Sierra-Rise of Middle Kingdom

Warcraft, Starcraft, Commandos, Civilization...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 24. 7. 2009 17:17

Tuším poslední z řady klasických strategií aka Caesar. Hráli jste to někdo s tou "částečnou" češtinou? Dojmy?
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kainis 24. 7. 2009 17:28

JJ, já to hrála a jestli se ptáš na dojmy z té četiny, tak ta je bohužel na houby. Je přeložen jen malý kousek z úvodních misí, takže ještě dříve, než se člověk dostane z tutorialu, je odkázán pouze na angličtinu :-/
Principy se mi už oproti mému nejoblíbenějšímu Pharaoh zdály trošku překombinované, ale bavilo mě to. Bohužel moje angličtina není tak dobrá a odložila jsem to k ledu.
kainis
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 12. 8. 2009 15:58

Jej! Díky, já na tenhle post zapomnel jak na smrt. No neva, nějak se s tím porvu. Čína mne láká, obrázky ze hry vypadaly pěkně. Podle mne už Zeus byl trošku překombinovaný. Nejvíc mi seděla klasika, Pharaoh. V Caesarovi III. mi dost vadilo šachování skladiště-sýpka - blbé řízení zboží. No a slavení všech bohů. Pharaoh mi sedl asi nejvíc. Zase dost jednotvárné, zvlášť to čekání na šutry když se nakupovaly. I to válčení... No je fakt, že se snažili to udělat komplexně. Ale zkusím. Začnu tím, že si uvařím čaj ... :roll:
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chemist 18. 8. 2009 21:28

Emperor nic moc. Zeus mnohem lepčejší.
Lepčejší než Pharaoh, ale to je spíš subjektivní - dle mýho je Pharaoh až třetí v řadě.
(Hodin jsem na něm strávil ale po Caesarovi hned nejvíc.)

Jinak Emperor moc nedoporučuju, protože už to ani nedělali ti samí tvůrci, co Caesara nebo Dia. (Btw, Zeus měl skvělého hlavního vývojáře, který se třeba na Pharaonovi příliš nepodílel, přitom to byl ale hlavní tester C3. Možná proto mi víc sedí Zeus než Pharaoh - Zeus je spíš pokračováním, Pharaoh spíš kopií původního C3.)
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 7. 11. 2009 17:37

tak jsem to nahodil. Zatím trochu tápu, jak píše nahoře Kainis, čeština je celkem dost děravá, je škoda, že to tehdy Juchelka a spol nedodělali. Trošku jiný princip, zatím se snažím proniknout do tajů hrdinů. Trochu mi nesedí rozliššení, zdá se mi to "moc velké", hudba excelentní ale tu měli vymakanou vždy, stejně se po pár misích vypíná, že... Zdá se mi, že obvyklé problémy "chodců" s odbočováním na křižovatkách jsou krapet lepší. Co mne dostalo, tak oslavy nového roku, jak do ulic vlítne drak s průvodem, to fakt nemá obdoby :-D Ale tuším, že později nepřekousnu anglinu, vím, že i v Pharaohovi jsem měl občas záseky kdy kvůli ptákovině, co ji jeden přehlédne nesplní misi, natož když si teď něco blbě přeložím....
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 10. 11. 2009 21:17

Tak jsem Emperora vzdal. Ani Tutorial jsem nedohrál...
A tak, když já tohle prostě žeru O:-)
Obrázek
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kainis 14. 11. 2009 01:10

Tak je vrchol - dát tady ten neodolatelný obrázek je vyslovená provokace a tak mě to nažhavilo, že jdu okamžitě instalovat :hmm: Taky mě emperor o svých kvalitách nedokázal přesvědčit, král zůstal živ :love:
kainis
Killing Spree

Odeslat příspěvekod JM 14. 11. 2009 14:02

Mně se zdál Emperor naopak lepší, a nejen proto, že tam nejsou vůbec žádné problémy s chodci. Ale možná je to tím, že jsem ho hrál dřív než faraona a to ostatní.
JM
First Blood

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 17. 11. 2009 11:02

Kainis-to není provokace, to je veliké Kouzlo ;-)
Emperor je pěkný na pohled ale vyladěný až moc. Chodci fakt chodí kam mají skoro bych řekl navzdory postavení svých domečků. Z 90-ti% odpadá přemýšlení jak s křižovatkou, kam dát parcely a kam obslužné budovy. Navíc mi moc nesedlo ovládání. Poradci mi chybí... Později se to akorát secvrklo na čekání kdy se objeví nová možnost stavění. Nesedí mi ani "přebírání" měst do nové mise. Možná proto jsem nikdy pořádně nehrál ani Dia. Velmi se hra zjednodušila. To, z čeho jsem se radoval při příchodu Pharaa (tedy chodci, více možností v obsluze sýpek, trhů, skkladů) mne tady zrozpačitělo. Město se zkrátka začalo starat samo o sebe a mne potřebuje jen na postavení nových budov :eh
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chemist 18. 11. 2009 02:49

Ano, např. v Diovi farmy nemusejí mít v blízkosti barák, aby to fungovalo, to ale nepovažuju za zjednodušení. Naopak se zmenšil rádius roznašečů žrádla a surovin, takže je potřeba mít víc trhů a podobně.

Stejně tak v Diovi vedení války je mnohem komplikovanější a dle mě i mnohem kompaktnější než ve Pharaonovi.

Pharaoh je dle mě nejslabší z celé série, pokud bych počítal Emperora, kterého nedělali titíž lidé, pak druhý nejslabší.
Pharaoh je Caesar přes kopírák s nudným čekáním, než se postaví pyramida.
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 18. 11. 2009 18:56

Aaale houby... To je náběh na flame jak vyšitej.
Caesara řadím k Pharaohovi. Nevadí, že je dost podobný,naopak, uvítal bych to samé bez změn i z té Číny nebo Řecka, systém mi prostě vyhovuje. Vyšperkování v Diovi či Emperorovi už ne. ZVlášť diplomacie, ta mne nezajímá, nebaví, já si jenom stavím městečko. I proto mi nevyhovuje systém přechodu vystavěného města do dalších misí. To velké kouzlo je právě v každém tom rozběhu mise-plánování parcel, půdorysu města, organizaci logistiky, priorit a podobně. Monumenty mne dostaly. Jen mi vadí malé rozlišení. Vzpomínám, jak jsem před lety končil v práci k podřízeným se slovy, zdar zítra, musím si jít postavit hrobku... Ale uznávám, že postupem pyramidy nudí, o bojích nemluvě, to je kapitola sama o sobě. Naopak, třeba mám rád Age of Empire (kurňa, si asi hodím jednotku s datáčem :-D ), ale dost mne štvalo,ž e je to naopak postavené na bojích.
Ale jak říkám, je to vše otázka priorit toho kterého hráče. Já na Caesara 3 s Pharaohem nedám dopustit...
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chemist 20. 11. 2009 20:10

Já jsem vášnivý hráč C3 a nedám na něj dopustit. A proto s hořkostí sleduju, jak je Pharaoh populárnější, protože je víc pro "jednodušší" hráče, roadblocky a farmaření, sýpky, skladiště, slabší boje... Caesara jsem dohrál asi šestkrát sedmkrát, Pharaona jednou a Cleopatru taky jednou, ale prostě je to pro mě hořká porážka, pač Pharaoh je jednodušší a víc prvoplánově líbivější.

Kdežto Zeus (potažmo Poseidon) staví na určitých principech z C3, ale tvoří nové a v mnoha ohledech lepší. Funkce bohů a stavění chrámů je tu pak kompromis mezi C3 a Pharaonem. Efektivnější těžba surovin a složitější rozšíření po městě, přitom ale stále poměrně primitivní, když se objeví princip jeho fungování; válečnictví a diplomacie, to všechno dělá z Dia mnohem komplexnější hru než Pharaoh...

Pharaoh je okopírovanej Caesar, zjednodušenej a víc barevně líbivej.
Zeus vzal dobré principy z Caesara a udělal je "pořecku". Což se mi líbí víc než kopírování fungujícího celku.

Emperor byla bohužel rána vedle, ale přiznávám, že jsem mu dal jen pár hodin, takže třeba se potom i rozjede...
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 21. 11. 2009 17:46

Heeee!
Pharaoh je vylepšený C3. Principy jsou stejné. Z Dia znám jen pár prvních misí. To je porád o jednom, v každém následovníkovi něčeho se prostě MUSÍ objevit něco nového, jinak to kdekdo rozcupuje. Jakjsem již zmínil, mně by vyhovoval Pharaoh (C3) z různých oblastí se stejnými principy, jen prostě upravené do té které civilzace. Proto jsem byl celkem natěšený na Emperora, bo Říše Středu je mé hobby. Přesto mne to nenadchlo. Jak C3 tak Ph. řadím vedle sebe. Blbé pro mne je, že C3 mi v linuxu blbne-má rozhozené fonty, jinak bych asi hrál oboje stereo. Takhle je ve Windows, kam moc nechodím. C3 byla jedna z prvních tří her, co jsem koupil (+Unreal a Starcraft :-D ) a musím říci, že u něj mne totálně dostali misionáři bo jak se to jmenuje-navazovali vztahy s domorodci. Ptákovina ale děsuplná vychytávka. A mám chuť urazit aspoň misi... Co mne zase trochu vadilo, tak že v Pharaohovi lítá moc zpráv, ale takové ty "obrázky" z C3 jako festival, nebo naštvaný Caesar chybí. Ale to je detail, který stejně časem omrzí. Celkově je znát, že C3 byl "připravenejší" a revoluční. Ph. je už jen další... Jo, možná by nebylo od věci ho vidět jako datadisk a nikoliv novou hru. Ale to už je detailismus.
Ale teď spíš přemýšlím o C4, Děti Nilu mne nějak nechytly.
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 23. 11. 2009 22:09

Tak jo Chemist...
uznávám, Ph. je o hooodně lehčí. Ale je otázka. Dělá to to řízení skladů a zátarasy.
Dostaneš na holou...
Chtěl jsem hrát nějakou adventuru a teď mastím Caesara jak... Caesar??
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chemist 29. 11. 2009 00:14

C4 rozhodně nekupovat!!!

Je to příšernej propadák a strašná nuda, navíc kupodivu mnohem mnohem jednodušší než třeba Children of Nile (od stejných tvůrců)!!!

Nejlepší je samozřejmě hrát Caesara 3 s novými mapami z heavengames ;-)

(Rozjel jsem po X letech Caesara 3 a zase musím jen slintat blahem. Vzpomínám, jak jsem ho mastil na velestarém kompu - pentík 166 Mhz - a všechno bylo těsně pomalé. Teď mám rozehranou sandbox, všechno lítá i na 60% rychlosti hry, nestíhám vůbec nic - 20% nezaměstnanost - ale všechno prostě v Caesarovi funguje jak má.)

Pharaoh je dobrá hra, ale pač je z exotičtějšího prostředí, chytá víc lidí. Líbivější grafika na stejném enginu, stejné principy, jen jiné zemědělství (kde to šlo, rybařil jsem), nudnější festivaly, ošklivější budovy, nudné stavění monumentů (které se časem protáhlo jen v čekání, kdy už to bude - a čekat 100 let se opravdu často nechtělo, přičemž stále a stále vyskakovaly nové zprávy o festivalech apod.), a hlavně strašně úchylně udělané služby (prostě ty zábavní náměstí jsou k prdu) společně se strašně debilně vyřešeným roznosem potravin paní trhovkyní (která prostě neměla stejnou trasu, jakmile vyšla z trhu) v mejch očích dělají Pharaona nejslabším ze trojice C3, Pharaoh a Zeus.

Zeus je v mnoha ohledech pokrokovější a taky náročnější, což znamená úbytek hráčů, není to totiž to samé co C3 a Pharaoh, jiné principy válečnictví a jiné systémy trhovců, plus kompromis mezi monumenty ve Ph. a chrámy v C3, plus skvělý systém zemědělství a pastevectví...

Ale, každej si myslíme svoje a pro mě Zeus zůstává druhým nejlepším.
Škoda jen, že z nějakého záhadného důvodu ve Vistách padá, ať dělám co dělám... resp. se vůbec nespouští.
Chemist
Dominating