The Age of Decadence

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod USER47 27. 3. 2012 16:00

Celkem mě překvapuje, že na celým fóru není skoro ani zmínka o tomhle zajímavým počinu.

Obrázek

Pokud o tom ještě někdo neslyšel, tak jde o velmi oldschoolový a ukecaný postapo RPG zasazený ve světě inspirovaným pádem římský říše. Je zde důraz na značně detailní vývoj postavy (screen) a kvanta možností jak hrát za rozličný typy postav. Právě ve variabilitě herních stylů je AoD asi nejdál ze všech RPG, který jsem potkal. Pokud se rozhodnete hrát třeba za zloděje či výmluvného obchodníka, můžete se vyhnout veškerému bojování a všechny úkoly řešit pomocí svých specifických skillů pouhým výběrem možností v dialogovém okně (screen).

S tím ovšem souvisí jedna výtka, kterou bych k současný betě měl. Na dualclass charaktery se tu nehraje a pokud zvolíte nějaký způsob hraní, musíte mu obětovat vše ostatní. Na začátku jsem si vytvořil svůj standardní RPG build "charismatický šermíř s přesvědčovacím potenciálem" a už v prvním boji mi dal AoD najevo, že tudy cesta nevede. A i pokud jde hráč čistě cestou boje, hodně se zapotí jak u tvorby vhodný postavy a u samotnýho bojování. Souboje jsou tahový, dost obtížný, a u nespecializovaný postavy prakticky nemožný přežít.

Nebojovej charakter má zase nevýhodu, že může narazit na skillcheck nějaký schopnosti, kterou dostatečně nenaleveloval, a prakticky se tak zasekne bez možnosti pokračovat v questu. Je tedy vhodný si ty skillpointy trochu syslit a vrážet je do schopností podle situace. A samozřejmě je nutný vybírat si questový linie podle svýho povolání. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se to ve finální verzi trochu zmírnilo, teď je to tak trochu pokus-omyl-restart.

Homepage s dalšími informacemi a odkazem na stažení bety:
http://www.irontowerstudio.com/index.htm

-- 27. 3. 2012 17:15 --

Ještě přihodím jeden fanouškovskej trailer.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 7. 5. 2012 12:13

Pche, takovejch starců tady a nikdo nemá chuť na první pořádný RPG za spoustu let? :mrgreen:

Vyšla nová verze dema, tentokrát se spoustou úprav, ať už interfacu, vybalancování soubojů i nebojovejch možností (už se dá i trochu multiclassovat). Navíc autoři přidali trochu obsahu, aby svět působil živěji. Už jsem to rozehrával za několik postav a pořád mám dojem, že jsem neviděl ani třetinu všech questů a možností jejich řešení. Navíc se to celý různě prolíná, takže můžete například najmout bandity z jednoho questu, aby vám pomohli s questem jiným (pokud hrajete za nebojovej charakter a nechce se vám využívat jednu z dalších asi deseti možností řešení).

Linky ke stažení zde:
http://www.irontowerstudio.com/forum/in ... 488.0.html
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 5. 2012 12:18

Koukal jsem na to, ale teď nemá čas se k tomu dostat, takže si asi počkám až na finální verzi...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 7. 5. 2012 16:43

Před chvílí se objevil trailer...

Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 21. 5. 2012 10:58

stahnul betu > nainstaloval > spustil > spadlo > odinstaloval ... nic vic k tomu asi momentalne napsat nemuzu
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 21. 5. 2012 11:53

Divný, mně to nespadlo ani jednou, a to jsem to procházel několikrát s různejma postavama...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 1. 9. 2012 17:04

Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 12. 2012 18:47

Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 15. 11. 2013 18:24

Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 17. 11. 2013 15:04

Asi před rokem (možná i víc) jsem zkoušel nějakou tu alfa verzi dema a v tý době to sice vypadalo opravdu nadějně, ale chybělo tomu ještě HODNĚ leštění... Je to v současný chvíli lepší? Co bugy, pořád je to takovej festival všemožných chyb?
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 17. 11. 2013 19:41

Už jsem to delší dobu nehrál, ale nepamatuju si, že by tam bylo moc bugů...Největším problémem byl ten pokus-omyl systém u některejch cest, ale to bylo postupně trochu eliminovaný. Na bugy jako takový jsem tam snad ani nenarazil.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků