Legend of Grimrock

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod kurcatovium 20. 4. 2012 21:17

Při dohrání jsem namaxoval jen jeden skill u jediný postavy, přičemž jsem prakticky nikam nic jinýho necpal - jen asi 4-5 bodíků a to jen díky tomu, že jsem našel knížku +5 skillů. Takže žádný ultimátní superbijec se (zatím?) nekoná.
kurcatovium
Dominating

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 21. 4. 2012 10:00

Jinak jsem se dočetl, že
spoiler:
když se vám povede na konci oživit Tooruma, tak za něj jde pak v nové hře hrát.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 4. 2012 17:01

Čtvrté patro teleport "time to tide". Vše ostatní už je odkryté, ale tady mě nic nenapadá. Poradí někdo?
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 30. 4. 2012 19:08

Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating

Odeslat příspěvekod Pipin 1. 5. 2012 20:46

_DAVE_ píše:Čtvrté patro teleport "time to tide". Vše ostatní už je odkryté, ale tady mě nic nenapadá. Poradí někdo?

Nevím jestli je to ono místo, ale do toho teleportu místo házení kurzorem něco vystřel...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod .soul 10. 5. 2012 16:40

Našel tu někdo v druhym poschodí luk? Prý tam někde je. Já našel až ten v třetim a ten byl mimochodem taky dost zašitej.
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Rampage

Odeslat příspěvekod Chumbaba 13. 5. 2012 12:21

Dohrál jsem Grimrock. Ve hře mi ukazuje necelých 22 hodin, ale ve skutečnosti to bylo víc, protože jsem se často na několik hodin zasekl na hádance a když jsem jí vyřešil, nahrál jsem pozici, abych šetřil jídlo. Za celé hraní jsem se ani jednou nepodíval do návodu, nedostal žádný hint ani radu, na všechno jsem přišel sám. Otevřel jsem všechny železné dveře, získal Dismantler, ale nenašel jsem všechny poklady ani ostatní secrety. Za nejtěžší puzzle ve hře považuji železné dveře v úrovni Pillars of Light, to jsem vymýšlel několik večerů. Ostatní zákysy byly způsobeny většinou tím, že jsem hledal nějaký předmět, který jsem už měl u sebe a nevšiml jsem si toho.

Celkově hodnotím Grimrock jako jednu z nejlepších her poslední doby. Je v podstatě bez chyby, na rozdíl od ostatních RPG z posledních let, které mě většinou něčím zklamaly. Grimrock nabízí přesně to, co slibuje, tedy maximálně věrný remake Dungeon Mastera. Hádanky jsou vymyšlené skvěle, herní systém bezvadně funguje, obtížnost příjemně graduje a hra nedělá podrazy typu průchozí stěny, alespoň já jsem žádnou nenašel. Jediné, v čem podle mě Grimrock za Dungeon Masterem zaostává je zvyšování skillů používáním namísto zkušenosti.

Technické zpracování je podle mě super, stejně jako DM hra sází na pusté a nehostinné chodby s realistickou grafikou a stíny. Absence hudby a hezké zvukové efekty posilují tísnivou atmosféru, ale hra přitom není horor, takže se příjemně hraje.

Když jsem v roce 1993 dohrál Dungeon Mastera, pochopil jsem, co chci v životě dělat, a od té doby skoro 20 let hraju RPG. Všem, kteří dneska hrají autíčka, hokej, hopsačky atd. Grimrock doporučuji. Podobně, jako kdysi mně, i dnes vám třeba ukáže, že ve hrách může jít o víc, a možná s ním pochopíte, co budete dalších 20 let dělat :).

Dal bych 9/10.
Chumbaba
Killing Spree

Předchozí stránka