Co hrat dale?

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Leir 15. 8. 2014 19:24

Zdravim.
Často sem chodim a prochazim si různé témata u RPG. Patřím k takovým těm hráčům co se koukají nebo čtou o hrách, ale sám nic moc nehrál. Takže jde o klasické téma jaké RPG hrát jakých tu je spousta. Dlouho jsem se rozhodoval jestli nenapsat do některeho z nich, ale nakonec jsem se rozhodl vytvořit vlastní. Snad to nevadi.

Jak jsem řekl, nikdy jsem moc nehrál, a to co jsem dohral by vydalo na velice kratký seznam.
Gothic(jen 1. a ještě s pomocí kodu)
Age of Mytologi(taktež s pomoci kodu)
Serii Harry Potter (pouze po 3ti dil)
Warcraft III + Frozen throne
To je ještě ze základky...tehdy jsem byl mlady a blby. Gothic planuju projet znova a poctivě. Někdy.
V posledni době, poctivě:
edit: FletOut2(trochu mimo RPG, ale tim je muj seznam uplný, nic jineho jsem asi ne(-do-)hral :-)
Dyna
Half-Life
Final Fantasy I + II
Diablo II + lord of destruction

No a jako posledni Borderlands. Když jsem jej začinal hrát uvažoval jsem, že další hrou bude jena z těchto: Bioshock, TES: Arena, Zaklinač, Dragon Age nebo Mass Effect.(Dead Space, F.E.A.R. , Crysis v druhe řadě)

Bohužel přes nadějný a zajimavý začátek mě Borderlands ztratil. Připadalo mi že postava je takova splachovaci, děla co se ji řekne aniž by se projevila, nebo měla k tomu padnější duvod. Ukoly se opakuji a když se najde silnějši zbraň neni duvod se bat kohokoli.Zabil jsem bosse ktery pravda dal trošku zabrat a konec. Zapl prvni DLC(zombici) a je to stejna nuda.

V Halflife/ Final Fantasy pořad o něco šlo a hra si mě držela.

Momentalně jsem si na "smart"phone nainstaloval FF III ale je to 3D remake, což mě odrazuje.

Co by jste mi doporučili si zahrat? Nebo spiše čemu se mam vyvarovat?
Leir
First Blood

Odeslat příspěvekod Cru4l 15. 8. 2014 20:08

To co tady píšeš, nejsou většinou ani RPG. Pokud chceš RPG jako opravdu RPG, tak vol něco ve smyslu Baldurs gate, Planescape torment, FFVII, X...

Dál třeba Dragon Age sérii, Risen, Zaklínač a jim podobné.

U těch akčních her s prvky RPG je to asi ten Bioshock (nepovažuju za RPG, ale mnozí skoro jo), Skyrim, Oblivion, Diablo III (taky to není moc RPG, ale dnešní doba to tak nazývá). Dead space, Cysis, Fear a takový - to jsou vyloženě střílečky... Opravdu podle tvého výčtu není jasné, co vlastně chceš hrát :-)
Cru4l
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 16. 8. 2014 08:55

Mass Effect by se ti mohl líbit - možná ale až od druhého dílu, nicméně zkus to rozhodně od prvního.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 18. 8. 2014 22:37

Musím se přidat k Ertefolovi - série Mass Effect je pro tebe dobrá volba, pokud holduješ sci-fi. Pokud radši fantasy, tak bych začal Dragon Age (pouze první díl+datáč). Ani jedna z těch her není příliš hardcore a obecně jsou to takový masovky (Mass Effect víc, DA o něco méně).

Ke hrám, který jsi napsal. Na TES: Arenu zapomeň - to je RPG ze starých dob, poměrně dost hardcore a dneska už jsou schopný ho hrát jenom nostalgici, který se přenesou přes zastaralou grafiku. Zaklínač není špatná volba, ale narozdíl od her od Bioware je určenej spíš o něco zkušenějším hráčům (ale klidně ho můžeš zkusit).

Jestli tě chytla Final Fantasy série, tak nemůžu nedoporučit FF 7/FF 8, který jdou sehnat za poměrně rozumný peníz na Steamu.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leir 19. 8. 2014 23:03

Cru4l:
Ono prave kde je hranice RPG mi neni jasne (myslim ze nejsem sam) a chtěl jsem nastinit co vse jsem hral.

Ertefol:
Diky, asi se do nej pustim. Bohuzel jsem videl nejake spoilery na konec 3. dilu na internetu, ale tomu se clovek asi nevyhne.

xgandalf:
Na zaklinače jsem se nedavno dočetl, že je lepši mit GamePad takže ho odložim do doby než si nějaky seženu.
Co se tyče staršich her, to že maji zastaralou grafiku mi nevadi(občas je to boj s ovladanim). Mam v hledačku i dalši hry(Wizardy pry nejsou spatne, Baldurs Gate...) horši to je s časem.
Doposud se mi Arena dost libila( pouze počatečni zpuštěni) kdy jsem si postavu tvořil kvizem a nasledně ve stylu Dračiho Doupěte. TES jsem nikdy nehral, tak bych rad projel celou serii ať hezky vidim jak se hra vyvijela.

FF se mi libily( ony dva dily) a rad bych je popořadě projel všechny. Bohužel asi nebudu mit všechny potřebne platformy/ možnosti sehnat disky. Ale je toho k hrani tolik, že se časem snad dostane portu na Android/PC (momentalně jsou 1-6 dil myslim).

Ještě jednou diky za reakce, uvidim jak mi to s Mass Effectem pujde.
Leir
First Blood

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 20. 8. 2014 14:28

Beng? Toto buchlo, jak se zem trhla...a hele von to Marcel od Zvonu, hehe. Ahojky Doupáci a Doupata. No Leire a je to tu zase: bezkonkurence - Moorowind(i ten oblivion) a Skyrim, Baldur Gate 1+2, Fallout 3 i NW, Gotic 2 Havran i 3 a hmmm Risen, Ale i Stalker 1- 3, Mass Efekt 2 i 3 a ta 1 též i když je To koridor.
Přeju Ti to, že máš co do 2006 hrát, a co je Ta správná RPG?: No volný prostor, ehm velkej, že...tvorba svého Avatara a party, opatěra o vše co potřebuje k žití a k boji, vývoj postavy. Mělo by to mít CESTU na Horu...
Ozvi se mi na Majla, určitě nebudeš litovat pokecu se STarcem, Zdař buch Marcel od Zvonu
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků