Nehrim - At Fate's Edge

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod USER47 6. 10. 2010 15:35

Nedávno konečně vyšla anglická verze týhle totální konverze Oblivionu. Pokud mohu věřit diskuzi na databazeher.cz, jedná se o výtečné RPG, který s oblivionem samotným kromě enginu mnoho společnýho nemá, což je mimo jiné důvod, proč jsem tomu nahodil samostatný téma. Já to rozehrál teprve včera, ale zatím se mi to velmi líbí.

Obrázek

Pár hypovacích citací ze zmíněný diskuze.
eru píše:Nehrim dohrán. Procentuální hodnocení - 100%. Slovní hodnocení - Masterpiece.

SilentWolf píše:Mám slzy na krajíčku :-l Nehrim je jako TES V který nikdy nevyšel *fňuk*

Paul píše:ten nehrim je jak kdyby někdo vzal gameplay gothicu 2 a udělal kolem něj hru na oblivion enginu v novém světě (completely hand crafted) s novým příběhem. Lepší než většina profi rpg :P


A kromě toho trochu objektivnější popis:
Eru píše:Nehrim - shrnutí:

- 5. kapitol
- intenzivní hlavní linie
- dějové zvraty
- u questů je brán důraz na originalitu a kvalitu nikoliv kvantitu
- ve hře je cca 60 questů, mnohé z nich, ale obsahují podúkoly
- pouze u výrazné menšiny úkolů je přesně vyznačeno kam má hráč jít, většinou je určena pouze oblast nebo směr
- všechen exteriér i interiér je dělán ručně (žádné počítačově generované oblasti, nepřátelé atp.)
- každý dungeon je něčím jiný než předchozí
- nepřátelé NElevelují spolu s hrdinou ani se jim nezlepšuje vybavení
- leveluje se získáváním zvyšující se úrovně zkušenostních bodů, každý level přidá 7 LP (učitelé učí dovednosti do 90 bodů ze 100), dovednosti lze vylepšovat i častým používáním (jako v Oblivionu)
- zkušenostní body jsou za zabíjením monster, plnění úkolů, páčení zámků, nalezení lokací a učitelů
- možnost naučit se loveckým dovednostem (např. stahování kůží, získávání zubů, drápů atp.)
- možnost kovat na kovadlině a připravovat pokrmy na ohni nebo v krbu
- možnosti rychlého cestování jsou dvě – pomocí teleportačních kouzel do určitého místa nebo pomocí kouzel Mark a Recall, které umožní vytvořit na místě značku a později se na dané místo vrátit (jako např. v Might and Magic kouzlem Lloydův maják), obě možnosti spotřebují při teleportu jednu teleportační runu (ve hře se jich dá koupit nebo najít v dungeonech cca 120)
- magie funguje na bázi magických levelů, za každých 7 úrovní může hráč používat další magický level, pro kouzla 4. až 7. magického levelu je nutné mít vytrénovanou danou magii (např. magii destukce)
- svět je rodzdělen do různě obtížných oblastí (toto rozdělení není přehledně vidět) podobně jako např. v Might and Magic VI nebo Two Worlds
- volba obtížnosti od lehké až po velmi těžkou

Jsou dostupny dvě jazykové verze. Německy s německým dabingem (profesionálním) a anglicky s německým dabingem. Ke spuštění je nutná čistá instalace (legální i nelegální verze) hry The Elder Scrolls IV: Oblivion (bez datadisků, s nejnovějším patchem). Velikost modifikace po instalaci je cca 5,5 GB (Instalační soubor má 1,6GB). Hardwarové nároky nejsou specifikovány, ale jsou o něco vyšší než v původním Oblivionu, protože při vývoji bylo použito několik grafických módů.

Download anglické verze (nezapomeňte na patch !): http://www.nehrim.de/dataEV.html
Download německé verze (nezapomeňte na patch !): http://www.nehrim.de/dataDV.html

Osobně jsem se snažil projít všechny dostupné dungeony. Takto mi hra zabrala 78,5 hodin. Stále jsem byl překvapován jak něco tak velkého a dobrého může být pouze freeware. Společně s Might and Magic VI (i když se velmi liší) je to nejlepší RPG, které jsem kdy hrál. Proto hru doporučujuji všemi deseti. Tvůrcům (SureAI) přeji hodně štěstí v komerčním průmyslu.


Hrajete to tu taky někdo?
Naposledy upravil USER47 dne 6. 10. 2010 16:51, celkově upraveno 1
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 6. 10. 2010 15:40

Nehraju, mám v plánu. :)
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 10. 2010 15:46

Ještě přihodím trailer:

Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichyX 6. 10. 2010 16:48

alias SilentWolf : bože ten smajl je hrozný xD ve smajlpřekladu jsem měl namysli něco takového :-l
MichyX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 10. 2010 16:50

Ti to zedituju.:D
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 6. 10. 2010 17:09

Určitě vyzkouším, díky za tip.
Doufám, že je to standalone, :nenapadne

//: Tak se to stahuje, na jejich webu píšou, že by to mělo šlaptit nezávisle na původním tesákovi..

//: A sakra, přečetl jsem si pořádně Žralokovo info, a jsem asi v háji. :grr:
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 10. 2010 17:23

Potřebuješ původní hru, jako u všech modifikací:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 10. 2010 20:57

Tohle určitě vyzkouším. Oblivion se mi sice vcelku líbil, ale skončil jsem pár kapitol před koncem - brány sux.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 7. 10. 2010 12:03

To jsem zatím vybloudil na povrch zemský. Vypadá to dost nadějně,

Some spoiler in this bitch:
Co má sakra bejt těch 50 trollů, co mě tam splašeně nahánějí, těsně předtím, než potkám "strejce kouzelníka"?! Ani jsem nepřemejšlel o možnosti s nima bojovat, protože s krumpáčem a kovářským topem toho člověk moc nezmůže. Škoda, proběhl jsem pěkných pár místeček, kde mohlo být schovaného něco pěkného..
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 7. 10. 2010 17:59

Wáůgh, že bych se konečně dočkal dalších Světů v Oblivionu, když to de přes Mód totál stylem?! No Těšil jsem se , že Fanklub bude postupně zvedat tu pitomou železnou oponu kolem Krokodilu, dle staré mapy: další Kmenová území a Ostrovy...až k propojení s Vandrlandem, jo to by bylo, komplet Grand Maps Tesu, no nestalo se...tož aspoň takhle zadními vrátky...Huž je nějaké české společenstvo ,,Nehrimu,,?! Zatím na Bonus.web nicmoc?! Díky za link.
Snad se mi to podaří nainstalovat a spustit?! Díky za Žraloka a Linky. STarec Marcel od Zvonu. He smáznout to mohem vždycky, že....tak mi to poprvně zahučelo do kanálu, moje blbost, že.
No hodil by se časem Usere, taky malý Helpík do Spoilerů, že...no uvidimo,pařane.
Naposledy upravil Marcel Kudlvasr dne 7. 10. 2010 18:11, celkově upraveno 1
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 7. 10. 2010 18:02

mtmccox2: Hned na začátku, kde potkáš prvního spojence, je poblíž celkem použitelná dýka, se kterou se dá proti normálním trolům slušně ubránit. Ten společník tě dokonce upozorňuje, aby sis rozsvítil pochodeň a tu dýku si vzal.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 7. 10. 2010 22:13

Tak úplně dokonalý to není, pár věcí mě na tom poněkud štve...
1) Zatím skoro žádný sidequesty, na který by člověk narazil prozkoumáváním světa.
2) 99,9% obyvatel nespojených s žádným současným questem vám nemá co říct a jen vás odbydou jednou z cca tří generickejch hlášek.
3) Popisy úkolů jsou občas poněkud vágní či nepřesné, což je dost matoucí. Hodně si tu užijete morrowindovského hledání, a to i v místech, kde je to naprosto zbytečné. Třeba sedlák vám řekne "tamhle vzadu je vchod do jeskyně", ale i když kolem běháte bez výsledku půl hodiny (vchodem jsou totiž neviditelný padací dveře schovaný v křoví), tak vám to nijak neupřesní.

A jedna věc, která může být klad i zápor
- Je to poměrně dost těžký, mám pocit, že jsem tak na polovičním levelu, než bych vzhledem ke questům a prostředí měl bejt. Bohužel ty questy jsou jediná pořádná možnost jak se levelovat, svět je nehostinnej a i za těžký nepřátele (těch je většina) moc XP nezískáváte. Dá se do jistý míry trénovat u trenérů, ale na to zas nejsou prachy. V tomhle je to trochu podobný hardcore začátkům v Gothicu.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 8. 10. 2010 07:06

Ach jó, User a Mc Coxi, můžete mi přesně napsat, odkuď jste to stahovali a EN nebo DE a pak pořadí v instalaci?! Včetně jaké patche, díky jinak se na to vykašlu, stahoval jsem v noci 3x a pokaždý to v instalu hodilo nějaké,,přeskoky,,erory, nahrával jsem pak ten patch k tomu modu a dostal jsem se jen do menu New game , yes a finito?! Díky za nalejvárnu... Tydýt Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 8. 10. 2010 10:03

- nainstaluješ Oblivion, opatchuješ
- stáhneš Nehrim z linku v prvním postu + patch taktéž odtamtud, nainstaluješ, opatchuješ
- ve start nabídce se ti objeví nová položka Nehrim a pod ní najdeš zástupce na "Nehrim Launcher" - ten spustíš
- pohlídej si, aby v "data files" v launcheru byly zaškrtnutý jen tři položky se slovem Nehrim na začátku, nic víc.
.....
- profit


Je jedno jestli stáhneš AJ nebo DE verzi, to záleží čistě na tvejch jazykovejch znalostech a preferencích.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 8. 10. 2010 10:57

Potvrzuji, stejně tak jsem to dělal i já. Akorát patch jsem stahoval přímo z webu The Elder Scrolls, jinak všechon nachlup stejně :)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků