Nejlepsi RPG vsech dob

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Gloe 10. 5. 2005 15:27

Jake RPG podle vas je ze vsech nejlepsi? Ja se primlouvam k SW: KotOR a SW: KotOR 2: The Sith Lords.
Gloe
First Blood

Odeslat příspěvekod xgandalf 10. 5. 2005 16:21

I když bych strašně rád napsal DM nebo Ravenloft, tak by to nebylo úplně objektivní, takže dle mýho názoru : FF7 za příběh a Morrowind za totální otevřenost a možnost dělat prakticky všechno. SW:KOTOR 1+2 nejsou špatný, ale od nejlepšího RPG bych čekal něco převratnýho a to ti KOTOR nedaj (v podstatě s trochou nadsázky předělaný BG).
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 10. 5. 2005 17:23

To je přece otázka do pranice!

Gloe, docela by mě zajímalo, jaké RPG jsi hrál. Teď vůbec ne ve zlém, já mám KOTOR taky dost rád a řekl bych, že zejména pokud jde o dialogy, jejich rozvětvenost a provázanost s okolním světem, je tahle série skutečně skvělá. Ale já KOTOR nemůžu odpustit nudné souboje, neslaný-nemastný vývoj postavy a malou svobodu - celý svět KOTOR se smrskává na nejrůznější menu a "co není v menu, to není ve světě..." Někdy mám pocit, že jsem spíš ve Windows, než v hvězdných válkách...

Ze západních RPG mám nejradši Wizardry 7 - nejzábavnější souboje, nejlepší vývoj postav, obrovský svět, ďábelský příběh, nepopsatelná atmosféra, prostě skutečný svět sám pro sebe.

Z východních RPG mám nejradši Final Fantasy 8 - nejlepší příběh, co podle mě hra kdy měla, neskutečně propletený RPG systém, skvělá grafika a hudba, prostě ráj.

Ale znám snad desítky dalších RPG a mnohá z nich exceluje v něčem, co ostatní nemají.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fousek 10. 5. 2005 20:24

Souhlasím s tím Wizardry 7, bylo úžasné, propracované souboje,slušně rozsáhlé, jen mi vždycky trošku vadily ty blastery :)

Kdo hrál Albion, musí uznat že má jedinečnou atmosféru, taky je pořádně rozsáhlý, ve své době kombinoval zajímavé isometrické pohledy s pohledem first person.

V poslední době bych vyzdvihl NWN, ne kvuli hře samotné, ale kvůli možnosti jednoduše tvořit vlastní moduly, můžete si zahrát PJ a přenést oblíbený příběh a dobrodružství z papíru a kostek na comp.
Fousek
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 10. 5. 2005 22:00

Jeee tak sem taky něco napíšu :). Východní RPG nechám trošku stranou - přeci jenom je to trochu jiná kategorie (míněno v nejlepším slova smyslu). A západní... bavil mě Baldur's Gate, bavil mě KOTOR, uchvátily mě oba Fallouty, moje závislost na Morrowindu je pozornějším čtenářům jistě známá a jistě jsem opomněl nemálo her, jež by si zde zasloužily být aspoň zmíněny...
Ale řeknu jediné jméno - The Elder Scrolls 2: Daggerfall. Volnost, jíž se Morrowind nemůže rovnat, skvělý systém reputací, možnost koupit si loď nebo i dům, dostávat dopisy, unikátní RPG systém... pokud se vám tahle hra podaří opatchovat tak, aby nepadala každých pět minut a šla dohrát, máte nejlepší RPG... aspoň prozatím ;)
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 11. 5. 2005 07:35

Noo, protože jsem už od dětství RPG pozitivní, tak postupně to byly Dungeon Master (případně Chaos Strikes Back) spolu se sérií Wizardry (hlavně sedmý díl) a Ultimami (pro změnu také sedmý díl). Pak přišlo šílené kombo, které zabíjelo čas jako na jatkách - Baldur's Gate a Fallout. No a toto kombo našlo skvělé následníky v NWN a TES: Morrowind.
Jenže pokud bych měl vybrat nejlepší, tak to trapně bude jedno z mála, které jsem nedohrál. A ani jsem je zde zatím nejmenoval. Příznivci Black Isle už tuší, ostatním musí stačit jen krátký povzdech - Planescape: Torment.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goggy 11. 5. 2005 07:53

Dungeon Master, Baldurs Gate II, Morrowind.
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 11. 5. 2005 08:56

FINAL FANTASY 7,8,9,10 atd.

V A G R A N T S T O R Y
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlienX 11. 5. 2005 09:14

FINAL FANTASY 7
nobody steals our chicks and lives
AlienX
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 11. 5. 2005 09:47

Prvni je urcite Fallout(ale jen o chlup), ta atmosfera je primo dabelska, a navic asi nejlepsi intro co kdy ve hre videl. (War, war never changes...) Druhy je urcite Morrowind, je to proste samostatny svet, az bude Oblivion tak beru dovolenou. No treti je rozhodne Planescape torment, je to ta nejdivnejsi a nejmorbidnejsi hra co jsem dohral..
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 11. 5. 2005 11:01

2David Sláma > Daggerfall byl na svou dobu super, ale byly tam dvě velké "ale". To první si zmínil, chybovost a bugy, který dokázali znechutit hru leckomu (mimochodem, nee, že by to byla až taková novinka v týhle sérii, víte, jak mě naprdlo, když sem v TES:Arena nemohl najít nějakej chrám či co, kterej byl klíčovej k postupu ve hře? Ten barák tam prostě nebyl - sem tam běhal jako debil asi tejden .:-)) )
To druhé "ale" jsou náhodně generované dungeony, což začalo být časem trochu otravný. Naopak mě u Morrowindu trochu vadilo ona konzolovitost, což vedlo k faktu, kterej autorům neodpustím - mám teď na mysli skvělé sekání myší, které prostě v Morrowindu není. Ale zase mě fascinuje ta otevřenost a možnost modifikací, kterou to u mě Morrowind vyhrál.
Docela zajímavost je, že Daggerfall v plné CD verzi byl jednu dobu na internetu volně ke stažení jako abandonware, a to na poměrně renomovaném webu, kde se warez rozhodně neprovozuje (Home of the Underdogs - doporučuju pro milovníky starších her, je to bomba).
P.S. Závislost na Morrowindu je nějaká nakažlivá, co?
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 11. 5. 2005 11:26

2xgandalf: Souhlas snad se vším :D Jen jsem zapomněl zmínit jízdu na koni (na svou dobu docela úžasná věc - zvlášť, když člověk levitoval :D)
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gloe 11. 5. 2005 21:29

2 All: Pokud jste blazni do SW jako ja, tak napisete KotOR, no. :-)
Gloe
First Blood

Odeslat příspěvekod kunilingus 12. 5. 2005 07:09

Fallout 1,2 a potom Baldurs Gate
kunilingus
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 12. 5. 2005 08:50

Jediné,co jsem kdy hrál byl Fallout,tak asi Fallout :wink:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků