Gothic III, TES4: Oblivion

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 1. 2. 2007 11:24

Myslim ze tohle opravdu nepatri mezi zakladni ovladani. Morrowind jsem uspesne dohral i bez znalosti tohoto komba.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 2. 2007 11:28

_DAVE_ píše:Myslim ze tohle opravdu nepatri mezi zakladni ovladani. Morrowind jsem uspesne dohral i bez znalosti tohoto komba.

A nemluví ti dva náhodou o Oblivionu?
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 1. 2. 2007 11:49

jestli je to jako v Morrowindu, tak se asi tak minutu nehýbej a pak tě kamera začne sama obkružovat = takovej spořič obrazovky z/quote]

Je to v obou hrach stejne, takze ted se vlastne mluvi o obojim.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 2. 2007 12:04

_DAVE_ píše:Je to v obou hrach stejne, takze ted se vlastne mluvi o obojim.

Asi se doma podívám, jestli náhodou někdo nekecá... Nastavení kláves v Morrowindu jsem procházel asi 4x a žádnou položku, která by říkala něco o kameře si nepamatuju (ale na mojí paměť není záhodno moc spoléhat). :D
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Ertefol 1. 2. 2007 17:15

kolečkem můžeš pohled oddálit.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod kurcatovium 1. 2. 2007 18:41

a vůbec, proč se tu diskutuje o takový p*čovině jako je "základní ovládání her" ??? urážet se tu nenechám... můj názor jsem napsal, je funkční? je... a dál mě to nezajímá... ta hra (oblbion) je v mých očích stejně šmejd, takže asi tak :(
kurcatovium
Dominating

Odeslat příspěvekod Pipin 1. 2. 2007 23:55

kurcatovium: no, tvoje rada je sice funkční, ale že by byla pro focení postavy nějak zvlášť praktická, to se tedy říct nedá....ale co, už je to vyřešeno.
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod Dritzzt 2. 2. 2007 12:59

Tak tady se určitě nediskutuje o základním ovládání, prostě je to spíš takovej trik, ke hraní to potřeba není.
Dritzzt
First Blood

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 2. 2007 00:54

vrátil bych se ke G3 - je to po kvalitativní stránce příběhu aspoň podobně dobré jako jednička a dvojka?
kurcatovium
Dominating

Odeslat příspěvekod Chumbaba 6. 2. 2007 10:16

ARTUŠ: Ne ne, trojka žádný příběh nemá. Recenzenti, kteří píší o skvělém příběhu vůbec neměli čas si Gothic 3 zahrát. Gothic 3 má zajímavou úvodní situaci, do které hráče hodí, ale nemá vůbec žádný děj ve smyslu, že by se ve hře něco stalo. Jednička a dvojka měly děj, střídaly se kapitoly a s nimi pokračoval příběh. Ten ve trojce není. Trojka je hra, ve které se za celou dobu NIC nestane.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 2. 2007 11:59

hmmm, to je škoda... ale na druhou stranu, takový Morrowind na tom nebyl o nic lépe a docela dost mě bavil... ;)

je teda G3 aspoň v jiných ohledech dobrá hra? Těm recenzím nevěřím... když tam napíše: Jo je to fšechno fajn, akorát je tam spousta chyb, debilní ai, hárdwérový nároky by skolily i komp Billa Gatese, grafika není nijak extra, postavu namluvil ožralej tep*ouš, děj se někam vytratil, ale jmenuje se to Gothic, tak tomu dáme: světe div se 9,1 z 10...
nevím, co jsem tak o tom čet, tak nikdy recenze nebyla zrovna ódou na tu hru a vždycky končila hodnocením 85% a více - není to nějaké divné???
kurcatovium
Dominating

Odeslat příspěvekod bitskull 6. 2. 2007 12:34

Vetsina chyb byla odladena a AI byla taky vylepsena (viz patche). HW naroky mi tak hrozne neprijdou. Na mem uz temer rok starem pocitaci to beha hodne slusne (1280x768). Mozna je to tim, ze sem to nainstaloval az s patchem. Grafika se mi zda HODNE dobra (priroda se mi libila vic v Oblivionu, ale snad vsechno ostatni se mi zda hezci v G3). Pribeh nehodnotim, protoze sem teprve zacal. Co se tyce recenzi, tak Oblivion mi prisel take dost vyhypovany a nadhodnoceny...
Playstation 3, Nintendo Wii, Phenom II X3 720BE + Radeon 4850
bitskull
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 2. 2007 12:41

HW naroky jsou porad docela sfinske. Hlavne na pamet. Grafika mi k nim adekvatni neprijde.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Chumbaba 6. 2. 2007 12:44

No, to je právě na Gothicu 3 zajímavý. Například já k němu mám hromadu výhrad, ale přesto jsem ho zhruba 60 hodin hrál a dobře jsem se u něj bavil. Jak to píšeš:
Chyby: Chyb je tam hodně a věřím, že někoho můžou úplně znechutit. Například máš úkol provést skřetího posla mezi hlídkami rebelů, kteří po něm jdou. V praxi to funguje tak, že se můžeš se skřetem promenovat rebelům pod nosem a hlídky si ho vůbec nevšimnou. Tak proč tam sakra ten úkol vůbec je?
AI: Ta je skutečně debilní, vlítneš mezi bandu potvor, jednu rubeš a ostatní koukají. Pak rubeš další a ostatní koukají atd. Co ale většina hráčů/recenzentů neví je, že časem se ve hře dostaneš na místa, kde jsou masivní bitky proti třeba čtyřiceti skřetům najednou. A ty jsou vlastně možné jenom díky demenci AI - jinak by skřeti hráče utloukli čepicemi. A i když z těch 40 skřetů třeba 35 stojí a 5 se o něco pokouší, stejně je hráč dost často mrtvý. Velký průšvih jsou mise, kdy někoho někam vedeš, NPC většinou hyne ve spárech nestvůr neschopna obrany (i když je to třeba lovec).
HW nároky: Na mém AMD 3200, X800, 1GB ram to šlo hrát, ale vždycky, když člověk někam šel, musel hru nechat vycukat. Cuká to hodně, loaduje to dlouho, je to otrava, překousnul jsem to, protože mám Gothic rád.
Grafika: Ta je podle mě super a v žádné hře (včetně Oblivionu) jsem neviděl tak krásně modelovanou krajinu. Svět Gothicu 3 vypadá jako živý. Hrady na skalách, mosty, řeky, vodopády - v RPG určitě nemají konkurenci. Naopak interiéry jsou velmi chudé a srovnání s Oblivionem vůbec nesnesou.
Příběh: Neexistuje. Postavy stojí na místě a zadávají ti úkoly. Toť vše.
Dabing: Mně přišel OK.

Největším problémem Gothicu 3 je, že ta hra není dodělaná, není vyladěná. Některé věci jsou perfektní a propracované (třeba design krajiny), na jiné se evidentně nedostalo (AI, příběh). Hra má skvělou hudbu, nahranou živými orchestry, sbory a sólisty. Má tři zcela odlišná grafická prostřdí (zhruba jako středověké Německo, Skandinávii a Arábii). Má původní design - žádné kopírování Pána Prstenů. Ale má mizerně udělané předměty, zbraně, brnění - člověk získá nejlepší brnění a meč a prošel teprve půlku světa - a co potom? Questů jsou stovky ale hodně se opakují. Ale prozkoumávat ten členitý a krásný svět je velká zábava... je to prostě velmi kontroverzní dílo. Mně připadne super, ale chápu, že ho někdo znechuceně odloží a jde hrát Oblivion, který je mnohem vyladěnější, dodělanější a podle mého názoru i celkově lepší. Já osobně doufám, že časem ke G3 vyjde patch-datadisk po vzoru Night of the Raven a pak bude G3 konečně mít takovou podobu, jakou tvůrci zamýšleli.

PS: Omlouvám se za délku příspěvku, ale mám pocit, že v našich hlavních herních médiích dost chybí informace o Gothicu 3 od lidí, kteří ho doopravdy hráli.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod 8Paul 6. 2. 2007 12:51

Přesně jak píše Chumbaba...Ta hra sice objektivně MÁ spoustu chyb, ale ta úžasná atmosféra a zábavnost to (alespoň v mém případě) vyvažuje.Takhle nádherný svět nemá Oblivion ani náhodou (a to byl super, dohrál jsem ho...).Je škoda, že to Piraně nezvládly úplně podle svých a našich představ, ale datadisk to určitě vyřeší:-).
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka