Train Fever

Microsoft Flight Simulator, IL 2 Sturmovik, Combat Fly Simulator...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Zbynas 27. 12. 2015 08:25

Nezná někdo z vás trochu víc do hloubky mechanismy této hry? Mám pár problému, domnívám se, že vím, kam vítr vane, ale ...

Autobusy vs vlaky
Stručně asi takto - měl jsem dvě linky vlaků od města, které jsem zvolil za hlavní, uprostřed mapy. Do opačných směrů. Přičemž předtím jsem již jedním směrem měl autobusovou linku. Lidi dál jezdí busama (linka dlouhá přes 7 měst). Postavil jsem podél taky trať a poslal tam vlaky (inerval 3 minuty, u těch busů je to 15 sekund, mám jich na jedné lince přes 200) a stejně v žádném z nich není jediné volné místo. Sice na vlak by ty lidi čekali o trochu dýl, ale byli by tam rychleji - mám vysokorychlostní trať + vlaky jezdí 160 kmh, busy jen 70 a navíc jsou ve městě imrvédé v zácpách. Nechápu, proč nikdo nejede vlakem? Na druhé lince, kde jsem busy zrušil, tak to začli trochu využívat, ale stále jsem v minusu. Celý rozpočet mě tahají dvě busové linky, obě vydělávají přes 10 M. Z toho dotuji vlaky, vlečky a tramvaje (ani tramvaje vůbec nepoužívaj, max 1 člověk na zastávce - interval necelá minuta). Nutno dodat, že už mám megaěměsta, mám rok 2300, vyděláno 350 M. Když bych zkusil tu busovou linku zrušit a nechal je jezdit vlakem, tak se může stát, že stejně nebudou jezdit a já zkrachuju. Nemůžu si dovolit zrušit linku, co mi tahá rozpočet.

Kolony
To je další věc, na obou páteřních linkách mám na každé přes 200 autobusů a oni sami už tvoří zácpy v centrech, nehledě na další auta ... Pokud se někde vyskytne zácpa, kterou musím řešit, tak než to vyřeším, ze zelených 10 M mám během pár vteřin červená čísla, a to taž minus 5 M, což je krachová situace, kdybych neměl našetřeny sta mega. Nemusel bych to řešit a bejt spokojenej, že mi to tak vydělává, ale já poberu 1/4 lidí, který můžu vůbec pobrat a nemůžu nasadit další autobusy, prootže už takhle sami tvoří neuvěřitelný zácpy. V centrech nemám jedinou zastávku, u které by alespoň vteřinu nestál bus. Jeden odjede a dalších deset už jich čeká za ním. Jediné řešení jsou ty vlaky, ale jak tam ty lidi dostat?

Navíc těma zácpama se to celé buguje už, autobusy vyboučují ze svých tras, nesmyslně se otáčejí nebo stojí na prázdné křižovatce a čekají asi na spasení. Na procesor je to taky záhul, hra na 3x rychlost každých pět sekund přepočítává money a sečíst 500 dopr. prostředků * počet cestujících v nich dává dobrý záseky, už i několikavteřinový, a to nemam žádnej šunt komp.

Zboží
Dovážim do ocelárny vlečkou uhlí a železo, vydělává to raketu. Jiným vlakem pak z ocelárny beru hotový výrobky a vozim do třech různých měst. Poptávka je a rozhodně ji nemůžu splnit ani z půlky, továrna nějak nestíhá :D ale problém je, že ty hotový výrobky než aby doputovali zpět na nádraží, které mám samozřejmě hned u továrny, tak 3/4 z nich putujou rovnou do nejbližšího města a to i přes to, že u továrních čtvrtí mám nákladové nádraží - v každém městě dvě až tři. A všude se s tím zastavuju. Ale ty balíky si jdou do toho města sami a nenechaj se odvézt, i když ten vlak tam je dřív, než to tam vůbec samo doputuje. Hm. Nechápu. Tudíž co vydělám za přepravu uhlí a železa, zadotuju do vlaku, kterej to rozváží po okolí. Jedině mě napadá ještě zkusit to převážet kamionama, ale ty maj ***** kapacitu.

Taky se mi zdá, že po určitý době se výkon továren snižuje i přesto, že poptávka ve městech vzrůstá, nicméně surovin je míň (uhlí, železo). Nemyslím si, že by to bylo až tak domyšlené, že jakoby docházejí zdroje, to by alespoň tam byl nějakej ukazatel. Tam je špatně něco jinšího, jen potřebuju vědět co.

Všude se dočítám, že cestující si vybírá nejrychlejší cestu - počítá se doba čekání na MHD + cesta MHD + doba čekání na meziměstkou linku + cesta + cesta po vystoupení do cíle (domů, práce, ...) Většinou, když si rozkliknu a sleduju náhodnýho cestujícího, vyjde mi, že mnohem rychleji by tam byl vlakem, takže to nebude asi tak úplně fungovat, jak se všude píše. Proto se ptám, jestli to máte někdo víc prozkoumaný :)

PS všimli jste si, že na vícekolejových tratích, když nezadáte jednosměrné koleje, tak primárně jezdí vlaky vlevo? :D
NVidia GTX 1060 6GB, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 100 Mbps, Upload 100 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
FREJK.CZ, FREJK.SK, FREJK.COM
Zbynas
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynas 27. 12. 2015 17:25

Dnes jsem přišel na další věc, když se do oceláren vozí nadbytek surovin a po cestě je zastávka kde staví ještě jiná vlečka do jiné ocelárny, tak ten nadbytek tam nechá a ta druhá vlečka ho odveze do té druhé ucelárny.

Mám vlečky -
1: železo A - uhlí A - ocelárna A,
2: uhlí B - železo A - ocelárna B

s tím, že druhá vlečka přebytek z uhlí B to nechá na nádraží železo A a první to odveze do ocelárny A. Je to promáklý :)
NVidia GTX 1060 6GB, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 100 Mbps, Upload 100 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
FREJK.CZ, FREJK.SK, FREJK.COM
Zbynas
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veverka 17. 2. 2016 23:09

Tohle téma jsem založil už dávno já.
Jsem zpátky :)
Punk's not dead! :P
Veverka
Killing Spree
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků