Mount & Blade

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 2. 2009 21:44

Obrázek

Objev roku 2008

Pořád M&B a pořád mě to baví :-) Akorát mě štve správa party, přístup k jednotlivým menu parťáků přes rozhovor mě štvalo už ve Falloutu a tam se do něj nelezlo tak často... A taky mě štve, že nemaj vlastní "batůžky", přitom by se to mnohdy hodilo...
Jinak má ta hra obrovský potenciál, jen je škoda, že nebyl naplno využit. No, třeba to zlepší datadisky, jeden už se chystá :-)

//příspěvek ze sekce Hráči sobě-Jezek
//Takhle to bude lepšejší - SCobra
Naposledy upravil SCobra dne 4. 2. 2009 12:51, celkově upraveno 3
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucass.boy 3. 2. 2009 22:51

Chemist píše:
Lucass.boy píše:Mount and Blade mě neskutečně láká. Stejně tak i Two Words. Mám v plánu nový noťas, takže to budou jedny z prvních her, které si chci koupit.


Doporučuju koupit MB na steamu, vychází to o dost levněji. Moje blbost.
Ale krabička je povedená a mapa suprová ;-]

Two Worlds se taky chystám v létě koupit...

Jináč tedy pařím na střídačku Gothic 3, Fallout 3 a Mount&Blade... :)

// Edit: Tak už prd, o víkendu bylo M&B na steamu za osm eur, teď už je zase na třiceti. Takže se to nevyplatí.


Na Steamu určitě ne, ptž chci krabičku :-D Pěkně se bude vyjímat vedle těch dalších herních skvostů, které vlastním ;-)

//příspěvek ze sekce Hráči sobě-Jezek
Xbox 360- moje srdcovka (LIVE- Sephik)
Lucass.boy
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 4. 2. 2009 10:27

SCobra píše:Pořád M&B a pořád mě to baví :-) Akorát mě štve správa party, přístup k jednotlivým menu parťáků přes rozhovor mě štvalo už ve Falloutu a tam se do něj nelezlo tak často... A taky mě štve, že nemaj vlastní "batůžky", přitom by se to mnohdy hodilo...
Jinak má ta hra obrovský potenciál, jen je škoda, že nebyl naplno využit. No, třeba to zlepší datadisky, jeden už se chystá :-)


Přesně. Štve mě taky, že jim nemůžu určovat, co se mají učit. Potřebuju dalšího jezdce a ten blbec neumí jezdit na koni. Jako pěchota mi dlouho v boji nevydrží.

Jinak ta hra je naprosto bombastická - další důkaz toho, že ke skvělé hře není zapotřebí skvělé grafiky...

//příspěvek ze sekce Hráči sobě-Jezek
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2009 10:49

Počkej počkej :-) Companions se zlepšujou stejně jako ty - dostávaj úrovně a body jim přiděluješ ty, takže si z nich jezdce udělat klidně můžeš. U mercenaries je to problém, proto je taky nepoužívám - lepší je udržovat si třeba 10 compaionů - maj malej žold a dávaj bonusy k tvým skillům. Sice jim musíš nakupovat vybavení, ale vem to čert...
Musíš do obrazovky Party, tam vybrat compainona, dát Talk a první položka je jejich inventár a druhá je obrazovka se statistikami, kde jim rozdělíš body, pokud dostanou úroveň...
Bez koně opravdu chcípaj dost rychle, naštěstí ne permanentně - po bitvě se zase proberou :-) Ani na tom koni to není moc velká sláva, proti 40 Sea Raiders bez pořádnýho vybavení nepřežijou, protože se nechaj poměrně snadno zastavit (zato já je rozsekám poměrně v klidu :-) ). Jinak jsem s AI docela spokojen, kdyby reagovala na příkazy, bylo by to mnohem lepší :-)

Nepíše se náhodou v manuálu, k čemu jsou Proficiencies? Mě se zdá, že na zacházení se zbraní nemaj žádnej vliv...

//příspěvek ze sekce Hráči sobě-Jezek
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 4. 2. 2009 10:58

Aha, kuva, takže companiony? (= společníky?). To jsou... Já přijedu k vesnici, naverbuju vidláky, vytrénuju v pár bitvách a je to...


// Já to mám tedy s českou lokalizací, takže...
Proficiencies jsou anglicky tuším dovednosti, schopnosti, že?
Akorát nevím, jestli je máš v levém sloupci nebo pravé...

Edit: neuděláme vlákno v RPG? ;-)

//příspěvek ze sekce Hráči sobě-Jezek
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2009 11:22

Jo, Společníci to jsou :-) Naverbuješ je za nějakej zanedbatelnej poplatek v Taverně ve městě. Poznáš je podle toho, že jediný maj jméno (generujou se do těch Taveren náhodně v průběhu hry). Nejdřív si ti vylejou srdíčko se svou historkou ze života a když jim nabídneš společnost, řeknou si o pár stovek (podle jejich úrovně) zálohy. Pak berou nějakej zanedbatelnej žold (nejvíc mám asi 19 za týden). A jak už jsem psal, jejich party skilly se připíšou ke tvým (comp. má +3 Trade, ty máš +1 Trade - ty dva body rozdílu se ti připočítaj...). Pokud dostanou úroveň, můžeš jim rozdělit body. Na druhou stranu jim musíš nakupovat vybavení a řešit různý potyčky mezi nimi (On si ze mě dělá srandu! Nene, on si začal. Tohle je moje parta, tak držte huby a krok :-) ).

Proficiencies jsou takový ty velký čísla úplně vpravo, který se zvyšujou používáním příslušné zbraně.

Jinak v těch Tavernách se dá taky narazit na prodavače knih, který když si přečteš, dostaneš jeden bod ke skillu. Některý přidávaj skill už jen tím, že je máš v inventáři :-) Samozřejmě je to poměrně nákladný koníček...
Abys přečetl knihu, musíš do obrazovky Camp (první tlačítko na panelu dole), vybrat Aktivities (nebo Actions?...) a vybrat knihu :-)

Některý ty schémata, jak vykonat určitou akci, jsou dost debilně složitý, jako třeba zrovna tohle čtení knih.
Uvítal bych taky batůžky u companionů :-)

Ježek: Paráda :-) Sice trochu bordel, ale nevadí - ty první dva příspěvky tohoto tématu by to chtělo strčit na začátek... Nebo aspoň ten obrázek :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 4. 2. 2009 11:25

Jdu to ozkoušet.

Co se týče těch vlastnostní, tak ty myslíš tedy zbraňové vlastnosti. To jsou ty jednoruční - 120, třeba...?
Sleduj vývoj svého damage např. jednoruční zbraní před a po skoku na level. Nezvyšuj přitom samozřejmě ty středotabulkové vlastnosti, dej to do taktiky nebo léčení, co já vím.

Samozřejmě kritériem je dosáhnout mistrovství a funguje to de facto jako užívání zbraní v TESech. Větší úroveň, větší poškození, větší výdrž atd.


Zkusím udělat pár skrýnů.
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2009 12:04

Jo, to jsou oni :-)
To jsem sledoval, ale žádných skoků jsem si nevšiml... Možná jsem jen špatně koukal... :-) Resp. skoky v damage jsem připisoval většímu skillu na damage (jak on se jen jmenuje...), případně rychlosti koně nebo lepší zbrani...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 4. 2. 2009 12:41

Jasan, kůň ti ovlivňuje bonusy k damage.

Mám takovej pocit, že ty body ve zbraních znamenají de facto účinnost té zbraně. Takhle jsem to myslel. Protože můžeš mít šavli s poškozením 28/sek nebo 24/výpad a přesto hodíš damage jen 15, nebo i 36. Bez ohledu na zbroj protivníka.


Jináč, už mám konečně vlastní ves a vyhrál jsem svou první bitvu ^^
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2009 12:57

No to je fakt, jenže když bojuju výhradně na koni, obvykle s rozjezdem, ten rozdíl se blbě pozoruje...

Jak získám ves? Teda kromě toho, že ji přepadnu...

//Poprosil jsem Ježka přes SZ o promazání bezpředmětných příspěvků 6 - 12 a upravil jsem první příspěvek, aby v něm byl obrázek (snad nevadí...).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 4. 2. 2009 13:04

Jasan.
Rozdíl se dá dobře pozorovat u kopí, která se musejí sklonit, k čemuž je potřeba nejvyšší rychlosti, což je potřeba v rovinkách :)
Takže je to k ničemu.

Co se vsi týče, plň úkoly přímo od krále. Já se přidal na stranu Nordů a od Ragnara splnil pár úkolů. U oblíbenosti nad dvacet jsem vyplenil nepřátelskou vesnici a hned mě přijal do svých řad, dal mi praporec a vesnici.
Rovnou mi přinesla 700 denárů, 7 nových branců a stálou zásobu nových a nových. Bohužel, je v lupiči zamořené oblasti, takže sháním ty companiony, abych to tam vyčistil...
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2009 13:14

Kopí nepoužívám... Jako primární zbraň mám Sword of War (má dosah 130), sekundární šavli se štítem a terciální něco proti oštítovanejm potvorám (sekeru na dlouhym klacku :-) )

Při troše štěstí zvládnu skupinku 40 nájezdníků i sám :-) Jen se člověk nesmí zastavit a protivník nesmí mít moc lučištníků...
Co jsem nedával byly stepní banditi, to jsou takový potvory... - těžký brnění, luk, šavle, koně...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 4. 2. 2009 13:20

Tak já osobně, vzhledem k dobývání hradů (i toho už jsem se zúčastnil) preferuju kombinaci Luk a Šípy, jednoruční meč (v tuhle chvíli rytířský) a štít.


A co se koně týče, měl jsem válečného oře, leč byl jsem zajat nepřátelskou armádou, takže první budu trénovat svoje vidláky, pak se uvidí :)
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2009 13:53

Dobývání hradů si nechávám na později, až budu mít partičku vytrénovanou a vybavenou :-) Teď by mi nebyli moc platní...

Než se nechat zajmout, to bych radši umřel :-) Hlavně když mám koně za 34 tisíc :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 4. 2. 2009 14:45

No tak ono to dost dobře nejde, když tě porazí :)
Jejich inteligence není nízká, střílejí po koni, kteréhož samozřejmě lépe skolí.

Mně by spíš teď mrzelo těch osmnáct tisíc v keši, které mám ^^
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků