Kingdom Come: Deliverance

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SPY 30. 1. 2014 11:05

No budiz, zustanu v tvych ocich extremne naivni, moc me to netankuje ... Nerikam, ze placena reklama v podobe clanku neexistuje (ono, ma ji i zive), ale rozhodne si nemyslim, ze to bude tak jak rikas.

Dle meho naivniho pohledu se clanky pisou v prvni rade proto, aby na ten web nekdo chodil a cetl je, informni web bez zajimavejch clanku a aktualit asi moc dlouho velkym webem nebude.

Nevim, jak si pak vysvetlujes vlny, ze nejakej web neco uverejni - treba nejakou spekulaci a chytne se toho cela rada dalsich herni webu, to si asi pak ty herni weby plati mezi sebou nebo ja nevim, asi jsem na takou next level logiku moc blbej.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2014 11:35

Samozřejmě, že ne všechny články jsou placené... Takové to "Na Amazonu se objevilo datum vydání GTA 6 pro PC..." je stará poctivá investigativní novinařina. Ale ty vlny, kdy najednou hromada médií začne psát velké články o stejném tématu, bývají organizované a sponzorované.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 30. 1. 2014 12:11

Aha, takze vsichni novinari jsou vlastne kasparci, co napisou cokoliv pod svym jmenem, co jim prijde seshora, tak to pak jo.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2014 12:44

Proč myslíš, že ve videoherní novinařině je to jiné než v klasické novinařině? Jsou to jen zaměstnanci, dělají, co jim řekne zaměstnavatel.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 30. 1. 2014 12:55

To jsem nikde nepsal, ja si myslim, ze to je +/- nastejno, jen jinak, nez to tu ty prezentujes.

Ackoliv teda neherni novinare aktivne nesleduju, narozdil od zavislych/nezavislych hernich novinaru.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2014 13:08

A já zase sleduju ty, co to platí ;-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Ertefol 30. 1. 2014 16:08

Hele, proč jsem tím pádem ještě nikdy nic nedostal?
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod SPY 30. 1. 2014 16:30

Nebo spis, proc o tom zadnej nespokojenej byvalej novinar nikdy nic poradnyho nepublikoval? Jestli jim ty firmy nahodou neplati i dozivotni rentu, aby byli lidi zticha ... asi se taky na mesic necham zamestnat jako pisalek, predpoklady bych splnil, tedy alespon mozek simpanze kterej zkopiruje napsanej clanek z vyssich pater, jo myslim ze to pujde :-)
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 30. 1. 2014 16:37

Jinak ty vlny jsou vyvolané spíš tím, že od sebe jednotlivé weby trochu "opisují" - zvláště pokud se přináší informace o zavedené značce - chtějí prostě nabídnout to samé (a ideálně něco navíc) než konkurence.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2014 17:03

Ertefol: Proč bys měl něco dostat zrovna ty? Tys všechny hry, cos dostal na recenze, vždycky vracel? Nikdy jsi nedostal sběratelku nebo press kit?

SPY: Jsem nepsal nic o tom, že dostanou napsanej článek. Dostanou zaplaceno za to, že článek napíšou, pověsí ho na titulku na dobře viditelné místo, případně dostanou zadání, co by v tom článku mělo přibližně být atd. atd. Kdyby dostali napsaný článek, museli by ho označit jako placenou inzerci.

Proč o tom nikdo nemluví? Už jsi někdy viděl, že by někdo mluvil o tom, co se děje v redakcícch "nezávislých" zpravodajských webů typu iDnes? Buď to neví nebo jsou s tím smíření a nebo jsou tak nevýznamní, že si jejich stížností nikdo nevšimne.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Ertefol 30. 1. 2014 17:09

CE jsem tuším nedostal nikdy, normální krabičku nebo kód si většinou nechám - ale tohle je normální, si to mám jako koupit na to, abych to mohl zrecenzovat? Recenzentní kus je recenzentní kus, jestli ho dostanu, recenzi napíšu, jestli ne, nenapíšu. A když se to lockne na account, tak je to stejně každému potom k ničemu. Vracení recenzáků byl jednu dobu docela standard u konzolí, teď naštěstí dostáváme přímo download kódy, takže něco takového odpadá. Nikdy jsem ale teda nedával hře vyšší/nižší hodnocení podle toho, jestli mi někdo recenzák poslal nebo ne (když to teda byl titul, který být zrecenzovaný musel - GTA, Diablo...)
PC, Wii U, 3DS
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2014 17:25

Pokud dostáváš klasickou mzdu za to, že píšeš recenze, pak by ti měla být hra poskytnutá zaměstnavatelem (který ji koupil za svoje normálně v obchodě, na který nemá žádné vazby) a měl bys jí zase vrátit. Jinak nejsi nezávislý :) A je úplně fuk, jestli na to zrovna ty bereš ohled nebo ne. Pokud dostaneš hru od distributora, pořád je to zaplacená recenze.
Naposledy upravil SCobra dne 30. 1. 2014 17:28, celkově upraveno 1
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Ertefol 30. 1. 2014 17:27

Když mně to dodají všichni distributoři, tak ale nemůžu nikoho zvýhodnit, tím pádem jsem nezávislý, ne?
PC, Wii U, 3DS
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2014 17:29

Pokud ti nikdo z nich nedá nikdy nic navíc...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 30. 1. 2014 19:56

Já myslím že věci na recenze by se měly kupovat vždy.
PoliceCollector
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka