Nejlepsi RPG vsech dob

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Paar 27. 6. 2005 07:31

mam pocit ze to je dalsi klon diabla
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Twinsen 28. 6. 2005 14:39

Divine Divinity je parádní hra, která rozhodně není pouhým klonem Diabla. Dobře, možná to má podobný bojový systém a podobně generované předměty, ale to neznamená, že je to stejně stereotypní bojovka. Už jen to, že tam není multiplayer ( teda doufám že se pamatuju dobře ), ukazuje že je to zaměřený jinak. DD mě dostalo svoji příjemnou atmosférou, poměrně rozlehlým světem ve kterém se můžete volně pohybovat, výborným příběhem a spoustou vedlejších kvestů ( mnohdy mile humorných ). Podle mě je to neprávem přehlížená hra která rozhodně patří k vysoce nadprůmerným rpg.
Twinsen
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chumbaba 28. 6. 2005 15:09

TWINSEN: No super, přesně tohle mě zajímalo, dík!
Je to takový problém s "akčními RPG", jako je třeba skvělá série Gothic, že je tam velké riziko, že člověk si řekne - to bude pěkná kravina, a recenze většinou moc nepomůžou.

Legálně už ho u nás asi neseženu, co?
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod xgandalf 29. 6. 2005 18:56

2Twinsen: DD je podle mě takovej zajímavej pokus, kterej náhodou celkem vyšel. Ne nadarmo se tvrdí, že je to takovej mix Diabla a BG. To, že DD měla relativně slušný ohlas se zasloužilo o to, že tak promptně vyšlo pokračování, žejo? (i když neúspěch prvního dílu zdaleka neznamená, že nevyjde pokračování, jak se tak skepticky koukám na herní historii).
Ale čistě pro pro trochu kontroverze - grafika je s prominutím dosti hnusná na svoji dobu, o animování postav ani nemluvě a ač většinou moc nekoukám na tenhle aspekt, tak tady mi to moc nesedlo. Já sem to zařadil mezi další Diablo-klony (přece jenom, k Diablo to má blíž než k BG) a nijak netoužím si to zahrát znovu. (ale já sem excentrik, akční RPG mě moc neberou).
2Chumbaba - nový ne, ale je tu možnost koupit starší. Snad se nikdo nerozčílí, když tady fláknu link na bazar.. :D

http://www.hrypresto.cz/eshop/seznam.php?druh=1&z=6

A za tři kila je to slušnej kup.
P.S. A Gothic rulez - ale stejně, to švihání mečem mohli udělat líp.
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Chumbaba 29. 6. 2005 21:37

XGANDALF: V Prestu jsem pečenej vařenej, ale DD jsem si nevšiml... v pátek tam jdu zas, tak uvidím. Každopádně dík za upzornění.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 8. 7. 2005 10:43

LucasArts je nejlepší RPG kovárna.
SW:KOTOR 1,2 - BEST GAMES
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xgandalf 10. 7. 2005 22:06

2includes: Ač pokládám KOTOR 1+2 za celkem zdařilý RPG a momentálně mám rozjetou dvojku, tak bych rád konstatoval, že je to akorát předělanej systém BG do SW prostředí. Jinak Lucasové se ve sféře RPG moc nepohybujou, jestli se nepletu a upřímně řečeno, s KOTOR mají společného asi tolik, že je zaštitujou a distribujou (ostatně stejně jako všechno ostatní ze světa SW). První díl dělali Bioware a druhej díl Obsidian Entertainment.
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Grammator 13. 8. 2005 16:31

Diablo 2 (GwodII), a nemohu se ani podívat na Sacred (přečtěte si popisy postav u obou her).
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kachel 13. 8. 2005 20:39

Já sem hrál jenom Fallout a Gothic. Takže to sou zatim nejlepší RPG :D
kachel
First Blood

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 13. 8. 2005 21:40

Baldur's Gate II, Might and Magic VI, Fallout II.

Run Boo, run!
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Shal 13. 8. 2005 23:33

Deus Ex, Fallout 2, Gothic 1a2
Jsem král Bramborových lidí.
Shal
First Blood

Odeslat příspěvekod bateau 14. 8. 2005 12:12

Baldurs gate seria, fallout 1 a 2, system shock 2(jednotku som zatial nehral ale chystam sa na to, dufam ze ma neodradi starsia grafika), Deus Ex, albion.
what we see now is like a dim image in a mirror. than we shall see face to face
bateau
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 14. 8. 2005 12:14

nj, System Shock II je taky drsnej. Na toho jsem zapoměl.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod bateau 14. 8. 2005 16:35

a pred nedavnom som rozohral Arx fatalis a vyzera to na riadny oldschool. ma to taky fantasy postapokalypticky pribeh...
what we see now is like a dim image in a mirror. than we shall see face to face
bateau
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 14. 8. 2005 17:49

Ja si dnes Arx Fatalis objednal, za 199Kc to nemuze byt spatna koupe. :-) Recenze jsou dost kladne.
_DAVE_
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka