Kurčův (oldskůl) RPG koutek

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 9. 2010 13:14

Dave: Jo, myslím že to demo bylo z dvojky. Ale je to taková spíš puzzle-adventura, ne?
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 9. 2010 13:30

Jo ty hry od Crya byli často puzzle adventury. I v Atlantisu 1 byli puzzle, ale vím jistě že to mělo normální děj s dialogy a používáním předmětů.

Atlantis 2 byl mám pocit nechvalně známý tím, že v postupu časem bránilo v postupu puzzle kde bylo nutné umět matematické operace v šedesátkové soustavě (používali to Mayové či co), a to bylo opravdu psycho pro většinu hráčů. Právě proto jsem to nehrál.


EDIT: A1 gameplay - tak od půlky videa...

http://www.youtube.com/watch?v=JYlzsZcuVkY
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 9. 2010 13:53

Aha, tak možná ta dvojka byla víc puzzloidní než jednička...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 24. 9. 2010 18:28

Cryo dávalo puzzle všude. Jednotka byla podle mne vyvážená, dala se dohrát. Jediné co mi nešlo byl had na ostrově kde měli zajatou královnu. Dvojka byla sice pěkná graficky ale těžká jak p*ase. Subjektivně se mi to nelíbilo celým pojetím. Irsko jsem baštil ale třebas ti Mayové či co to bylo s jejich matematickou soustavou byl zákys. Čína byla ujetá všeobecně. Shamballa nejvíc. Trojka zase ulítla už úplně do pryč...
Střílelo se určitě v jednotce na divoké prase ale z luku. Oni tenkrát měli něco čemu říkali OmniD nebo tak nějak. A když se to hrálo na lepším stroji tak jim hlavy lítaly jak na tom youtube, na pentiu 200 byly ty pohyby plynulé. A bylo to děsně háklý na poškrábání CD...

-- 24. 9. 2010 20:21 --

Mor na vás!
Čumím na to youtube na Atlantis jednotku... Má milovaná hra. Někde mám soudtrack. Tam je hudba jak od Enigmy :love: Dokonce mám pocit, že ji ten Sandřin starej skádal ale nevím to jistě. I když muziku měli krásnou i ve dvojce.

Další bod pro Watsona-našel jsem CD Doupěte special s HoMAM 2 :D To je ouldskůl jak *****...
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 9. 2010 20:09

No v každým případě Docu, máš u mne všechny i vše co se dalo sehnat od šílenců z ,,CRYO,,...o HOMAMECH nemluvě. Aha oldi všeobecně , tak to jo, tož máš co hrát až do Velikonoc(he kterejch?), Wótsne...Ty STG a ADV. atd a nejen RPG(Ten NOX a Gorasul). STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 24. 9. 2010 20:33

Wasřře, jdeš mi do rány ;) Já tušil, že to budeš znát nejlíp. Hele ale oříšek-jak jsem ve svém archivním šupleti hledal (tamty věci mám ) tak mám lahůdku kterou jsem nehrál-hrál jsi Black Moon Chronicles (Kroniky Cerného měsíce-taky od Crya)? Já to kdysi koupil zlevněné, má to krásné intro i hymny jednotlivých stran. Trochu nekvalitní z youtube je tady:

Soundtracky jsou na youtube bez videí, doporučuji poslechnout, je to fakt nádhera. Jestli mi to se žere VirtualBox tak to hned zkusím instalnout. Kuknu na net, jestli se to hrálo... RPG strategie asi by to mělo být něco jako HOMAM. Ale hudba je krása i to intro...
Hráli jste to někdo? Dojmy?
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 9. 2010 21:12

No Docu, asi Tě moc nepotěším, něco ma to říká a vyšlo to dokonce v češtině. Malo by to být Fantazy RTS...alá Homam(pohledově), ale bez tahů?!
Jinak bych tu mal dajaké 3D samurajské akční RPG, bohužel bez cz(no až moc jsem ji zatím nehledal). Mám tu bordel, budu muset poklidit, abych se dostal do skříní, hehe. Brou Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 29. 9. 2010 11:04

Tak Black Moon Chronicles je v CZ, mám to už děsně dávno. Boje by měly jít stopnout, přerozdělit prýmky a tak dokola. Zatím mi to nejede akorát to úžasné intro. Kua, kdyby ty muziky nebyly, tak už mám dneskaj tři vily... fakt povedený doprovod.
Jinak nechápu, proč se vyšiluje kvůlivá Diablu trojce. Jsem včera nešel spát kvůli jednotce. Jak se to všechno vlezlo na necelé jedno cd?? Prefix, kuafix... Atmosféra hustší jak u dvojky. Jak jsem vlezl do kostela a vlítl první Kostěj, tak jsem si skorem krupl... Jó, prostata je prevít... Zvlášť u pařanů ;) Tohle se mi naposled (ponocování) stalo s HoMaM 3.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 9. 2010 11:07

V Black Moon Chronicles myslím nejdou boje stopnout...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 2. 10. 2010 02:22

ARCANUM od Trojka Games(engine Fallout)s Epikou hezky doširoka, kdo také mohl pokračovat v tradici než autoři sami, že. Zrovna jako třeba Sid Meyer nebo Mouline na svém písečku(takovýhle kopčení a remaky beru) - nějak jsem ho vedle nenašel, tož jediné bližší chlívek je u Kurčete, Hej. Tož semka braši se pojďte pobiť po gebeni aj po Papuľi...já s ňou byl docela spokojen. Byl to IWD střihnutej Falloutem, nebo taky obráceně, he... atd. Ponocný Marcel od Zvonu.
Všem zoufalcům doporučuji forum.mad(šílené)Brahmíny, jako u všeho co se šustlo kolem Falloutu, že...áamén. Tož Kdo to se mnou rozjede, hehe.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 2. 10. 2010 09:50

Přemýšlím o tom, protože na nějakou vyloženě stařešinui asi teď nebudu mít nervy... Ta škola je mrcha. Ohledně Arcana jsem se ještě vypotil v tématu o GOG, kde ho SCobra nepochopitelně haní, jako by to měla být nějaká hra řekněme za 2/10, což teda není ani náhodou.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 2. 10. 2010 09:59

No, já Falouty nikdy nehrál :(
Ale Arcanum je fakt pěkně udělané. Já tedy moc nehovím technice smagií dohromady. Maximum je pro mne mechanik ve Wizardry a BG2. Ale zase jsou velmi dobré texty (tedy překlad). Nikdy jsme to nedohrál, zato rozehrával mockrát :D
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 2. 10. 2010 16:51

ja som dal tomu na DH 70%, ale asi by som este strhol :D je to taky dort pejska a kocicky, suhlasim so SCobrom v tomto 8-)
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 10. 2010 17:14

Já jsem pro 6/10. Ta hra má sice co nabídnout, ale celé je to zabité tím, co už jsem zmínil v tom tématu vedle. A ještě bych zmínil strašně málo skill-bodů. On by to asi nebyl problém, kdyby byly oddělené staty a skilly. Jenže nejsou.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 3. 10. 2010 15:02

Já hr dohrál a mám pocit, že mi skill body dost zbývaly. Ale to bylo tím, že jsem nešel ani cestou magie, ani cestou techniky, ale cestou hrubé síly dementního polo-zlobra :-)
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků