Tip na dobrý letecký simulátor - válečný

Microsoft Flight Simulator, IL 2 Sturmovik, Combat Fly Simulator...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod slazz 2. 1. 2010 20:15

Máte někdo tip na nějaký dobrý letecký simulátor? Ideálně z WW2 a nebo současnosti.

Šikovné by bylo abych si mohl na začátku nastavit lehčí obtížnost a pak si to pomalu zesložiťovat:-)
slazz
First Blood

Odeslat příspěvekod USER47 2. 1. 2010 20:18

Zkoušel jsi demo Wings of Prey? Případně jeho předchůdce IL-2 Sturmovik...

Jinak co se novějších letadel týče, tak oblíbenej je Lock On.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama 123 2. 1. 2010 20:26

z WW2 jednoznacne IL-2
moderni Lock-ON nebo HAWX ale to uz neni simulator ale je to pecka dost me to bavi
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 1. 2010 20:27

Btw, lepší je začít hned na nejtěžší... Člověk si pak aspoň nevytvoří špatné návyky...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clone9cz 13. 1. 2010 17:50

slazz píše:Šikovné by bylo abych si mohl na začátku nastavit lehčí obtížnost a pak si to pomalu zesložiťovat:-)


Tohle je zásadní omyl, omyl všech omylů. Pokud si dáš lehčí obtížnost, tak získáš akorát špatné návyky a jak vidíš, tak nejsem jediný, kdo tak tvrdí. Lehčí obtížnost je dobrá akorát na naučení střelby z palubních zbraní, předsazení ... jinak nic víc.

Pokud bys měl nečím začít, tak je to tímhle BFM basic fighter maneuvers, bez výjimky to platí i pro letadla z WWII, jen nemají dostatek rezervy tahu pro některé vertikální manévry jako jsou třeba nůžky.


USER47 píše:Zkoušel jsi demo Wings of Prey? Případně jeho předchůdce IL-2 Sturmovik...

Jinak co se novějších letadel týče, tak oblíbenej je Lock On.


Tady bych si dovolil oponovat v označení.

"IL-2 Sturmovik 1946" (celá série) není předchůdce "IL-2 Sturmovik: Wings of Prey". Wings of Prey používá pouze letový model jako základ, na kterém je postavená vlastní hra od jiného výrobce. 8-)

Wings of Prey není ani žádným pokračováním. :!:


Dále se pak nabízí TargetWare (beta), AcesHigh 2, World War II Online: Battleground Europe z čehož každý simuilátor umí něco jinak a lépe než ten druhý, a nebo hůře.
Konkurence pro IL-2 Sturmovik 1946 - detailněji
Vás možná válka nezajímá, ale o Vás se válka zajímat bude.
B a t t l e g r o u n d E u r o p e C Z
Czech Panzer Abteilung - 12. Armee, XIX. Armeekorps, 27. Infanterie Division 3. Kampfgruppe
clone9cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 1. 2010 18:00

Co Red Baron?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 1. 2010 18:08

Dobrý je taky Battle of Britain (ta novější), akorát je potřeba si s tím pohrát, aby to chodilo na XPčkách a vyšších nebo s moderními letadly Europian Air War.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clone9cz 13. 1. 2010 19:57

Z diskuse na vwings.net IL-2 Sturmovik: Wings of Prey - PC si můžete udělat představu, jaký je to simulátor. (pozor, vetšina informací se týkají BETA verze nebo DEMA, v závěru naleznete odkaz na seznam na čem se ještě zapracuje, někdy ... nevytrhávejte tedy citace z kontextu onoho seznamu)

mam to aj ja,ale dojmy su vseljake!!Oni napr. dali kokpit z Bf 109 G2 do vsetkych ostatných verzíí befka-t.j. E3,F4,K4,alebo kokpit z Dory do verzii Anton u fokáčov-no hrúúúúza na to pozerat a ani nehovorím o tých prestrasných zvukoch motora a arkadovom damage modele aj pri nastaveni na režim simulator!


to je údivu ...stačí kouknout jak 110 ukroutí hurriho(konečně správnej FM)

Trochu mě mrzí ta střelba, mám to nastavený na nejtěžší obtížnost SIMULATOR a stejně trefím cíl na 800m i dál takříkajíc od boku, stačí ho jen mít zhruba v zaměřovači a pálit, skoro vždycky se to trefí

Zatím je to stále jen beta, tak ať se hoši činí a odchytávají ty mouchy. Ale MOC bych se přimlouval za to, aby krapet stáhli tu účinnost zbraní. Sice plně chápu, že s gamepadem se v Birds of Prey docela blbě míří a střílí a proto tam ta brutální ráže pomůže, ale když už je WoP předělávka na PC, kde se počítá s joystickem, tak by to snad trochu mohli zohlednit i v té účinnosti zbraní Tak nějak jsem krapet nesvůj, když mi Hurricane střílí, jako by měl v křídlech 4xMK108

To záleží, jaký režim multiplayeru zvolíš:
16 - DogFight (všichni proti všem)
32 - Team Battle
32 - Capture Airfields (asi něco jako mini-virtuální válka)
32 - Strike

Rozdiel medzi ocakavaniami WoP a IL-2 je dost rozdielny. Kdezto IL-2 sa od zaciatku prezentoval ako "simulator", tak WoP je od zaciatku prezentovany ako "komplexnejsia arkadovka", takze ma ovela lepsie startovne pozicie ako IL-2, lebo

IL-2 WoP se sice honosí přívlastkem ULTRA-REALISTIC, ale jak psal Adler, vychází z konzolové verze a jako arkádovka pro širokou vrstvu hráčů je taky ve videích prezentován. Ale zatím bych s hodnocením počkal, až bude u konce betatestování a vydá se to na trh. Vyblbnout se s tím v multiplayeru dá ale už teď ohromně

Je to sice beta,ale napr. ucinnost zbrani uz asi nezmenia,nemame to zrovnavat s il-2-ze ta nieje dokonala a ze pojdu vlastnou cestou.

Po dvou dnech hraní bych rozdíl mezi oběma ILy definoval takto:
IL-2 Šturmovik 1946 je simulátor, který se ale dá nastavit a hrát i v režimu, který by se dal s trochou dobré vůle pokládat za arkádu.
IL-2 Wings of Prey je arkáda, která se ale dá nastavit a hrát i v režimu, který by se dal s trochou dobré vůle pokládat za simulátor
Kdo má rád historické kampaně a single scénáře v IL-2 Šturmovik, tak tady na to zapomeňte, zdají se mi v konzolovém duchu - sestřelte 10x HE-111 a zpáteční cestou k letišti sestřelte ještě 10x Bf109 jako secondary target
Jako multiplayerová řežba po internetu to je ale boží

- pilot nikdy neblackoutne uplne, pokud si zvyknete na tunelovou vission muzete litat tezky G nonstop

Jestli je tohle demo stejné, jako když pustíte koupenou hru v demo režimu, tak s tím demem opatrně V té demo kampani jde sestřelit třeba 10 He111 za jeden let a ani se moc nebrání, ale když si v ostré verzi v Trainingu pustíte proti sobě 16x He111 na nejvyšší obtížnost, tak sundáte dva a jdete dolů jak cedník. Kdybych hrál nejdřív demo, než ostrou hru, tak mě to demo odradí, tam se to opravdu tváří jako arkádovka, před střelbou vám tam bliká PRESS FIRE apod., asi to má přilákat co nejvíc arkádových hráčů Naštěstí jsem hrál už od začátku koupenou hru a demo jsem shlédnul u kamaráda teprve včera, byli jsme z toho dema oba solidně otrávení, tak jsem ho pak raději nechal u sebe zalítat on-line, aby si neudělal o novém IL-2 díky tomu zmršenému demu špatnou představu a už si plnou verzi taky koupil


Jak bych to tedy shnul, když jsem založil na vwings vlákno "Konkurence pro IL-2 Sturmovik 1946", tak jsem si akorát přidělal práci s mazáním nahatejch bab :hm .
Na závěr už jen Wings of Prey, To-do list - Known issues and suggestions, List of know issues and suggesions that are going to be done some day
Vás možná válka nezajímá, ale o Vás se válka zajímat bude.
B a t t l e g r o u n d E u r o p e C Z
Czech Panzer Abteilung - 12. Armee, XIX. Armeekorps, 27. Infanterie Division 3. Kampfgruppe
clone9cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod clone9cz 13. 1. 2010 20:10

Sasakr píše:Co Red Baron?

Red baron je mrtvej, zabilo ho Rise of Flight
Vás možná válka nezajímá, ale o Vás se válka zajímat bude.
B a t t l e g r o u n d E u r o p e C Z
Czech Panzer Abteilung - 12. Armee, XIX. Armeekorps, 27. Infanterie Division 3. Kampfgruppe
clone9cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 1. 2010 20:21

Klasičtí "úsťoví brzdaři" :D Ale je fakt, že hraní na Arkade je hodně snadný, i když občas se poštěstí, že i kanonem člověk ostřeluje BFko sakra dlouho.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 1. 2010 23:22

clone9cz píše:
Sasakr píše:Co Red Baron?

Red baron je mrtvej, zabilo ho Rise of Flight

Bodejť by ne, vypadá to tak o 15 let novější.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LEON_pilot 25. 6. 2017 18:07

clone9cz píše:
Sasakr píše:Co Red Baron?

Red baron je mrtvej, zabilo ho Rise of Flight

Red Baron měl útlum už dlouho před tím, než ROF vůbec vyšel... Jestli nějaký simulátor přetáhl velkou část RB komunity, byl to starý Šturmovik...
WWW.VIRTUALNIPILOT.CZ
LEON_pilot
Killing Spree

Odeslat příspěvekod LEON_pilot 22. 7. 2018 07:09

clone9cz píše:...
Wings of Prey není ani žádným pokračováním. :!:
...


No, teoreticky by se dalo říct, že WoP je pokračováním Birds of Prey :-D
WWW.VIRTUALNIPILOT.CZ
LEON_pilot
Killing Spree


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků