Najlepsie RPG vsetkych cias

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Leonard1989 15. 10. 2012 21:05

Ahojte
ake su podla vas najlepsie RPG vsetkych cias resp. najlepsoie RPG ktore ste kedy hrali ?

Ja mozem menovat Might and Magic seriu najme 6-9,Baldurs Gate,Icewind Dale,Fallout,Planscape Torrment,Gothic 1,ES Morrowind ... viac ma momentalne nenapada snad ma doplnite =D

Leonard
Leonard1989
First Blood

Odeslat příspěvekod USER47 15. 10. 2012 21:24

Deus Ex, System Shock 2, KotOR 2.

V závěsu BG2, Planescape a první Zaklínač.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 15. 10. 2012 21:53

Samozrejme Oblivion a Skyrim.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod Carter83 15. 10. 2012 22:05

Záleží podle jakých kritérií.

Co se týče možností, jak řešit různé situace a vlivu na herní svět, tak je pro mě nedostižný Fallout 2. Tam mi navíc i hodně vyhovoval soubojový systém, na rozdíl od třeba BG nebo DA.

Z hlediska voleb, před které je hráč postaven, určitě Zaklínač (více se mi líbila dvojka). Vlastně je to snad jediná hra, kde jsem měl pocit, že rozhodování funguje tak nějak podobně jak v reále, tj. více možností, u kterých není jisté co přinesou a žádná není nejvýhodnější z herního hlediska.

Ještě bych mohl zmínit Albion, ale ovládání už je bohužel docela zastaralé a na herním zážitku je to znát.

Jinak za úplně nejlepší považuji Laxius Force 3 (hra pro většinu lidí nejspíše neznámá), ale těžko říct, jestli vlastně patří mezi RPG nebo ne.
Carter83
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 16. 10. 2012 09:41

Fallout :)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Beckey 16. 10. 2012 10:20

Xenoblade chronicles
Beckey
First Blood

Odeslat příspěvekod SPY 16. 10. 2012 12:12

Diablo (1)
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Pilf4r 16. 10. 2012 21:09

SCobra píše:Fallout :)
Pilf4r
Rampage

Odeslat příspěvekod flash789 16. 10. 2012 21:12

Final Fantasy 7 (z konzolovek)
TES (PC)
Dark Souls (z tech novejsich)
Age of Conan ( z mmo)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Wazza 18. 10. 2012 14:21

Gothic 1
Wazza
First Blood

Odeslat příspěvekod Leonard1989 18. 10. 2012 23:38

Zaujimave
Kolko ludi tolko chuti ale myslim, ze vsetci mate dobry vkus - teda az na tituly, ktore nepoznam ako napriklad Xenoblades Chronicles - je to dobra hra o com to je ?

Dalsia hra ma zaujala neznama Laxius Force 3 - vies o nej cosi napisat ?

Viacery spominate Zaklinaca - osobne som tuto hru nehral ale asi si ju zozeniem nakolko ma vase odpovede inspirovali.

Hravali ste aj stare RPGcky ako Dungeon master ci Ishar ? Ja som to skusal ale akosi nemozem prekusnut tu zastaralost - grafika, hratelnost atd.
Leonard1989
First Blood

Odeslat příspěvekod Chumbaba 19. 10. 2012 07:04

Už se to tu řešilo mockrát a je to hrozně těžká otázka. Nevím, která RPG je nejlepší, ale řekl bych to asi takhle:

Pro mě je nejlepší hra (RPG i jiná) všech dob Final Fantasy 8. Má podle mě nejlepší příběh, perfektní vývoj postavy, velký svět, nejlepší hudbu atd.

Ze západních RPG považuji za nejlepší Elder Scrolls: Oblivion. Má gigantický a propracovaný svět, obrovské množství questů, perfektní vývoj postavy a skvělý datadisk Shivering Isles. Ale musíš do něj dát pár pluginů, aby fungoval, jak má (postačí Francescův overhaul).

Ze západních RPG nejlepší příběh má Planescape Torment, teda pokud člověka zajímají existenciální dramata. Ale herní systém není nic moc (licence ADaD na Infinity enginu).

A ještě historický pohled - za nejlepší VGA RPG považuji Wizardry 7 (perfektní ývoj postavy, obrovský svět, zajímavý příběh, zábavné souboje). A naopak za nejlepší moderní (tj. z posledních let) RPG považuji Zaklínače 1 (perfektní příběh si příliš nezadá s Tormentem, skvělý Sapkowského svět, humor, zábavné postavy, erotika).

Současné hry typu Dark Souls bych sem netahal. To, že je zrovna hrajeme a jsou v módě neznamená, že budou v žebříčcích bodovat ještě za 10 let.

Staré VGA dungeony jsem hrál. A máš pravdu, že je těžké s nimi teď začínat. Ale často byly super (Ultima 7, Ultimy Underworld, Betrayal at Krondor atd.).
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 10. 2012 09:55

Ať si Dark Souls bodují, kde chtějí, pro někoho můžou být nejlepším RPG i tak ;-)
Možná by bylo dobrý zmínit taky Dragons Dogma, který je podstatně lepší než celá TES série...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod USER47 19. 10. 2012 12:20

Překvapuje mě, že jsem tu jen jednou zahlídl Albion. Měl jsem za to, že je to v našich končinách skoro nedotknutelná modla.:-D
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 10. 2012 13:06

Tam jsem se jednou dostal přes tu první bitku, potom jsem přišel o savy a už se mi nechtělo blbnout v tom debilním bludišti na začátku. Takže asi tak :) Teď čekám, až se Albion objeví na GoG :)
SCobra
Godlike

Další stránka