The Witcher 3: Wild Hunt

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod 8Paul 7. 6. 2014 06:54

Tak to se pleteš. Vývoj si platil CD Projekt sám, a kdo koupí hru na GOGu, tak dává CDProjektu cca 95% ze svých peněz, zbytek jde bance/paypalu.
CDProjekt žádného vydavatele nemají. Co mají, jsou distributoři - Namco, Warner, 1C - a ti se na vývoji finančně nepodíleli. Ti jen distribuují krabicové verze ve svých regionech.

A na konzolích s s těmi megakorporacemi dělíš. Pokud tvrdíš že ne, tak ukaž důkaz.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 6. 2014 10:49

Kde tvrdí, že se nedělíš? Pořád ale dostane CD projekt alespoň to stejné, co z PC verze.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 7. 6. 2014 11:31

tdjohn píše:Kde tvrdí, že se nedělíš? Pořád ale dostane CD projekt alespoň to stejné, co z PC verze.


Funguje to takhle.
Koupě konzolový verze v retailu - CDP dostane kolem 30%
Koupě konzolový verze digitálně - CDP dostane kolem 70%
Koupě PC verze v retailu - CDP dostane kolem 30%
Koupě PC verze digitálně jinde než GOG - CDP dostane kolem 70%
Koupě PC verze na GOGu - CDP dostane kolem 95%

Na konzolích se drtivá většina her prodává v retailu krabicově.
Na PC se drtivá většina prodává digitálně.

Takže z drtivý většiny prodaných PC verzí má CDP mnohem víc peněz než z konzolových, a v případě koupě na GOGu mají prakticky všechno. Proto tam také nabízí tak dokonalou preorder nabídku, milion bonusů, fair price guarantee, neverwinter nights...etc etc.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 6. 2014 12:03

Ty tvoje počty jsou nějaký divný :D Nejvíce se prodá samozřejmě na konzole. Takže na konzolích vydělají poměrně více a ještě je tam i více prodaných kusů. Takže konzole jsou v tomhle daleko lepší pro CD projekt.

Na GOG je to samozřejmě pro ně nejvýhodnější, ale mě digitální nákup nezajímá a snad nejsem sám. A protože se nejvíce prodá na konzolích, nemusí to CD projekt ani moc řešit.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 7. 6. 2014 12:06

Vypadá to parádně, CE už mám předobjednanou.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 6. 2014 12:11

A nepřijde ti ta socha zbytečná? Jsem právě chtěl vzít nějakou speciálku, ale to je jako u GTA V. Žádná zajímavá.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 7. 6. 2014 15:18

tdjohn píše:Ty tvoje počty jsou nějaký divný :D

Nejsou.
tdjohn píše:Nejvíce se prodá samozřejmě na konzole.


To je jen a pouze tvoje domněnka, která se navíc nezakládá na faktech. Zaklínač 2 prodal na PC zhruba trojnásobek toho, co na X360. Zaklínač je historicky PC franchise, dá se čekat že PC verze prodá minimálně stejně tolik, jako PS4 verze nebo Xbox One verze. Pravděpodobně více.
tdjohn píše:Takže na konzolích vydělají poměrně více a ještě je tam i více prodaných kusů. Takže konzole jsou v tomhle daleko lepší pro CD projekt.


Viz výše. Nebavíme se tu o tom, kde vydělají více (a i tam je pravděpodobné PC). Bavíme se o tom, kde je hru nejvýhodnější koupit, pokud chce člověk podpořit CD Projekt nejvíc. A to místo je PC, specificky GOG.com

tdjohn píše:Na GOG je to samozřejmě pro ně nejvýhodnější, ale mě digitální nákup nezajímá a snad nejsem sám. A protože se nejvíce prodá na konzolích, nemusí to CD projekt ani moc řešit.

Sám určitě nejsi, ale stejně tak lidí co již kupují digitál jsou miliony.
Dokonce jsou lidé, kteří kupují retail (sběratelku) i digitál (GOG), jako třeba já.
A jak vidíš, tou nepřekonatelnou GOG nabídkou to CD Projekt řeší.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 1. 2015 12:40

vyzera naozaj skvele...

forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 31. 1. 2015 12:42

Škoda že si to už nezahraju :/
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 1. 2015 13:32

si sam,penazi mas dost,kupis novy pc :)
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 31. 1. 2015 14:46

Sám sem ale peněz mám málo, jinak bych to nový PC už dávno měl... Nebo aspoň GPUčko. :/ Ale GTX 970 je okolo desítky a na to fakt nemám.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 4. 3. 2015 14:22

uvidime ako sa rozbehne sluzba Nvidia Grid,to by si novy pc nepotreboval :)
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svinancin 5. 3. 2015 00:52

Hrozne sa na túto hru teším
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
svinancin
First Blood

Odeslat příspěvekod holubek002 18. 3. 2015 22:38

Zda se mi to nebo je kolem Geralta takova ta otravna tmava zare (ssao?)?
Obrázek
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 18. 3. 2015 23:59

nezda..ale to jsou temne sily co s nim zacli mlatit jak puberta :)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků