Civilizace

Warcraft, Starcraft, Commandos, Civilization...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod David Sláma 18. 4. 2005 22:35

Mnoho her má to jedno slovo v názvu a některé z nich prostě nezapomeneme. Podělte se snámi o svá veliká vítězství, stějně jako o hořkost nevyhnutelných proher. Zjistěte spolu s námi, jak obtížná je role všemocného vládce.
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 20. 4. 2005 17:29

Role všemocného vládce byla v civilizaci hodně zábavná, obzvláště byli-li poblíž další všemocní vládci. Pak, když byli ti ostatní téměř vyhlazeni, začala to být pěkná nuda. Tak jsem se vždycky snažil s těmi, na kolena sraženými, okolními civilizacemi vyjednat mír a nechat je žít v rezervaci - jejich posledním městě, které bylo kolem dokola obklopeno mými jednotkami a nepřítel tak nemohl obdělávat ani přilehlá políčka... Je zajímavé jak moc se tenhle postup podobá počínání třebas takové USA. :)
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fousek 10. 5. 2005 20:32

Chce to hrát na mapě světa, zvolit egypťany nebo někoho kdo se objeví ve střední asii, pak už jen stavět města na těch rozsáhlých stepích(plains) pod sibiřskou tajgou. Tajgu vykácet a udělat z ní step(plains). Je tam pár jezírek na zavlažování a spousta koníků(horses), takže o výrobu je postaráno.
Co nejdřív zavést demokracii, a jestli se náhodou podařilo, že ostatní civilizace jsou v americe a nikdo vás neotravuje, tak můžete vyrábět tanky ještě před narozením krista :D
Fousek
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 11. 5. 2005 07:39

A nebo zvolit Aztéky, převálcovat Maye a pak už jev využívat jejich technologií. Takhle jsem jednou vyhaluzil nejtěžší obtížnost v původní civilizaci za dvacet kol, to bylo pak bodů :twisted:
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 13. 5. 2005 09:13

Mám rád Civilizaci, série Master i Alfu Centauri. Ačkoliv doposud čas od času hraju Civilizaci 3, dost mě mrzí, že tato hra neobsahuje spoustu vymožeností Alfy Centauri - například sestavování vlastních jednotek, nebo některé možnosti diplomacie (například možnost darovat cizímu lordovi vojenské jednotky - to mi v C3 strašně chybí). Nevíte, jestli bude nějaké pokračování SMAC nebo jestli vyjde nějaká moderní hra kombinující Civilizaci a SMAC?
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 13. 5. 2005 09:30

Udajne, ale to jsou jen neoficialni zparvy, by mela byt Civilizace 4 vice podobna SMAC (u toho jsem taky stravil hodin a hodin). Otazka je, kam se to vse pohne.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmox 2. 6. 2005 20:13

no k svojej prvej civilizacii som sa dostal este na 386SX co bolo v dobe ked este vychádzal casopis BIT ... musim konstatovat že to bola snad najlepsia hra aku som kedy hral ...nostalgia este na dose a 2 x5,25palcových disketach to malo strasne grady... Z pomedzi vsetkých tých civilizacií co prisli potom sa mi asi najviac pačil prvý Call to power ... sam som zvedavi aka bude civilization 4 lebo ak sa mam priznat civilization 3 mi prisla trochu obmedzená vo svojich moznostiach a oproti dvojke toho moc nepriniesla
qmox
First Blood

Odeslat příspěvekod includes 18. 7. 2005 15:16

mě nejvíce uchvátila série Age of.....(domyslete si sami)
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků