšlo GT5, a GT6 rozhodně nevyjde dříve než letošní Vánoce, pak se na GT pro PS4 můžeme těšit tak odhadem v roce 2017? Protože dříve než za 3 roky GT neudělají.
V tom případě ať si Sony trhne nohou a nekoupím ani PS4. Protože takhle dlouho čekat nevydžím.

Pořád doufám, že GT6 vyjde na PS4. PS3 je na tu hru slabá, což nám ukázalo už GT5. Chyby v grafice a loadingy jsou dost špatné.

SCobra: To jsou lidé opravdu tak hloupí, že si myslí že by TEĎ začali předělávat GT pro PS4? PD, studio spadající přímo pod Sony? Ti o PS4 věděli už od dob prvních návrhů... Všechny Sony studia už delší dobu dělají assety ve vysokém rozlišení pro použití v PS4.
Naposledy upravil beat dne 28. 2. 2013 20:26, celkově upraveno 1
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 28. 2. 2013 17:11

SCobra: Nejsem si jistý, jak moc si oni byli jistý po vydání GT5 se specifikacemi PS4. Jasně, dělalo se na ní už léta, ale nějaké finalizování se provádí skoro až do konce. Vydali by to a zase by to schytali za nedodělaný produkt.

Vem to ale z jiné stránky. Sony, Poliphony ani samotný Kaz ještě nic nepotrvdili. Jinými slovy - vaříme z vody, respektive z toho, že "jedna paní povídala", i když ta paní je jinak solidní papaláš. Chci tím říct - nakonec to může vyjít i na PS4. Prostě nic nevíme a dokud nevyjde nějaká tiskovka, tak ani vědět nebudeme.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 3. 2013 09:40

beat: Otázka ale je, co znamená "delší dobu" a jaké plány mělo s GT6 samotné Sony :)

N.Marko: Ale chceme, aby to vyšlo na obě platformy? Stejně bude hra optimalizovaná pro běh na PS3. Že by dělali dvě různé verze hry se mi nezdá.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 3. 2013 14:23

Však právě o tom mluvím.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 1. 3. 2013 18:22

Mně je to vcelku jedno. Ať si klidně na PS3 vydají dalších 150 Gran Turismo her...
Problém vidím v tom, že na GT pro PS4 začnou pracovat až po skončení vývoje GT pro PS3. To vám fakt nevadí, že budete na GT pro PS4 čekat další 4 roky?

Mezitím si majitelé X720 budou uživat next gen závodů..
Když se podívám, jak dnes vypadají hry na "mobilní platformy", tak je mi opravdu smutno z toho, že se má dlaší GT dělat pro PS3.
Real Racing 3 už se graficky blíží některým autíčkovým hrám na současných generací konzolí. Jak budou vypadat hdy na mobily v době, kdy vyjde GT6 pro PS3? Tohle fakt Sony chce?

http://www.youtube.com/watch?v=lf8jxPKlrhk

Ne, já chci next-gen GT.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod StefiCZ 1. 3. 2013 18:28

A já chci pořádné GT! Přesně to co mi dala 4ka, ne polotovar. Když si dnes srovnám GT5 s Forzou 4kou tak jsem hodně zklamaný... Když na to ale přijde, taky bych GT6 radši viděl na ps4.
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 1. 3. 2013 18:31

WTF. 6 je dávno hotová, protože je to jen dodělaná 5. Další díl na PS4 má hotové všechno kromě úpravy engine pro novou konzoli. Takže letos GT6 a příští rok při launchi další? :D

-- 1. 3. 2013 18:33 --

Ale jinak samozřejmě Forza nejlepší. Nové GT nemá šanci, ale určitě se bude snažit alespoň přiblížit... :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 1. 3. 2013 20:21

Nevím, v čem je Forza před GT?
V grafice možná tím, že nemá zubaté stíny...
Ve fyzice rozhodně ne.
V jízdním modelu rozhodně ne.
V ovládání rozhodně ne.
V možnostech a rozsáhlosti hry rozhodně ne.
Ve zvucích částečně možná ano...

Pro mě je rozhodující jízdní model, fyzika, ovládání, grafika a možnosti hry.
Žádná Forza není před žádným GT. Zatím...

Pokud ale bude srovnání "next-gen" Forza a "old-gen" Gran Turismo, pak už to bude jinak. A určitě nikdo nepochybuje o tom, na jakou konzoli bude další Forza...
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 3. 2013 20:22

tdjohn: ;) really?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 1. 3. 2013 20:49

Záleží na co se ptáš. V současnosti je Forza lepší, ale to poslední bylo spíše jen takové rýpnutí, protože tímhle tempem GT umře a Forza přebere všechno. Vydat tak nedodělanou hru jako GT5 a pak ještě nevydat ani GT6? Co tam asi tak můžou dělat, když ke spokojenosti stačí obyčejná auta... jako má právě ta Forza. Ještě stihli udělat Horizon.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 1. 3. 2013 21:18

beat: Já ti nevím, jsem dlouholetý fanda GT, 4ka je podle mně nejlepší závodní hra, co zatím vyšla. Jenže když jsem hrál asi 14 dní GT5 a pak spustil Forzu 4, tak jsem neměl ani na vteřinu nutkání vrátit se ke GéTéčku, ten pocit ze hry byl u Forzy o 100% lepší, možná je GT5 větší hra ale Forza 4 jsou rozhodně lepší závody. Takovou tu pachuť po hraní Gran Turisma mi Forza plně vynahradila. Ovládá se mi to líp, jízdní model mi taky sedí víc, je to takový svižnější a přístupnější, GT5 bych viděl tak na 8,5/10, Forzu tak na 9-9,5/10 :) Nechci aby to vyznělo nějak proti GTčku ale Forza 4 s Horizonem jsou pro mně ty dvě nejlepší závodní hry generace v kategorii simulátor/arkáda. Ale GT4 stále kraluje :)
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků