Hledám dobré RPG :D

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Thowt1 20. 2. 2011 14:08

a tak ono i dnes sa robia taketo 2D, resp. kvazi 3D, ale pohlad z hora hry, len su to skor take diablo klony... napr. Titan Quest, Dungeon Siege, Sacred, Blade & Sword (tuto hru sa mi ani za nic nepodarilo zohnat :-)) ) a pod. ozaj, este by si mohol ceknut Divine Divinity http://www.databaze-her.cz/hry/divine-divinity/ alebo pokracovanie? Beyond Divinity http://www.databaze-her.cz/hry/beyond-divinity/ to by mali byt menej dialblo a viac rozmyslania hry, ale nehral som... mozno este Neverwinter Nights jednotka a dvojka, ale to nesadne kazdemu... + urcite existuje este nejaka dobra 2D rpg hra, na ktoru si nemozem teraz spomenut, ked tak, dopisem neskor :-))

-- 20. 2. 2011 14:09 --

este ma napadli 2 strategie s vyraznymi RPG prvkami - Warcraft 3 a Original War. v kazdej mas i hrdinov, pribeh, a to dost dobry, a hry sršia humorom, najma Original War :-)

-- 20. 2. 2011 14:10 --

jo, a ovladanie mysou, ani nepoznam 2D RPG hru, ktora by isla gamepadom... u novsich 3D RPG gamepad bez problemov, pac su robene pre konzole tie hry
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 2. 2011 14:50

790511: To by sis asi rozuměl s Františkem Fukou :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 20. 2. 2011 14:53

790511 píše:Jsem odkojený na osmibitech a zvyklý na ten staromódní způsob herního pojetí.

Nepleteš si pojmy 3D a izometrická kamera? Třeba tohle je taky 3D:

Obrázek

...přitom to ve svý podstatě není moc odlišný od starejch 2D her, akorát můžeš natáčet kamerou a dělat podobný blbiny. Pro srovnání screen z 2D Baldur's Gate 2:

Obrázek
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 790511 20. 2. 2011 17:35

Thowt1: Divine Divinity vypadá sympaticky. Je to už sice starší věc, ale to mi vadit nemusí. Zkusím se po ní poohlídnout.
Klávesnicí, nebo gamepadem se dal ovládat ten Dink Smallwood, ale to je hra z roku 1997, takže hledat dnes něco podobného je asi mimo mísu :( Mě bylo pojetí této hry nejbližší a fakt jsem se u ní dobře pobavil. A vůbec mi nevadilo, že kamera nesledovala postavu, ale chodilo se po obrazovkách. To ovládání myší snad překousnu, když už to jinak nejde :)

USER47: Dost možná mám v těch pojmech zmatek, protože se o hry až tak moc nezajímám. Pokud izometrická kamera znamená, že je obraz snímán ze stále stejného úhlu a prostor není perspektivně zkreslený, tak to je to, co hledám. Natáčení pohledu a zoomování se mi nelíbí.
790511
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elci 22. 10. 2012 09:53

Já bych doporučil Torchlight 2, kterému jsem dal 92%, podrobnou recenzi najdes na http://www.gameweb.4fan.cz/game-review/recenze-torchlight-2/ a pokud by jsi měl další otázky, stačí napsat ;-)
Elci
First Blood

Odeslat příspěvekod Sarutawa 23. 7. 2013 15:47

Zdravím, hledám jednu hru, no spíš by mě zajímalo jestli taková hra vůbec existuje. Zkoušel jsem ji hledat sám ale moje nároky jsou trochu zmatkoidní.

Měla by to být RPG s pěknou grafikou, dobrým příběhem (nebo bez příběhu ale s dobrou hratelností), ale teď přicházejí ty zmatky, najednou mě přepadla hrozná chuť si zahrát něco kde budu hrát za postavu která bude ze začátku "obyčejná" bez nějakých zvláštních schopností, ale postupem času se naučí základy boje a potom se bude ubírat směrem jaký si zvolí/m. Něco kde to nebude přesně nadefinované. Je to z toho důvodu, že dost ve hrách táhnu k jedenapůlručním zbraním, především ke katanám. A také k magii. Ideální by pro mě byla hra kde bych moh bojovat jednoručkou (katanou :twisted: ) a k tomu používat nějaký element či vytvoření iluze.

Zkoušel jsem Skyrim jenže.. to nebylo ono :D.

Budu rád za každý návrh.
Sarutawa
First Blood

Odeslat příspěvekod Xena 23. 7. 2013 18:54

Dark Souls. I ty katany tam jsou
http://darksoulswiki.wikispaces.com/Katanas
Cry soldier , cry ...
Xena
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarutawa 23. 7. 2013 19:45

Hm, to bude asi fajné. Děkuju moc :).
Sarutawa
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 23. 7. 2013 21:02

Gamepad je ale nutností.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarutawa 24. 7. 2013 15:38

Tak to si ho budu muset bud dokoupit nebo počkat na 2. díl který by už měl být pro pc lépe udělaný.
A ještě jednou dík.
Sarutawa
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 24. 7. 2013 15:49

Doporučuju koupit ten gamepad, s ovládáním se moc hýbat asi nebude :) A pro jistotu - jediným široce podporovaným gamepadem je ten od Xboxu...
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vianney 24. 7. 2013 17:25

Moje nejoblíbenější RPG je Betrayal at Krondor (z roku 1993). Je to postavené na příběhu, má to dost neobvyklou, rotoskopickou grafiku pohybu v prostředí a 2D tahové souboje a tak trochu 8bitový "feeling". Hratelnost mi připadá 100%.
Vianney
First Blood

Odeslat příspěvekod Sarutawa 25. 7. 2013 15:01

No já měl hrozně rád sérii Might and Magic VI - XI na tom jsem začínal jako malý :D ale s novým počítačem jsem chtěl něco stejně hardcore ale s lepší grafikou.
A k tomu Dark Souls, já právě myslel že když si tolik lidí stěžovalo na špatnej port pro pc, tak že tam to ovládání vyřešej, šmejdi. -_-
Sarutawa
First Blood

Odeslat příspěvekod Chumbaba 28. 7. 2013 08:22

Port Dark Souls pro PC je OK. Existuje malej patch na vyšší rozlišení textur a pak to vypadá ještě líp než na Playstationu. Ovládání joypadem je nutnost, hra je svým způsobem bojovka a člověk pořád využívá hodně tlačítek joypadu. Na myš+klávesnici to podle mě přenést nejde, pokusili se o to v Zaklínači 2 a bylo to neštěstí.

Jinak doporučuju Skyrim nebo Oblivion. Do Elder Scrolls je poměrně těžké se dostat, a proto je hodně lidí odsoudí, aniž by vůbec začali chápat, o co v těch hrách jde. Když jim věnuješ 30 hodin, aby ses je naučil hrát, máš zaděláno na dalších 200 hodin skvělé zábavy.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 7. 2013 08:34

Nejlepší je stejně Morrowind :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků