need for speed porsche

Colin McRae Rally, Gran Turismo, Need for Speed...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 9. 2020 07:50

Hraju jenom s ovladačem. Já netvrdím, že je to potřeba. Jen je to s tím lepší.

-- 8. 9. 2020 08:50 --

Hraju jenom s ovladačem. Já netvrdím, že je to potřeba. Jen je to s tím lepší.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 9. 2020 11:18

Lepší v čem? Pokud by volant byl tak dobrý, tak bych ho nepřestal používat. Pro mě byl extrémní opruz u něj sedět. Když chci volant, jdu se projet ven. Na hraní je daleko lepší ovladač.

Smysl dávají simulátory, které stejně skoro nikdo nehraje. A nebo pokud si chceš připadat jako v autě, což také moc lidí asi nechce. Já třeba hraju s kamerou z nárazníku, protože je to hra. Pokud bych si chtěl připadat jako v autě, dám si cockpit.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 9. 2020 21:49

Blbost. Volant je nejlepší, minimálně pro mě. Zapojuješ celé tělo (resp. 4 zóny - nohy na pedály, paže na točení, prsty na pádla a palce na tlačítka), což tedy já zvládnu lépe koordinovat než ty 4 prsty, co používám na ovladači. Na ovladači třeba nezvládám manuální řazení, na volantu je to naopak super.

A ano, když hraju závodní hru, chci si připadat jako v autě. Netušil jsem, že je to divný :-D Kameru vždycky volím tu nejvíc immersive. Cockpit, když není, tak kapota, když není, tak nárazník.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 9. 2020 22:37

Právě, zapojuješ celé tělo :D Nechodím ke konzoli cvičit, ale hrát.

Manuální řazení je na ovladači super, zase to bude asi tím, že na něm neumíš :D Řadím ve Forzách, protože je to tam udělané, že je to rychlejší. A já chci být nejrychlejší!

Není to divný, jen je to pouze malá část závodních her. To je jako když mi lidi, kteří mě sledují, říkají, že to zabíjení ve střílečkách je strašný. Jenže já nikoho nezabíjím, protože hraju hru. Stejně tak když jezdím, tak hraju hru. Miluju dobré fyziky, ale prostě pořád je to pro mě hra a cockpit je akorát opruz a volant také. Nechci si připadat jako v autě. Ale na PS3 jsem tak jezdíval Gran turismo. Bylo tak moc zábavné, že jsem ho skoro nehrál a volant pak přestal používat :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 9. 2020 23:27

Tak to já hrál s volantem i obě Mafie, Drivera 3 a 4 a jiné nevolantové hry :-) Prostě to víc vtáhne.

Ok, s ovladačem asi neumím, protože zapojit do činnosti těch nebohých prstíků ještě řazení, to bych se *****.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 9. 9. 2020 00:23

Kvůli vtažení to je určitě dobrý nápad. Jen na vtažení hraju jiné věci.

Základem je mít 4 prsty na předku ovladače. Bez toho bys v GTA IV neměl šanci :D Ale plno lidí to nepoužívá, protože ty gamepady vypadají, že na to stavěné nejsou, ale hry rozhodně ano.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 9. 2020 09:41

Wut? Jak bych to měl držet?
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 9. 9. 2020 13:12

Většina gamepadů má vepředu 4 tlačítka. Normální je mít dva analogy a dvě digitální tlačítka. Všechny 4 musíš mít na prstech najednou. Bez toho plno her nejde hrát. Já se tak naučil u GTA IV, protože vrtulník bez toho nejde řídit. Dnes to plno her vyžaduje také. Třeba ta Forza při řazení... vlastně řadím se spojkou, což je o spojku navíc :D Řadit jde lehce bez toho. Co ti teda vlastně nejde?

Zároveň mám na všech gamepadech tlačítka na zadku ovladače, takže 2 navíc vzadu. Čili najednou můžu mačkat asi 80 tlačítek a pak už se nikdy ke klávesnici/volantu nevrátíš.

Máte někdo ty dvě tlačítka navíc pro DS4? Já to jak to viděl, tak jsem to hned vzal, ale za prvé to nikoho kolem mě nebralo a za druhé se to hned vyprodalo a Sony už nic nového nevyrobila, pokud vím.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 9. 2020 13:29

Vůbec ti nerozumím. Gamepad má dva analogy, 5 digitálních tlačítek (start nepočítám) a d-pad. Existuje obrázek, jak držíš ten gamepad?
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 9. 9. 2020 15:32

4 analogy, 2 tlačítka vepředu, 4 nahoře, 4 jako d-pad, 2 pod horními analogy a start a select. Prostě máš 4 prsty vepředu, nic složitého.

-- 9. 9. 2020 16:33 --

DS4 má ještě tu plošku, která umí 2 tlačítka, ale zase má share místo start.

-- 9. 9. 2020 16:36 --

A horzní analogy mají 2 osy a ty vepředu jen 1. Takže máš 6 analogových os.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 9. 2020 20:38

Já čelní plochu prostě ovládám palcema a jinak nevím, jak to držet :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 9. 2020 18:59

Já si občas vypomáhám ukazováčkem. Palec na analogu, ukazováček mačká tlačítka. Hlavně teda na pravé ruce. Vlevo ne. Pohodlné to moc není :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 9. 2020 20:08

Jasné, kvůli tomu máš tlačítka vzadu, které používám na ta přední. Ukazovák ale také znám, hlavně na DS dřív.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 11. 9. 2020 05:25

Tlačítka vzadu na ta vpředu? To jsem se zase ztratil.
Koukám, že naše vyjadřovací schopnosti, ohledně popisu držení ovladače, nejsou na moc velké úrovni :)
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 9. 2020 10:29

Sjednotíme :D Nahoře máš taková ta tlačítka na palec a páčky, vepředu jsou dva analogy a tlačítka. Vzadu není normálně nic, ale právě proto se tam dávají tlačítka zeshora. U TLOU třeba trojúhelník a křížek mám vzadu. Protože potřebuješ analog na palci a skákat/sbírat.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků