Kurčův (oldskůl) RPG koutek

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 21. 9. 2010 09:59

Chumbaba: Přesně. Torment ukazuje, že RPG nemusí být vůbec akční, aby mohlo být zábavný.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 9. 2010 11:26

Pipin - Zkusím, uvidím. Gabriel 1 byl moc pěkný, dvojka byla v u mě né zrovna oblíbeném filmovém kabátu a navíc tuším neměla titulky (moje EN to vyžaduje, jinak se ztrácím).

No a trojka byla sprominutím graficky ohavná, a když normálně říkám že na grafice nezáleží, tak tady to neplatí. Fuj to bylo.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Chumbaba 21. 9. 2010 18:40

No výborně, zřejmě nám tu krystalizuje debata o kvalitních hrách obecně, což je super. I Have No Mouth byla ve své době perfektní hra. Platí o ní zhruba totéž, co o Tormentu, pokud jste uvnitř hodně zašmodrchaní, určitě se v I Have No Mouth najdete. Ve své době měla i krásnou grafiku a byla perfektně namluvená (hlavně AM). Určitě je to jedna z mála adventur, které se mi doopravdy líbily.

Pokud jde o Gabriela Knighta, souhlasím s Pipinem, to je absolutní adventurní špička. Osobně mám nejradši dvojku, protože je v pravém slova smyslu romantická. Ale i jednička a trojka jsou vynikající. Mají propracované příběhy vycházející z historických událostí a přecházející do různých fabulací a hypotéz, jsou to hry mimořádně inteligentní, místy děsivé, ale také vtipné, s krásnou hudbou, perfektním namluvením (Mark Hamill, Tim Curry) atd. Jednička je pro mě vrcholem klasických point-n-click adventur. Dvojka ukazuje, jak kvalitní mohly být interaktivní filmy, kdyby je ještě někdo dělal seriózně. A trojka dnes poněkud trpí rannou 3D grafikou, ale má příběh, který vesele bije Dana Browna a všechen ten povyk kolem. Jednoznačně doporučuji. What can you tell me about Damballah?
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 21. 9. 2010 18:43

Torment jsem zacal hrat pred par mesici..ale bohuzel mi klekly Windowsy a tak vsechny savy vzal cert. Ale ten kousek co jsem odehral byl vynikajici...urcite na to podle nalady a casu pujdu znovu.

O cem je Gabriel Knight? Nejaky klon Broken Swordu?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod xgandalf 21. 9. 2010 18:50

2Lojza: Naopak - Broken sword je klon GK. Jedná se o čistokrevnou adventuru na rozhraní detektivky a horroru. Na dnešní poměry nechutně těžký, zvláště první díl s tím, že se pod kurzorem neukazujou aktivní místa je záludnej. Příběhově tahle trilogie naprosto dominuje a příběhy Schattenjaggera stojej rozhodně za zahrání i dnes, v tomhle oboru kvalitnější hry asi nejsou (k sehnání za pakatel na GOG).
Naposledy upravil xgandalf dne 21. 9. 2010 18:56, celkově upraveno 1
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SCobra 21. 9. 2010 18:52

Na GoG už bohužel ne...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod xgandalf 21. 9. 2010 18:57

Nojo, já už tam dlouho nebyl, škoda, přeškoda.

-- 21. 9. 2010 20:11 --

2Chumbaba: Tak pro mě je GK série naprostá klasika, i když je pravda. že GK3 trochu mění žánr a spíš se začíná blížit Jonesovi (ty upíři jsou tak jenom jako dekorace). Na druhou stranu je trojka epičtější, hraje na city (loučení s Grace je k pláči) a přináší docela dost originálních prvků (práce s SJ databází apod.).
Příběhově je nejlepší GK2, jednička zase exceluje v grafice a hlavně v muzice. Interaktivní film je to jenom formou zpracování, stejně tak bysme mohli označit jako interaktivní film např. Darkseed 2, kterej sám o sobě byl docela slušná adventura, ale do nebes ji vytáhly Gigerovy kresby.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pipin 21. 9. 2010 20:36

Přesně tak, všechny tři díly jsou super, i když i pro mě je nejlepší dvojka. Na druhou stranu, Le serpent rogue z trojky je asi nejlepší a nejkomplexnější puzzle, na jaký lze v adventuře narazit (a že jinak puzzly v adventurách nemám rád, přestože pro mnoho lidí už puzzly do žánru neodmyslitelně patří).

A Lozzo, Broken sword je jen Gabrielův trapný odvar!

Chumbaba: DJ bring sekey madoule! (citát z GK1, pro ty co to nehráli)
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 24. 9. 2010 02:05

Tuším, že trojku někde mám. Ale jsem to nehrál. Podle toho, co tu píšete vypadá zajímavějc než Atlantis. Prolezu archiv.
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 9. 2010 08:49

Watson: Já tedy z atlantis (mluvíme o tý hře od Crya?) hrál kdysi jen demo, nevím už z kterého dílu, ale dokonce bych se to trochu zdráhal nazvat adventurou...minimálně je to adventura úplně jiného druhu než ty "klasické" adventury....
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 9. 2010 09:13

Pohled zpracování a se mohlo zdát jiné, ale bylo to v podstatě normální 2D. Jinak čistokrevná adventura - vem, použij, promluv si s tím a tím.. (Atlantis 1). V vzpomínám si, že v době vydání jsem byl jejím hraním úplně nadšený. dobrá hra. Další díly neznám.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 9. 2010 09:53

Dave: Aha, tak možná si to s něčím pletu, omlouvám se...anebo to demo bylo z nějaký nereprezentativní pasáže
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 9. 2010 10:10

No ona to byla normální adventura (parádní hudbou a takovou mystickou atmo), akorát si se mezi lokacema přesunoval pomocí filmečku z vlastního pohledu. A samotné lokace byli místo 2D obrazovky jen 360 stupňové panorama.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 9. 2010 12:16

Aha, tak to nakonec asi bylo ono, akorát v tom demu byla jen jedna lokace, kde byl nějakej puzzle (střílelo se z nějaký kuše?). Nic k sebrání ani žádný postavy, čili jsem tehdy nabyl dojmu že je to vzsádadě série puzzlů snad propojená jekousi dějovou linkou, ze které tam ale nebyl ani náznak...Ale je to už mnoho let, asi si to pamatuju dost nepřesně. Rozhodně mě to tehdy nemotivovalo si tu hru sehnat, a to jsem, zvláště tehdy, hrál adventury rád.
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 9. 2010 12:37

http://www.mobygames.com/game/dos/atlan ... lost-tales

Je to tahle hra, opravdu byla fajn. Nebál bych se doporučit i dnes - když máme ten nový gog :) Různých variací pak vyšlo hodně.
_DAVE_
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka