Je Diablo zastaralé?

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Paar 2. 11. 2005 23:05

[quote="David Sláma";_DAVE_ > První část postu je velmi rozumná a doufám, že se jí budoucí autoři budou řídit.
S druhou ale nesouhlasím. Nedávno jsem si znova postil Diablo 2 a dnes už vypadá příšerně (i s datadiskem a tedy rozlišením 800*600). Na svou dobu fajn a i efekty byly slušné, ale třeba Aurora engine NWN je technicky mnohem zajímavější nástroj.
Což mě přivedlo na jednu myšlenku - udělat ono RPG právě v Aurora Toolsetu, co je součástí NWN. Bylo by potřeba zcela nahradit textury, modely předmětů a monster a přepsat povolání, ale možná by to bylo snažší než začínat na zelené louce a navíc by hra měla silný RPG základ na pravidlech AD&D...c/quote]

tak tady budu Diablo2 branit az do morku kosti... D2 vypada porad super. nemuzes prece odsoudit vzhled hry, v porovnani s hrama dnesnima. vcera jsem koulel ocima nad hrou na NES, pritom je grafivcky zastarala. ja ty stare hry proste skarede nevidim... nevidim v nich nedostatky

//Edit: Rozdělen topic o Českém post-apokalyptickém RPG. Petr Kolář
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod David Sláma 3. 11. 2005 01:31

Zastaralý vzhled odsoudit můžu, a to naprosto chladnokrevně. Nemůžu však odsoudit hru, pokud její kvality zůstávají zachovány. Jinými slovy klidně řeknu, že Diablo 2 na dnešní dobu vypadá hrozně, ale hra je to pořád perfektní - a obojí mi nikdo nevymluví :).
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod OCELOTR 3. 11. 2005 09:11

DIABLO2 je p....... Akční mlátička s RPG prvky, ještě k tomu bez jakýhokoliv kombo systému.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 3. 11. 2005 09:15

S tím se dá i souhlasit, až na ten kombo systém, který assassinka a druid mají. Každopádně je ale třeba říci, že i když je to prachsprostá akce, tak je to sakra dobře udělaná akce, která chytne a nepustí.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Paar 3. 11. 2005 11:20

je to proste Diablo... to nejde vysvetlit...
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod David Sláma 3. 11. 2005 11:34

Paar píše:je to proste Diablo... to nejde vysvetlit...

To je přesné Obrázek
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod OCELOTR 3. 11. 2005 11:36

No já jsem zkrátka to 1%, co jim DIABLO absolutně nic neříká.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 11. 2005 12:19

Diablo2 (v 800x600) se mi porad libi a zatim si stojim. Je to samozdrejme akce ale RPG prvek je tam zcela evidentni.. Rozvoj postavy je vlastne to co nuti hrace hrat porad dokola a to je cela filozofie Diabla.. :P
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Paar 3. 11. 2005 12:22

u me to bylo vzdy namakat postavu a znicit Diabla, tot vse :) . ale ta atmosfera a hudba, to je ta hlavni sila Diabla. a k tomu dobry pribeh (i kdyz jednicka nejspis ne :) )...
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 11. 2005 12:46

RE: Paar - Za konecneho zaporaka povazuji "Baala" (nebo jak se jmenoval) na konci datadisku. Bez datadisku to byla takova polovicni parba. Jinak na uplny konec se clovek dostal kolem 36-38lvl, a to nekteri machri maji i lvl90 takze jen co me tyce jsem celou hru dohral dokonce opravdu mnoho krat. Pozdeji uz to nema cenu a rezou se jenom bossove.. :)
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod houhou 3. 11. 2005 13:16

_DAVE_ píše:RE: Paar - Za konecneho zaporaka povazuji "Baala" (nebo jak se jmenoval) na konci datadisku. Bez datadisku to byla takova polovicni parba. Jinak na uplny konec se clovek dostal kolem 36-38lvl, a to nekteri machri maji i lvl90 takze jen co me tyce jsem celou hru dohral dokonce opravdu mnoho krat.

tak to pozor na uplny konec se dostanes s lvl kolem 65-70, teprve az sundas baala na hell tak muzes rict ze jsi projel diablo :-)
houhou
First Blood

Odeslat příspěvekod Alimak 3. 11. 2005 13:55

Teď už by jsem si ho nerozehrála, ale tenkrát to bylo propařených hodin :D
Alimak
Killing Spree

Odeslat příspěvekod AnachronyX 3. 11. 2005 14:09

Je Diablo zastaralé?

Bodově:
- repetitivní hraní
- triviální questy (typu dojdi - přines/zabij)
- triviální NPC (něco ti dám / zabiju tě)
- rpg očesané pouze na primitivní vývoj postavy
- ovládání pro každého (myš a jeden prst na klávesnici)

A výčet by mohl pokračovat...

Podtrženo a sečteno - ne, Diablo není zastaralé. Hraje se úplně stejně jako naprostá většina soudobých RPG. Snad jen ta grafika...

P. S. Každého rozhodně nechytne. Hrále jsem jej několikrát (vždy s časovým odstupem) a pokaždé jen proto, že jsem systematicky (a zbytečně) hledal tu velkou zábavu, kterou Diablo údajně každému přinese.
AnachronyX
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 3. 11. 2005 14:52

ocelot69 píše:No já jsem zkrátka to 1%, co jim DIABLO absolutně nic neříká.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Ertefol 3. 11. 2005 17:02

věc názoru... Strašně se mi pořád líbí Diablo 1 a dvojku považuju za nic moc hru :?
Ertefol
Moderátor

Další stránka