The Elder Scrolls V: Skyrim

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod PC 7. 6. 2011 10:41

Sorry ale na to se nedá koukat... tedy na to video, z něj nelze vizuální stránku věci odhadnout. Takhle to vypadá jako starý dobrý Oblivion, otázka je jestli pokud to bude v reálu opravdu vypadat jako předcházející hry není hodně velké mínus. Přece jen Zaklínač 2 posunul vizuální stránku RPG hodně dopředu a tohle vypadá hůř ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 7. 6. 2011 10:48

Cobra - :) Samozřejmě tam může běžet lepší engine, ale lepší ve smyslu lépe napsaný - kde ale samo nelze čekat razantní zlepšní grafiky. Do stejné RAM prostě víc textur a normálových map nenacpeš.
Stejně tak na DX9c neuděláš (při stejném výkonu VGA) zásadně lepší efekty. Není jak.

-- 7. 6. 2011 11:56 --

PC - Ano, správně říkáš že Zaklínač 2 se posunul dopředu, ale taky to není nějaký razantní generační skok. Takové vylepšení je možné i v rámci jednoho API (DX9c), ale samozřejmě s většími nároky na systémové prostředky.

Chce to víc RAM, silnější VGA, a i víc jader na CPU než jednička.

Opravdu markantní vylepšení dosáhnete jedině přechodem na DX11 s masivním nasazením. viz techdemo z nového UT3 enginu.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 6. 2011 11:07

PC: Kdy jsi naposledy viděl Oblivion?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 7. 6. 2011 11:27

Mas pocit ze se tuneloidni Zaklinac ma sanci merit s free roam svetem?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 6. 2011 11:35

On i ten Zaklínač je pak do jisté míry otevřený... Ale samozřejmě ne úplně :-) Je to asi jako srovnávat GTA 4 a Crysis 2 :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 7. 6. 2011 21:36

Vypadá to krásně. Jenom mě trochu znepokojujou ty draci. Jednak je to hrozný klišé a druhak se obávám, že aby to bylo pro všechny, tak nakonec bude člověk na třetím levelu kosit draky hlava nehlava. Ale jinak super, Todd Howard prostě nezklame - už zase někde sedí s nějakou sexy holkou a vykládá o nových Elder Scrolls :)

PS: Ta scéna s drakem a bouřkou je správně megalomanská, drak v blescích mi připomněl Magic Carpet. Z Todda Howarda se stává nový Peter Molyneaux!
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 8. 6. 2011 16:11

_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 8. 6. 2011 16:18

Já nevím, co okolo toho prohlášení všichni dělaj za humbuk, vždyť to není žádná změna. Všechny poslední hry od Bethesdy už od Oblu jsou normální porty z konzolí....
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 8. 6. 2011 16:53

Mne se chce spis brecet.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 8. 6. 2011 16:56

Zlatej tuneloijdní Zaklínač 2, co Lojzo? :D
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 8. 6. 2011 17:05

Ha! Ani napad. Radeji hnusny TES nez nudny W2. :))
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 8. 6. 2011 17:15

Kdo se nudil u Zaklínače jej nejspíš nehrál. :P
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 8. 6. 2011 19:59

Tak, já Zaklínače 2 zrovna hraju a podle mě je to klasická xboxová hra, je cítit konzolí na sto honů - málo hry a hodně animací, quick time eventy, těžkopádné ovládání pro zařízení bez myši, předměty existující pouze v menu, interakce jen když naskočí ikonka atd.

Konzole zkrátka vládnou. Na jednu stranu je to škoda, na druhou stranu, pokud díky nim budou vycházet další Zaklínačové a Elder Scrolls, tak to podle mě pořád stojí za to. Dnešní herní vývojář nemůže vycházet z možností PC, protože pak by mu nevyšel port na konzoli. Musí udělat hru na konzoli - PC to pak zvládne taky. Doufejme, že na PC bude mít Skyrim alespoň lepší dohled a jemnější textury - jestli ne od Bethesdy tak od fanoušků určitě.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PC 8. 6. 2011 20:33

Prdlajz ovládání je v pohodě, zkoušel jsem to i na gamepadu ale nepodporuje vibrace tak proč to na něm hrát.
Zaklínač 2 je filmová hra a k filmové hře animace patří. Krom toho byl vyvíjen a vydán dřív na PC, vždyť na konzole vyjde až koncem roku. Tedy na konzoli. Předměty existující jen v menu jsem nezaznamenal co máš na mysli ? Jediné předměty s nimiž nelze manipulovati jsou příběhové.Všechny ostatní manipulovatelné jsou.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 8. 6. 2011 21:21

PC: Nebyl jsi to ty, kdo nadával, že je Zaklínač strašně konzoloidní? :D A ano, Zaklínač je připravený k portaci na konzoli.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků