Patrician 3

Warcraft, Starcraft, Commandos, Civilization...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Rominski 3. 3. 2006 12:42

Tahle hra, obchodni strategie odehravajici se v obdobi stredoveke Hansy, je typicky nemecky dukladna. Prave natolik dukladna, ze by to chtelo manual. Bohuzel se mi dostala do ruky bez navodu (a samozrejme anglicky). Mam par problemu, ktere bych chtel objasnit:
Co a k cemu slouzi guilda?
Jak se najme kapitan?
Jak ze zautomatizuje lodni preprava?
Jak se stat starostou mesta?
Rominski
First Blood

Odeslat příspěvekod user-friendly 13. 3. 2006 21:15

Je už to dlouho co jsem tuhle skvělou gamesku hrál, moc si z ní už nepamatuji, ale snad odpovím dobře... možná že si ji nainstalim znova.

Guild: česky – cech, je to jakýsi klub pro obchodníky, nemusíš být členem, ale členstvím získáváš přístup k aukcím, přístup ke konvojům, můžeš organizovat výpravy do oblasti středomoří. Za členství se platí poplatek, nejlevnější to je v domovském městě (nevidím důvod proč být členem cechu i v jiných městech, teda v začátcích hry). Členství v cechu zvyšuje prestiž a umožňuje získávat městské zakázky.

Kapitán: posádka se najímá v hospodě a občas se tam objeví i kapitán, je to otázka náhody. Kapitána potřebuješ jen pro konvoje s válečnou lodí a automatické obchodní cesty, umí se vyhýbat bouřím.

Automatizace: Musíš mít na lodi kapitána (teď nevím jestli musí mít nějaké zkušenosti). Pak pro jednu loď můžeš zvolit 10 měst kde chceš obchodovat. Můžeš různě určovat cenu i prioritu (!) jednotlivého zboží. Abys cestu zprovoznil musíš zaškrtnou active. Každou cestu si ukládej, můžeš si je pak nahrát i v jiné hře.

Starosta: politika – vše se točí kolem peněz. Musíš být obratný obchodník s velkým rancem peněz, ale hlavní je pověst v tvém městě. Pověst si zlepšuješ uspokojováním potřeb lidí, tzn. dovážíš to nejžádanější zboží, dáváš lidem práci a bydlení. Nejspíš už musíš být patricijem (900 000 zl). Jestli budeš mít dobrou pověst, tak tě můžou členové městské rady zvolit za starostu. Členem rady se staneš už jako councillor (konšel, 500 000 zl) a účastníš se rozhodování o daních apod.
user-friendly
First Blood

Odeslat příspěvekod user-friendly 21. 3. 2006 16:58

Hraje/hrál to někdo?


Je to výborná námořní ekonomická strategie, právě ten ekonomický model je udělaný excelentně.
user-friendly
First Blood

Odeslat příspěvekod user-friendly 1. 5. 2006 13:16

Na začátek anglické poradní fóra:
The Tavern Side Room - návod jak hrát a neprohrát
Ascaron Forum - lze tam najít odpověď na kdejakou otázku

1. Jak se stát starostou, jak postupovat ve společenském žebříčku - no prostě politika
Postup ve společenském žebříčku je primárně závislý na vašem bohatství a vaši pověsti v domovském městě. Na začátku každého měsíce hra zkontroluje stav vaší pokladnice a spokojenost lidí, podle toho vás povýší nebo taky ne.

Spokojenost lidí zajistíte dovážením potřebných věcí do města, nejlepší je, když žádná z položek není na nule. Nejvíce ale záleží na základních potravinách a pivu (zajistíte si přízeň chudých a sřední vrstvy - tedy pracantů). Městskou spotřebu surovin a jídla zjistíte po kliknutí na Market Hall - je tam zobrazena týdenní spotřeba. Když s vámi nejsou lidé spokojemí, tak vás nebudou volit a můžete mít problém i se zaměstnanci. Starejte se aby lidé byli s vašimi službami neustále spokojení - nezávisle na vašem postavení.
Buďte spolehliví, dokončujte v termínu přijaté úkoly.

Společenský žebříček:
Shopkeeper - jste jím ze začátku, můžete již vstoupit do guildy.
Trader - 100 000 zlaťáků
Merchant - 200 000 zl.
Traveler Merchant - 300 000 zl.
Councillor - 500 000 zl. jste členem rady, učasttníte se hlasování, můžete navrhovat změny zákonů, můžete kontaktovat prince
Patrician - 900 000zl. Každý ve městě vás zná, můžete kandidovat na starostu, hlídejte si datum voleb, musíte si zajistit oblíbenost u lidí (voličů) nejlépe dovážením, nebo uspořádáním oslavy (používat pouze jako pojistku, samotná oslava volby nevyhraje).
Lord Mayor - (starosta) teď už záleží pouze na vaši pověsti, dbejte na ní, aby jste si zajistili znovuzvolení. Máte pod palcem městskou pokladnu, stráte se o obranyschopnost města. Všimejte si nálad prince, uspokojujte jeho potřeby - když ne oblehne vám město.
Kandidát na Aldermana - (nevzpomínám si na anglický název) jste úspěšným obchodníkem a milovaným starostou. Po splnění několika úkolů pro hanzu jste zařazen na kandidátku a při příštích volbách můžete být zvolen.
Alderman - nejvyšší úřad v hanzovním spolku. Prostě jste nejlepší, v celé hanze nejoblíbenější - jinak by vás nezvolili ;o)

2. Jak dlouho můžu žít?
Zatím jsem neumřel ;o) nejspíše je hráč nesmrtelný. Není to žádná simulace života, pouze simulace ekonomiky a trošku politiky.

3. Když budu pirátem, klesne mi oblíbenost?
Pirátství je činnost naprosto ilegální, v případě odhalení budete souzeni a odsouzeni (ještě že tady jsou úplatky ;o) Pokuty jsou obrovské a pokud chcete pirátit doporučuji si projít mnou zmiňované fóra a důkladně nastudovat taktiku pirátění.
Nicméně pirátění neovlivní postavení u normálních lidí - ti se zajímají jen o svůj blahobyt, ale výrazně ovlivňuje vaše postavení v hanze. Na postavení Aldermana můžete zapomenout. (nejsem si jistý, ale i post starosty by byl nejistý ;o)

4. Koření (spice)
Koření nelze nikde produkovat. Lze jej dovážet ve větším množství z oblastí středomoří. V některých městech (kanál La Manche) se trocha koření generuje, simuluje to dovozy cizích odchodníků.

5. Již bylo zodpovězeno, ale jen dodatek:
stát se starostou v průběhu jednoho roku není příliš těžké, chce to dostat systém hry pod kůži. Někteří šílenci se stanou za jeden rok i Aldermanem a to hrají na nejvyšší obtížnost.

EDIT

Patrician - 900 000 zl. apod. Je tím myšlena hodnota celé firmy.
A když celé, tak všechen movitý i nemovitý majetek (lodě, budovy, peníze). Samozřejmě, když někomu peníze pujčíš, tak se nezapočítávají do majetku - nemáš je k dispozici.
Z výše uvedeného vyplývá, že i ukořistěná loď navýší majetek firmy.

Pirátství je dost složitý problém a já se k němu uchyluji jen vyjímečně. Při pirátském aktu nesmíš být spatřen, doporučuje se zůstat na místě a ničit/obsadit všechny lodě co se objeví (přesný časový interval nevím z hlavy - 7-9s na normal?). Jakmile tě někdo nahlásí, bude proti tobě vzneseno obvinění. Pokuty jsou velmi vysoké. Abys vyhrál soud, je třeba uplatit dva lidi v městských lázních. Obsazenou loď je potřeba co nejrychleji přejmenovat a hlavně po obsazení ji neodesílat do města jejího majitele.
user-friendly
First Blood

Odeslat příspěvekod user-friendly 2. 5. 2006 19:46

Jak být PIRÁTEM (a neplatit pokuty)

U vašeho útoku vás nesmí nikdo vidět, případné svědky musíte zlikvidovat.

Vybavte si loď, kterou budete používat k pirátství, kapitánem a plným stavem posádky. Nejdůležitější vlastností pro kapitána je sailing (plachtění), fighting (boj) je až na druhém místě. Jestliže máte 0/0/4 (t/s/f) a 0/2/0 kapitána, tak na piráta je vhodnější 0/2/0. Sailing vám ovlivní pohyblivost lodě, kapitán se sailing 5 chytí i prázdnou snaiku.

Nejsnazší kořistí je neozbrojený cog, můžete ho obsadit se snaikou a kapinánem s nulovým sailing. Jestliže máte jen snaiku, tak hlavně napadejte cogy a snaiky. Snaiky (oběti) by měly být těžce naloženy, nebo by měly mít zdraví pod 90% (za předpokladu, že nemáte kapitána s dobrým sailing). Když budete vlastnit crayer nebo hulk vylepšený na 3. level, tak nebudete mít problém porazit kohokoliv.

Po obsazení lodi ji neposílejte do přístavu odkud vyplula, nebo do domovského města jejího majitele. Výrazně tak snížíte možnost odhalení. Obsazené lodě automaticky plují k vašemu domovskému městu, takže raději nenapadejte lodě vyplouvající z vašeho města, nebo patřící vašim městským konkurentům. Raději si napište seznam obchodníků, které nebudete napadat i tak budete mít dost případných obětí. Ihned po zakotvení loď přejmenujte.

Lodě zakotvené v přístavu nevidí váš útok, ale když zvednou kotvu – nejsou ještě vidět na velké mapě, tak už zaznamenávají všechen pohyb kolem sebe úplně stejně jako na otevřeném moři.

Jestliže neplánujete napadat konvoje nebo piráty, používejte neozbrojenou loď, nezatížená loď je výrazně rychlejší. Neberte sebou ani šavle, stačí pouhá přesila námořníků, aby jste obsadili obchodní loď (námořníci nemají zbraně), šavle si nechte pro svého pirate huntera.

Zbavujte se svědků – opravdu důsledně.
Když obsadíte loď, zůstaňte stát na místě (2 – 3 sekundy na Normal) a zlikvidujte všechny připlouvající. Když vám někdo unikne, tak vás nahlásí a soud vás nemine. Ve hře je jedna nepříjemná vlastnost, jedna vaše loď nemůže najednou vidět více jak dvě cizí lodě. Tohle omezení obejdete, když si na místo útoku postavíte ještě jednu nebo dvě lodě. Je dobré mít v rezervě nějakého kapitána s vysokým sailing, aby případného uprchlíka dostihl a zajal. Na rezervní lodě dejte nějaké šavle, jistota je jistota.
user-friendly
First Blood

Odeslat příspěvekod Rominski 31. 8. 2006 20:30

Tak jsem konecne rozjel byznys a tak jsem vyslal crayer se spoustou zeleza do stredomori k mestu, kde jsem chtel domluvit kontrakt. To se podarilo. Jenze nemuzu v guild house zmacknout tlacitko s mapou stredomori, protoze mi hned skoci hra do woken.
Stava se vam to taky?

Chtel jsem se zeptat na nejaky tip ohledne chytani piratu? Jake pouzivate lode? Ja zkusil convoy v kterem mam hodne ozbrojene 2 kogy a crayer. Akorat mam dost casto problem chytit piraty, dost casto mi na svych shaikach zdrhnou. A jinak obtezujou dopravu, potreboval bych se jich zbavit.

Kolik lidi je v singlepalyeru v jedne guilde? Ja mam jen jednoho obchodnika krome me.

Kdyz ma lod slouzi jako outrigger nejakeho mesta musim porad platit mzdy posadce a kapitanovi nebo prechazeji naklady na mesto?

Nejsem si jisty, ale plati, ze kdyz jsem v danem meste v guilde, ze muzu se stat i councilerem?I kdyz jsem treba lordem mayorem jinde?

Nemate nejake ulozene automaticke cesty (soubory s *.rou priponou)?

Nasel jsem na netu anglicky manual, tak kdyby nekdo mel zajem, napiste si sem do fora.
Rominski
First Blood

Odeslat příspěvekod user-friendly 1. 9. 2006 15:08

napsal/prelozil jsem manual, takze jestli mate zajem je na www.abecedaher.cz

jinak k otazkam

1) mi to nepada, podivej se po nejakem patchi, je to chyba kterou par lidi ma

2)pirati se dobre chytaji crayerem, kapitan musi mit vysoky sailing a pochytas vsechny, hulk je taky dobry v pozdejsi fazi, ale je pomaly. Zbrane ber jen katapulty, dela jsou na ...

3)V guilde je lidi tolik, jakou mas obtiznost

4)Councilor muzes byt, jen starostou ne
user-friendly
First Blood

Odeslat příspěvekod Rominski 1. 9. 2006 18:15

jj, tvuj navod uz jsem nasel a cetl driv, kdyz jsem zagoogloval a je fajn, dost mi pomohl.

Mel si pravdu, chybu padani do woken pri kliknuti na mapu stredomori opravil Patrician 3 Patch v11b Beta.

Neni nejaka hotkey na prepinani mest? mam zkusenost, kdyz mam otevrene okno sveho TRADE OFFICE a zmacknu Tab, tak se prepne na dalsi. Ale jinak mi to nefunguje.

Kde se zobrazujou uzavrene contracts ze Stredomori, krome toho, ze bych hledal mezi doslymi zpravami ve skupine trade?
Rominski
First Blood


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků