Kingdoms of Amalur:Reckoning

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod xgandalf 25. 1. 2012 20:03

Koukám, koukám, že tu zatím nebylo založený téma s tímhle dle mého názoru slibně vypadajícím RPG, který by mohl v silný konkurenci třetích dílů Mass Effectu a Diabla být spolu s druhým dílem Risenu takovým černým koněm.
Zatím je ke stažení demo jak na Origins, tak na Steamu, nicméně vzhledem k mírné problematičnosti dema (pro neznalé, demo má být značně zabugované, neb bylo dělaný hodně předem v podstatě jinou firmou) můžou být první dojmy poněkud kontroverzní. V každém případě demo stahuju a budu informovat, jak to vypadá a zda to stojí za to.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 25. 1. 2012 20:07

Já demo hrál. Nemožnost nastavit si FOV mi zabránila hrát déle jak 20 minut. Pak jsem se zasekl mezi zdí a tělem nepřítele. Interface se s vyšším rozlišením příliš neškáluje a tak jsem musel hodně klížit oči. Co mi přišlo fajn jsou souboje.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating

Odeslat příspěvekod USER47 25. 1. 2012 20:08

Demo mě vůbec nezaujalo. Ani mě moc nenapadá, co bych tomu vytknul, prostě mi to jen připadalo strašně nezajímavý. Třeba Two Worlds 2 nebo Divinity 2 jsou imho mnohem lepší.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod xgandalf 25. 1. 2012 20:21

USER47: Tak ono dost těžko soudit podle dema a srovnávat ho s plnou verzí dříve vyšlý hry. V každém podle mého názoru, co jsem tak načetl a nakoukal, půjde spíš o jakousi RPG oddechovku, ne třeba jako Zaklínač 2, kterej prostě člověka táhnul příběhem a vývojem ke hraní, ale takovej ten styl "zahraju si dvě hoďky a pohoda".
Hodně to ovlivní vývoj postavy, kterej např. u Divinity 2 byl dle mého názoru zbytečně překombinovanej (nejde o složitost, ale o počet perků) a celkově vzato nebyly až tak viditelné výsledky jednotlivých perků a dopady do hry. S Two Worlds nevím, protože vzhledem k tomu, že mě nezaujal moc ani první díl, tak jsem dvojku totálně zazdil.
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod flash789 26. 1. 2012 00:08

Taky jsem na to zvedavy. Demo jsem zkousel a prislo mi to celkem ok.Problem trosku je ze mi vyjde final fantasy 13-2 a tohle vychazi par dnu potom , takze to bude muset asi pockat :)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 29. 1. 2012 00:54

Demo neni vylozene spatne (puvodne jsem to stahnul jen kvuli bonusum do ME3), ale jednak je tam dost bugu (nastesti snad jen grafickych) a jednak to na mne pusobi jako MMORPG bez implementovaneho MMO - grafika, prostredi, questy atd.
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod xgandalf 29. 1. 2012 20:13

Tak když shrnu svoje dojmy z dema, které má ovšem do dokonalosti daleko a jenom ho spustit může být pro některé lidi neřešitelným problémem.

Začátek s tím, že Vás hodí mezi mrtvoly a následně se probudíte ze své smrti trochu nešťastně asociuje Planescape:Torment. Bohužel mám silný obavy, že to bude to jediný, co bude mít tahle hra s Planescapem společnýho, dle všeho je motiv smrti pouze jakousi berličkou, aby mohl člověk začínat s čistým štítem a nějaký pátrání po své minulosti nebo hlubší úvahy se nejspíš čekat moc nedají. Graficky je hra celkem povedená, grafika je hodně stylistická a dost připomíná některá MMORPG nebo o něco starší Veneticu. S tou má vůbec Amalur dle všeho docela dost společnýho, včetně poměrně pohodovýho bojovýho systému a určité možnosti přechodu do jakéhosi "snového světa". U Veneticy byl ale obrovskej problém ve vyvážení RPG prvků, kde se po čase každej propracoval k nejůčinnějším zbraním (kladiva) a například magie šla úplně k šípku. Na první pohled vypadá tady systém víc vybalancovanej, nicméně dost těžko soudit z dema.

Vcelku dle mého názoru tahle hra není "must have" titul. Myslím si, že to bude dobrej kauf na dlouhý večery za polovičku, tj. 500-600Kč, ale za cenu novinky (1100,-) mi to za to nestojí.
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 29. 1. 2012 21:21

No prislo mi to clekem dobre. Asi nejvic mi to pripomina Fable, jen s hezci grafikou. Nebudu lhat, ta grafika a stylizace se mi moc libi (ja byl vzdycky zastancem toho ze WoW ma nejpeknejsi MMO grafiku :) ).

Souboje jsou ok, ty fatality jsou celkem prijemny bonus. No uvidime..jako konkurenci k D3 ME3 to rozhodne nevidim, ale jak rika xgandalf - az cena o neco spadne, tak do toho pujdu rad.

Nevite jak to tam je pak s multiplayerem? Nebo je to single only?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod xgandalf 29. 1. 2012 22:22

Amalur má být single only, nicméně to má být jakási "příprava" pro MMORPG Project Copernicus, které má na Amalur navazovat
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod USER47 7. 2. 2012 23:07

Dneska pár lidí streamovalo gameplay, mimo jiné TotalBiscuit, k němuž jsem občas mrknul. Dojmy po cca šesti hodinách měl podobný jako já z dema (možná trochu pozitivnější)...
1) Hezkej svět se zajímavým designem potvor.
2) Naprosto nudný a otravný všechny NPC, prý dokonce i v SWTOR jsou NPC zajímavější.
3) Naprosto nudný MMOlike sidequesty zabij X/přines Y. NPC ani člověku neposkytnou žádnou motivaci, proč by to měl dělat.
4) Kromě úplnýho začátku ukrutně jednoduchý - hrál za mága s občasným použitím dýk a ani jednou neumřel či k tomu neměl blízko. Přičemž mám dojem, že se zmiňoval o tom, že hraje na hard.
5) Prý by tomu dal 5-6, protože je to v zásadě celkem nuda - hlavně kvůli těm generickejm sidequestům a záplavě postav, který nedokážou jakkoli zaujmout.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 8. 2. 2012 23:57

Uplne miluju, kdyz se hodnoti podle toho, jak casto se ve hre umira...
uzivatel_cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod USER47 9. 2. 2012 00:59

Když se po pár desítkách minut staneš neporazitelným polobohem, tak to do hodnocení vstupovat klidně může...
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 9. 2. 2012 12:33

Ta hra je divná. Takový nemastný neslaný MMORPG bez MMO.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating

Odeslat příspěvekod USER47 9. 2. 2012 18:46

USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 9. 2. 2012 20:16

USER47: par desitek minut trvalo demo a jako polobuh jsem si nepripadal, kazdpoadne urcite je nutne brat v potaz, kdo to hraje a jak to hraje
uzivatel_cz
Killing Spree

Další stránka