Mass Effect 3

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 8. 4. 2012 11:08

v DE te to stejne porad nuti hrat ve stealthu kvuli vyssim XP bonusum.To treba MGS je v tomhle dal. Tam nevadi jestli si cestu prostrilis, nebo jestli nikoho nezabijes. Je to ciste na hraci a zadny postih za to nemas.

Jinak hlavne ME dojizdi na to oznaceni RPG, coz v jednicce neni uplne pravda a dvojka ty RPG prvky orezala na minimum. Nevim proc ji maji vsichni zafixovanou jako RPG serii.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod USER47 8. 4. 2012 11:10

Řekl bych, že jsme mysleli spíš Deus Ex a nikoli Human Revolution:). V DE žádný vyšší expy za stealth nedostáváš.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 8. 4. 2012 11:14

Ach tak.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 8. 4. 2012 11:35

Myslel jsem DE i HR :) Ty hry jsou si systémově dost podobný :) Pravda, v jedničce jsem hrál stealth prostě proto, že jsem chtěl...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Chumbaba 20. 4. 2012 12:24

Včera jsem dohrál Mass Effect 3. Líbil se mi určitě nejvíc ze všech tří dílů, bylo to na poměry Bioware celkem dramatický a napínavý, postavy jsem měl celkem rád, místy to sice vypadalo spíš jako parodie, ale podle mě se z ME nakonec stala docela pěkná série.

Konec podle mě nemá moc cenu řešit. Příběh ME nikdy za moc nestál a byl diktován především marketingovými zájmy. Prostě se slátalo dohromady to, co se dobře prodává - Star Wars, Star Trek, Battlestar Galactica, Lost atd. celkem bez vlastních nápadů, bylo naivní od toho čekat nějaké super finále. Nesmyslů je v sérii víc - Shepard například ve dvojce na minutu umře, aby Bioware mohli mít hustou reklamní kampaň ve stylu "hlavní hrdina umře, voe, hustej mazec!" atd.

Prostě a jednoduše komerce, ale podle mě rozhodně zábavná a dobře udělaná. Střílečky normálně nehraju, ale tuhle jsem si užil.

Od některých her hodně čekám a pak jsem zklamaný - viz Zaklínač 2. Naopak od ME3 jsem nečekal nic a byl jsem příjemně překvapen. A BTW, Zaklínač 2 má podle mě určitě mnohem horší konec, než ME3 a nevšiml jsem si, že by se psaly petice. Bioware by měli mít koule a stát si za koncem, který udělali, ale - jde jim hlavně o to, zalíbit se a dobře prodávat.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mican 20. 4. 2012 17:16

Mě už to zklamání z konce taky celkem přešlo. Když nad tím člověk přemýšlí, nějaký smysl ten konec dává a to že se nad koncem přemýšlet musí nemůžu dávat BW/EA za vinu.
Hyena rulez!
Mican
Rampage

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 20. 4. 2012 18:00

Chumbaba: podle me je ta pasaz na zacatku ME2 jedna z nejlepsich v serii, takze tady PR chvalim :D
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Slash_luke 22. 4. 2012 16:06

Chumbaba píše:Od některých her hodně čekám a pak jsem zklamaný - viz Zaklínač 2. Naopak od ME3 jsem nečekal nic a byl jsem příjemně překvapen. A BTW, Zaklínač 2 má podle mě určitě mnohem horší konec, než ME3 a nevšiml jsem si, že by se psaly petice. Bioware by měli mít koule a stát si za koncem, který udělali, ale - jde jim hlavně o to, zalíbit se a dobře prodávat.

Tady je zásadní rozdíl - konec Mass Effectu 3 měl být opravdu KONEC, který příběh kompletně zakončí, zatímco konec druhého Zaklínače není konec v pravém slova smyslu, ale jen jakoby závěr jedné kapitoly na kterou hned navazuje další (na kterou si ale ještě tak 2 roky počkáme).
Pouze připravuje půdu pro děj (závěrečného?) třetího dílu -

** SPOILER **

stanoví v jakém stavu se nachází severní království (ovlivněno našimi rozhodnutími ve 2. a částečně i 3.kapitole), vysvětlí pozadí královražd z konce prvního a průběhu druhého dílu, obnoví Geraltovi většinu ztracené paměti a končí prakticky pouze počátkem toho hlavního děje - nové invaze Nilfgaardu na sever (právě přebrodil Jarugu a dobývá první města a opevnění) a osvobození Yennefer.

** KONEC SPOILERU **

Zaklínač 2 rozhodně nemá horší konec než ME3. Naopak jde o velmi dobrý "most" k závěrečné kapitole, který ještě o něco vylepšili (vysvětlili pár drobností a ukázali probíhající invazi) v Rozšířené edici, takže nyní mu již nejde prakticky nic vytknout.
ME3 je naopak podle mě učebnicový příklad zpackaného konce..nazývejte si to třeba uměleckým záměrem, pro mě jde o zpackaninu a zklamání, které mi zkazilo chuť na znovurozehrání série (a to jsem každý z předchozích dílů hodněkrát dohrál a bavil se) - i když to samozřejmě ještě to letní DLC možná napraví. Uvidíme.

Průběh hry dobrý (i když jsem nepochopil proč v některých věcech udělali krok zpátky a jiné zase odflákli..zase jakoby někam spěchali), bavil jsem se, konec mě ale akorát tak naštval.
Naposledy upravil Slash_luke dne 23. 4. 2012 09:05, celkově upraveno 1
Slash_luke
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chumbaba 22. 4. 2012 17:46

SLASH LUKE: No, ale to si jenom myslíš, žejo? Jestli Zaklínač 3 bude a jestli tam opravdu všechno naváže a vysvětlí - to teprve uvidíme. Ale jestli žádný Zaklínač 3 nebude, tak jsou to všechno jenom marné úvahy a máme tu hru s drogovým koncem, který je úplně k ničemu. Já samozřejmě taky doufám, že to bude, jak říkáš. Ale mnohem víc bych ocenil, kdyby hra, na kterou jsem se těšil, měla kloudný příběh, který nějak kloudně dopadne. A toho jsem se v Zaklínači 2 nedočkal. Na konci Zaklínače 2 se řeší věci, které v podstatě nijak nesouvisejí s tím, co se v celé hře dělo. Nezapomínejme, že Geraltova amnézie je původně jen taková scénáristická berlička, aby hra mohla navazovat na knihy, ale přitom jít vlastní cestou.

Podle mě to je spíš o tom, na jaké skupiny hráčů jsou ty dvě hry zaměřeny. Zaklínač je hra pro inteligentní hráče, kteří respektují rozhodnutí autorů a nepíší kvůli němu petice. Mass Effect cílí na náctileté publikum, které píše petice a autoři se rádi podvolí.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Slash_luke 22. 4. 2012 19:29

Chumbaba: to, že druhý díl neukončí kompletně příběh z dílu prvního (a bude se především týkat zápletky zabijáků králů - od toho i název hry) bylo řečeno už dlouho před jeho vydáním. Vědělo se, že se v něm ještě nesetkáme s Yennefer apod. (k čemuž ale nejspíše dojde v dílu třetím) a také, že CD Projekt plánuje i třetí díl jehož tvorba ale z části samozřejmě závisela na úspěchu/neúspěchu dílu druhého.

Druhý díl už ale vývoj třetího bohatě zaplatil (jak vývojáři oznámili), takže se o pokračování příběhu nemusíš bát.
Od druhého dílu jsem očekával otevřený konec a gradaci pro třetí díl - a proto nejsem na rozdíl od tebe zklamán (ty jsi předpokládám očekával něco definitivnějšího, protože jsi nevěděl o tom, že ještě bude nějaký další díl)..když už jsme v tématu o ME, tak jej přirovnám k Mass Effect 2. Očekával jsem od druhého Zaklínače (co se konce týče) něco podobného.

Mass Effect 3 na druhou stranu měl být zakončením příběhu Sheparda, v němž se měly promítnout naše rozhodnutí v předchozích dílech a měli jsme "získat Zemi zpět"..no a prostě fanoušci si to asi vyložili trochu jinak, než tvůrci, kteří se rozhodli, že vesmír Mass Effectu tak trochu (radikálně) vykastrují a během toho napáchají haldu příběhových a logických děr.

Já osobně si myslím, že v případě ME3 mají fanoušci právo se vztekat, protože nedostali to, co jim vývojáři slibovali. O to jde především. Kdyby nemělo BioWare/EA plnou hubu keců o tom, jak bude konec bombastický, jak nám vše vysvětlí, jak nepůjde o běžný "vyber si A/B/C konec" (místo toho je "vyber si modrý/zelený/červený konec"), jak se nám na konci vrátí (v dobrém i zlém) všechna naše zásadní rozhodnutí z předchozích dílů (což ve výsledku znamenalo jen body do galaktické připravenosti) atd., tak si fanoušci tolik nestěžují.
Tady šlo ale o falešné sliby a to je důvod ke vzteku, protože dost velké množství hráčů se během těch tří dílů do světa Mass Effectu citově zainteresovalo a tak nelogický, depresivní, [deus ex]-machina konec berou prostě špatně.

Já už se s tím jakž takž smířil, ale nic to nemění na tom, že závěr ME3 byl pro mě jako kyselý plivanec do tváře. Už vlastně druhý kyselý plivanec od BioWare (prvním byl Dragon Age II..ale ME3 je alespoň dobrá hra).
Slash_luke
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chumbaba 22. 4. 2012 20:15

Bioware jsou staří žvanilové a reklamí kampaně k jejich hrám jsou jedna ostudnější než druhá, takže jejich slibům bych obecně moc nevěřil. Dokonce bych řekl, že reklama na jejich hry (Mass Effect, Dragon Age) je někdy tak agresivní, že mě od jejich her spíš odpuzuje a spíš jim škodí.

S tím Zaklínačem - jak píšeš. Třetí díl závisí na úspěchu druhého, takže kdyby se dvojka neprodávala, tak tu zkysneme navždycky s tím, jak Yennefer unesli marťani. Zatím třetí díl nevyšel. Jestli to měli Cdprojekt geniálně promyšlené od začátku si povíme, až tu bude. Pode mě si Poláci jen zadělávají na zlou krev a rozmrzelé fanoušky a la Mass Effect 3.

PS: Aleš Smutný napsal na Games celkem dlouhý článek, kde rozebírá filosofické aspekty konce Mass Effect 3. Třeba by se ti líbil...
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod MikeKing 22. 4. 2012 20:55

1. Uvědomujete si, že spoilerujete děj Zaklínače 2 v diskuzi k ME 3?

2. Úspěch druhého Zaklínače se dal v klidu odhadnout podle úspěchu prvního a to, že se ve dvojce vše nedořeší je zcela logické + vždyť ta hra končí úplně stejně jako druhá kniha, takže je to i symbolické.

3. (abych nebyl úplně OT) Konec ME 3 sucks. :D
Naposledy upravil MikeKing dne 22. 4. 2012 22:35, celkově upraveno 2
„I've killed women and children. I've killed everything that walks or crawls at one time or another. And I'm here to kill you“
MikeKing
First Blood

Odeslat příspěvekod Chumbaba 22. 4. 2012 21:23

To je pravda, kdyžtak ať to admin smázne.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Slash_luke 23. 4. 2012 09:08

Spoilery z děje Zaklínače 2 ve svém příspěvku jsem tedy raději označil. Teď už si je snad nikdo omylem nepřečte.
Stejně si ale myslím, že bychom spoilery u rok staré hry nemuseli zase tak hrotit..a ani proto, že teď vychází Rozšířená Edice..taky zrovna vyšla 3D verze Titaniku, ale rozhodně by mě kvůli toho nenapadlo v (hypotetické) diskuzi o ději Titaniku dávat spoiler alert :mrgreen:

Ale námitku chápu, příště si dám větší pozor :)
Slash_luke
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Pipin 23. 4. 2012 10:36

MikeKing píše:
2. Úspěch druhého Zaklínače se dal v klidu odhadnout podle úspěchu prvního a to, že se ve dvojce vše nedořeší je zcela logické + vždyť ta hra končí úplně stejně jako druhá kniha, takže je to i symbolické.

Končí jako druhá kniha? Myslíš Čas opovržení, nebo kterou? Nevzpomínám si, že by některá kniha končila tak, že ti chlápek 20 minut vykládá o čem to vlastně celý bylo...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka