Spellforce 2

Warcraft, Starcraft, Commandos, Civilization...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod xshot 18. 3. 2006 15:03

Stáhl jsem si demo z doupěte a musím říct že to je naprostá bomba!!! Ze začátku to vypadá na RPG (jako baldurs gate), po chvilce zjistíte že to je vlastně i RTS.. úchvatná grafika a hudba.. Při východech slunce sem přestával hrát a z 3rd person pohledu hl. hrdiny jsem se jen díval na tu světelnou show :D Podle mě revoluční způsob skupin a soubojů vůbec. Příběh vypadá také velmi zajímavě. Na to že to je demo jsem se bavil více než dvě hodiny.. co si myslíte vy?
It´s all about house music :o)
xshot
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 18. 3. 2006 15:08

Je mi potěšením, že se demo zalíbilo. Člověk si pak připadne skoro i užitečný :twisted:
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 31. 3. 2006 23:39

heh, tak vidim ze nejsem sam :) , jsem dal hledat spellforce a vylezlo mi tohle vlakno, jsem ani nevedel ze jste dali do doupe to demo, akorat ze se pekne dublujem, zajimavy je, ze jeden to dal do strategii, druhy do RPG :) http://forum.doupe.cz/viewtopic.php?t=2 ... spellforce
akorat me stve ze moje karta neumi DX9, takze se mi to demo sekne, myslim si ze to je tim, je to aspon psany v min. konfiguraci,

boze, musim pockat do leta na novou kartu, boze proc?

tak si aspon nainstalnu jednicku a projedu to odznova :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xshot 1. 4. 2006 09:55

Ahoj
když jsem to stahoval z doupěte, myslel jsem si že se jedná o novinku, ale vidím, že ty jsi vlákno zakládal před rokem :D

Četl jsem že spellforce 1 je úplně něco jiného než 2.. co je na tom pravdy?

Já graf. kartu s DX9 mám, ale zbytek počítače mi bohužel nezvládá :) byl jsem rád že jsem dohrál demo.. :?
It´s all about house music :o)
xshot
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 1. 4. 2006 11:57

nazdar

ale ono se jedná o novinku, tehdá jsem dohral jednicku a oba datadisky a zacal jsem zjistovat jestli nebude nejake pokracovani, vsak si vsimni, ze jsem psal ze dvojka ma prijit na podzim 2005 a zda se, ze to zase posunuli :) aspon ze uz je to demo, tz. uz to dlouho trvat nebude

jinak co se tyce rozdilu mezi dvojkuo a jednickou, nemuzu slouzit :) , dvojku jsem si nezahral, ale snad zitra k nekomu zajdu a nainstalnu to, ale co si pamazuji z tech vselijakych for, tak v te dvojce by to uz nemelo na kazde nove mape zacinat opetovnym budovanim osad, v te jednice to bylo docela stereotypni(ale me to bavilo koukat se jak to stavi :) ) a blbe taky bylo, ze stacilo odejit z mapy na jinou a kdyz se clovek vratil, mohl budovat znova, i kdyz tam mel treba 200 clennou armadu, proste takova automaticka taktika spalene zeme, taky vim, ze hodne lidi si pralo, aby kdyz prejedes z toho pohledu zhora do pohledu prvni osoby, tak aby slo ovladat boj pomoci WASDy, tj. klasicky boj, v te jednice to bylo reseno systemem "click and fight" takze je to v te dvojce takto udelane?
jestli te teda nadchla ta dvojka, tak si myslim ze jednicka by se ti libila taktez, akorat grafika nebude samozrejmne to same :)
vsak jsem si delal screeny muzes se podivat

http://img83.imageshack.us/img83/2481/spell1jc.jpg

dokonce se mi to libilo tak, ze jsem uvazoval ze udelam web stranky, na ceskem netu jsem totiz nic nenasel, ale zjistil jsem, ze vse je tady http://www.planetspellforce.com/ ted to vsak nejak nefunguje, takze by to bylo jen kopirovani
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xshot 1. 4. 2006 13:12

Ahoj

špatně jsem tvů přispěvek z roku 2005 pochopil :oops: ale neva :D

Ve dvojce už je ovládání pohybu WSAD, ale boj se aktivuje kliknutím na nepřítele. Myslím si, že 3rd person pohled je využitelný jen v samotných misích bez armády, protože koordinovat armádu z 3rd person je dost hardcore :lol:

Ten screenshot z jedničky mě překvapil :D přemýšlím o koupi...

Je v jedničce hlavním hrdinou taky ten týpek s dračí krví? nebo má 1ka a 2ka rozdílný příběh? :|
It´s all about house music :o)
xshot
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 1. 4. 2006 15:39

zdravim,

to si mozna ani kupovat nemusis, ja se k tomu dostal nahodou tak, ze v nejakem casaku vysla plna verze,asi predlonsky prosinec, mozna level nebo score , jisty si nejsem, ale je tam jen ten zaklad bez datadisku
nedavno vsak vysla jakasi zlata edice a ta obsahuje "Spellforce1: The Order Of The Down" OD plus prvni datadisk "The breath Of Winter" BW-(mimochodem, k tomuto dilu je na oficial webu ke stazeni skvely soundtrack), videl jsem to v nejakem shopu, ale ten posledni datadisk "Shadow Of The Phoenix" SP jsem v obchodech nevidel

k tem prvnim dvou je udelana skvela cestina, tj. nejen prelozene texty, ale i nadherne premalovane fonty

co se tyce pribehu:
no zkusim zapatrat v pameti :)
na zminku o draci krvi si nejak nepamatuji takze je mozne ze 2 bude o necem jinem
zacalo to tim ze te "probudil" runovy mag no a chtel pomoci v boji proti "temnym hordam" (je mi jasny ze tahle veta popsat cely pribeh nemuze :D )

ja to tady psat ani nechci, bylo tam totiz par peknych zvratu, kdy jsem si rikal, "hm, tak to je docela promakany pribeh" a prozradil bych ti pointu :-)

dulezite je vedet akorat toto:
v OD pribeh zacina, v BW tak nejak paralelne pokracuje(nevim jestli to zacalo az po skonceni OD, nebo tesne potom, nebo uz v prubehu, ale jsou tam odkazy na OD), no a v SP se oba predchozi pribehy se spoji, tj. budes si moci vybrat postavu bud z OD nebo z BW se kterou chces pokracovat v SP :wink:
-tady si jen dovolim malou poznamecku, kdyz jsem koncil BW, tak jsem mel pocit ze ma postava je prakticky neznicitelna, ze mam hromadu penez a nejlepsi vybaveni, jakmile jsem vsak nahral postavu do SP, zrusila me hned prvni varka nemrtvych, vybaveni o kterem jsem si myslel, ze uz nemuze byt lepsi, se stalo beznou cetkou a za tu "hromadu" penez jsem si nemohl dovolit nakup ani lepsiho magickeho plaste :-) a vytriskat to z nejakeho zlouna bylo hodne tezke
proste dalsi vec co me na tehle hre fascinovala je vyvazenost

je mi jasne ze tohle neni to co jsi chtel slyset, ale nejake ty popisy pribehu budou na netu urcite :wink:


hm, uz kvuli tem zenskym by se to melo hrat :D
Obrázek Obrázek Obrázek
............................ Obrázek
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xshot 2. 4. 2006 01:06

Ahoj
Moje teta kupuje score aj level tak bych si to půjčil :D dík za tip.

Ve dvojce se taky bojuje proti temným hordám (nějací křížení elfové)...
Díky dračí krvi se může hlavní hrdina spoojit s bratry (kterí asi také mají dračí krev),může si je přivolat na pomoc, nebo pokud zemřou tak je může pomocí rituálu oživit.

Kočky tam sou fakt super :D hlavně ta poslední..

díky za supr odpověď :o
Dobrou noc :roll:
It´s all about house music :o)
xshot
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 2. 4. 2006 16:57

tak jsem zjistil, ze na te me grafarne to rozjedu, ale na takovych detailech, ze jednicka byla vzhledove lepsi :D , nejhorsi je, ze aby se to nesekalo, tam musim uz behem nahravani a pak neustale pri samotne hre drzet klavesu Esc :D

mam mobilni Ati 9100 IGP, kamos ma na PC jen 9100(jsem myslel ze aspon 9600) no a u nej drzet Esc sice nemusim, ale zase zase to tak hnusne vykresli textury, ze misto zeme je tam jakasi diskofilni zelen :)

jinak co se tyce toho ovladani pohybu, tak mam takovy pocit ze zustal stejny, to i v te 1 slo pri presunuti do toho FirstPerson pohledu ovladat pohyby do stran pomoci WASDy, ja prave doufal ze pri presunu do tohoto pohledu se to prepne do uplneho temer FPS, proste neco jako v morrowindu, tj. sekani mecem, strileni lukem ale po stisknuti mysi, ne tim ze ukazu na nepritele a tim to pro me hasne, takze v tomto zadna zmena(je vsak mozne, ze jsem preslechl neco v tutorialu, ono hrat to a drzet pri tom ESC aby se neobjevovaly chybove hlasky, neni moje predstava spodni hranice hratelnosti :-) )
jinak ten pribeh bude asi opravdu zas o necem jinem, ti "zmutovani" temni elfove to je novinka
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Killing Spree
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků