Kingdom Come: Deliverance

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod holubek002 3. 2. 2014 18:41

Protoze jini lide mluvi bez prizvuku... Jo, na jednu stranu mas pravdu, ale zase proc si na neco hrat. Rozumet mu jde, nekokta, gramaticky je snad taky +- spravne, takze nevidim problem.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2014 19:15

Přesně. Mně skoro přijde, že to možná dělá i schválně. Ale podstatný je sdělení, tak proč si na něco hrát a zbytečně kroutit hubou.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flegmatický Krtek 3. 2. 2014 19:18

Já nic o přízvuku a gramatice nepsal (výslovnost je něco jiného a můžeš ji mít správnou, ať už jsi Čech nebo Arab). Schválně jsem si to ještě jednou pustil, ale stejně mi to nějak nezní. Kdybych řekl mé bývalé učitelce na gymplu, když mě občas peskovala za špatnou výslovnost, že si prostě "na nic nehraju", tak by mě asi vyrazila z hodiny.))
Flegmatický Krtek
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 2. 2014 19:44

V praxi je lepší mluvit, jak ti to jde nejlíp a nezatěžovat se nějakou výslovností. Ostatně, kde je tvoje učitelka se svojí perfektní výslovností dneska?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flegmatický Krtek 3. 2. 2014 20:20

Tak teďka bude nejspíš doma. Jinak ty jsi břichomluvec, že se nemusíš obtěžovat slova vyslovovat? .)
Flegmatický Krtek
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 2. 2014 23:15

Hmm, stále učí čím dál tím větší ignoranty :)

Stačí mi vyslovovat tak, aby mi ostatní rozuměli ;-) Zjevně i Vávrovi... Na nejznámějšího českého vývojáře a v současné době asi nejzmiňovanějšího vývojáře ve světě to zjevně stačí.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flegmatický Krtek 4. 2. 2014 00:18

Ale no tak.) Protože se tu zmiňuji o správné výslovnosti, tak jsem ignorant? A člověk, který doporučuje "nezatěžovat se nějakou výslovností" je pak inteligent, ne? 8-) Pokud neumíš výslovnost, tak ti zřejmě rozumět nebude. Má to svoje pravidla a normy stejně jako gramatika. U videoblogu mě to nevadí, ale třeba u traileru na Kickstarter to mohl namluvit někdo jiný - to je můj pohled. Když to nevadí vám -ok, já měl ale od půlky vypnutej zvuk (nic proti Vávrovi je to určitě jinak schopnej člověk).
Flegmatický Krtek
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2014 09:39

Jsem nemyslel tebe :) Narážel jsem na to, jak si učitelé stěžují, že děcka jsou rok od roku horší.
Znám několik úspěšných lidí (nejspíš úspěšnějších než Vávra), kteří takhle mluví a to naprosto běžně komunikují s anglicky mluvícími cizinci, přednášejí v cizině a v pohodě se domluví. Ne všechno, co se ve škole považuje za důležité, je v praxi opravdu dúležité. Si pamatuju, když nás angličtinářka učila, že th se čte jako dz a strašně na tom trvala :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 4. 2. 2014 11:54

No hlavně už jste se někdy bavili i rodilýma mluvčíma? Výslovnost obvykle ještě mnohem horší (odfláknutá).
Mluva na tom videu je naprosto ok.
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2014 19:50

Mluvím s nima celkem často. A nemám to rád. Zlatí nerodilí, těm je rozumět všechno. Ale britové huhlaj, no hrůza.

Jinak teď si nedělám srandu, vypozoroval jsem, že po třetím, čtvrtém pivu mi nějak začne samo jít jakž takž simulovat ten správný přízvuk. Prostě jak se ta huba nějak uvolní či co, tak to jde.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2014 21:51

A po šestém, sedmém už se domluvíš i maďarsky, co? :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2014 23:19

V tváří v tvář faktu, že anglicky nejčastěji hovořím právě s učitelem angličtiny tu z Univerzity, jenž je původem z Maďarska, tak to ozkouším :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 4. 2. 2014 23:43

Ono záleží, na jakej akcent je člověk zvyklej. Když si zvykneš na Brity a pak slyšíš Australana, je to taky hrůza...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2014 23:45

On stačí bohatě někdo z americkýho venkova...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Traax 5. 2. 2014 06:04

Prdim na akcent nebo na na prizvuk ale dela gramaticky chyby a tech by se mel u propagacniho videa vyvarovat. Jinak jim fandim moc a 40$ jsem taky poslal jednou me to treba potesi ;-)
CPU - 4670K 4Ghz
MB - MSI Z87 GD65
GPU - SLI 2x Gigabyte 770OC 4GB
RAM - Corsair Vengeance Pro 16GB 1866Mhz
FAN - NH-U14S
SSD - Samsung Pro 840 256GB
SSD - Crucial M500 960GB
HDD - Hitachi 2TB
PSU - Corsair HX750
CASE - Fractal R4
LCD - 3x DELL U2713HM
Traax
First Blood

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků