Deus Ex

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Fever 1. 1. 2006 20:17

Tak, nevedel som, či to mám zaradiť medzi akčné alebo RPG hry, ale dal som to sem...
V jednom "nemenovanom" časopise :mrgreen: v januárovom čísle bude plná hra Deux Ex, tak mi poradťe, či je to dobrá hra, či sa mi oplatí vyhodiť peniaze. Som milovníkom RPG aj akčných hier.
A aké máte skúsenosti s touto hrou?
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 1. 1. 2006 21:18

Pokud se jedna o jednicku tak je to vynikajici hra, urcite to muzes koupit.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Ertefol 1. 1. 2006 21:26

jj, prvni Deus byl skvely... Ale v dnesni dobe... Myslim, ze uz byl prekonany (VTM Bloodlines a trochu i Boiling Point). Ale je to na tobe, kazdopadne je to vynikajici hra.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod CeBrk 1. 1. 2006 22:14

Fever:
První skvělé rozhodnutí si učinil, když jsi toto téma směřoval do sekce RPG. Druhé skvělé rozhodnutí uděláš, když si dotyčný nejmenovaný časopis koupíš.
CeBrk
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 1. 2006 22:28

Fever píše:Tak, nevedel som, či to mám zaradiť medzi akčné alebo RPG hry, ale dal som to sem...
V jednom "nemenovanom" časopise :mrgreen: v januárovom čísle bude plná hra Deux Ex, tak mi poradťe, či je to dobrá hra, či sa mi oplatí vyhodiť peniaze. Som milovníkom RPG aj akčných hier.
A aké máte skúsenosti s touto hrou?
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Ertefol 1. 1. 2006 22:30

SCobra píše:V jakym časopise? Já to mám už dýl z Game4U a rozhodně bych si to koupil, kdybych to neměl.n/quote]

SCORE
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod AlienX 1. 1. 2006 23:34

..hra, ktora patri stale k spicke ak nie k vrcholu pc hier... povedal by som ze je to o dost lpeise nez hl2+doom3+fear atd dohromady, Warren umí
nobody steals our chicks and lives
AlienX
Godlike

Odeslat příspěvekod Fever 2. 1. 2006 23:40

Zajtra kuknem, či to majú v nejakom stánku, ale kúpim. :) Uvidím, podľa vašich odpovedí je to dobrá (čo by len dobrá) hra, ale kamarát hovoril, že ho to nebavilo.
Aký je tam pomer akcie/RPG prvkov? A wo co tam gou?
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod goodoldalex 3. 1. 2006 04:42

AlienX píše:..hra, ktora patri stale k spicke ak nie k vrcholu pc hier... povedal by som ze je to o dost lpeise nez hl2+doom3+fear atd dohromady, Warren umí
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod AlienX 3. 1. 2006 13:28

je ... btw nfs je ***** seria ( okrem 3 a 4 ) .. su ovela lepsie zavodne hry, red alert 2 bol chytlavy..
AlienX
Godlike

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 1. 2006 13:54

RE: Fever - Pokud necekas ze to bude jen tupe prochazeni koridoru ala D3,Q4 tak te to bavit bude. Vylepsovani panaka neni nejak extra slozite a strileni (akce) je tam taky dost. Taky se tam obcas s nekym pokeca.

http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/d/deusex.html
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 1. 2006 15:03

[quote="goodoldalex"]Jezis to je zas prirovnanie. Je Deus Ex lepsi ako Red Alert 2? Alebo Need for Speed? No nic, necham tak.
Proč by nemohl srovnávat Deus Ex s dnešními zástupci podobného žánru? Jasně, měl by ho spíš srovnávat s Gothicem nebo Diablem, ale je to jedno, Deus Ex je hybrid RPG a akce, tak proč ho nesrovnávat s akcemi? A hratelnostně se dá jakákoliv hra srovnávat s jakoukoliv jinou hrou bez ohledu na žánr.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod goodoldalex 3. 1. 2006 20:11

Nesuhlasim. Deus Ex nebude doomovka ani ked peklo zamrzne. Daikatanu mozes povazovat za FPS s RPG prvkami, co sa tyka DE tak nic podobne hybridne som nehral a okrem System Shock ani nepoznam, to ale neznamena ze si musim hru nevyhnutne zaskatulkovat medzi zname zanre. Principialne sa vsak stale jedna o RPG kvoli vyvoju postavy, prepracovanemu deju, castym rozhovorom s NPC atd. Netreba delit hry podla toho z akej sa hraju perspektivy, ale podla sposobu hrania - ani vsetky RPG nie su izometricke (konzolisti potvrdia). Pozname aj strategiu z tretej osoby (Sacrifice) a tiez ju nikto neporovnava s Tomb Raider.

Ako strielacka DE prilis neobstoji, takze kto ocakava akciu nech sa s DE radsej nezaobera. Lepsie sa da pri istom sposobe hrania porovnat so stealth akciami, ale stale ostava v jadri RPG. Kazdoapdne DE je unikat sam o sebe a tak to treba brat.

Porovnanie hratelnosti samozrejme zavisi od zanru. Niekoho kto prilis "nemusi" simulatory tazko presvedcis ake uzasne je lietat X hodin v kuse v jednej hre na rozdiel od druhej, ja takmer bytostne neznasam strategie takze tazko posudim kvalitu tej ci onej, a koho nebavi muflovanie sa s vyvojom postavy v RPG a podobne specifika, alebo ocakava dynamiku ako v Quake 4, pre toho asi nebude Deus Ex.
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 3. 1. 2006 20:47

Srovnání Deus Ex se System Shockem je poměrně trefné. Pokud člověk chce, může obé brát jako pouhou střílečku, ale nemusí, může se také piplat vývojem své posatvy, plížením, prostě každému dle jeho gusta.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AlienX 3. 1. 2006 20:57

system shock bol dobry, oba diely .. ale DE sa mi lubil o dost viac
AlienX
Godlike

Další stránka