Kurčův (oldskůl) RPG koutek

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 10. 2010 21:26

Tak jsem to teď o víkendu chvíli hrál - dostal jsem se tam, co minule - ke královskému hradu... Nejde to, je to nuda. Chtělo by to propracovanější charaktery (mnich má dvě bojový hlášky, dvě + jednu, když umírá, no co to je?), propracovanější prostředí, propracovanější rozhraní a propracovanější rozhovory - proč zrovna ty neudělali jako ve Falloutu? Proč zvolili tuhle nepřehlednou formu, kdy já se ptám v dialogu, ale tázaný odpovídá formou "štěku"?

Pak mi vadí ten systém vlastností, dovedností a skillů. Rozhodně to není SPECIAL, i když to na první pohled vypadá podobně jako ve Falloutu. Tady jsou ty závislosti vlastností a skillů úplně jiný - asi jako v Morrowindu. A špatný podle mě je na tom to, že ten jeden bod se používá úplně na všechno (vlastnosti, skilly i recepty). Prostě mi to nepřijde jako dobrý systém - nemotivující. Ten RPG systém je tam vůbec přeplácanej - ještě do toho všeho expertní třídy dovedností - zbytečnost.

No a to prostředí a rozhraní asi nemá cenu rozebírat, takže jen krátký příklad... Nechápu třeba, proč se páčení zámků používá automaticky, když všechny ostatní skilly se musí aktivovat (teda ještě kromě léčení a možná několika dalších). Když navíc nehlásí nic o tom, že jsem neuspěl - hledal jsem jak idiot, jak že se to vlastně používá...

Zavírání nabídek by mohlo fungovat i na pravý klik nebo něco takovýho... Atd. atd... Jsou toho mraky, co mi na té hře vadí. Je tam všechno a nic není dotažené do konce...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 10. 2010 21:41

Souhlasím, mě se to taky moc nelíbilo. Ideální označení pro tuhle hru by bylo asi - divná.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 10. 2010 22:02

Ideální příklad toho, kdy by "méně" bylo "více" :-) Na konci první poloviny 90. let by to byla bomba, dneska už asi nemá smysl se s tím nervovat.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 3. 10. 2010 22:27

Nemáte rozum...
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 10. 2010 16:03

Ugh, všechno se odkládá, protože veškerá ostatní pařba je v poslední době zastíněna Armored Princess. Už jsem ale dost na konci, takže tomu dávám posledních X hodin.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 10. 2010 20:28

Tak jsem to dohrál. :-D
Na Databazi her si to ode mě vysloužilo pěkných 90%, fakt jsem se velice dobře bavil...
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 16. 10. 2010 23:14

ksakra ... proc porad zapominam na Doupe? :) tady si prectu vzdycky neco od spriznenejch dusi ... vyjimku tvori zla hadice se zubama! :)
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Flak Monkey

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 16. 10. 2010 23:51

No Vítaj DUOŽvížátko, po čase, že se stavíš u Zvonu, viď!? Koukej pobejt častěji aspoň tady, he. To si ma Kurčáku elegantně frnknul, hehe.No již bude jen jen zima, tož dohraju,...Ponocnej Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 16. 10. 2010 23:58

no jo .. to vis ... pres zaplavu "sikomovokejch" RPG z 90ejch let vubec nic nestiham :)... samy Final Fantasy .. a Lunar ... a Zelda ... :) (kecam, je v tom i hromada skakacek, nepreberny mnozstvi .. ale to sem kolikrat zabrousil i do osmdesatejch :D )

Marcel, ja bych se rad stavil .. ale ty mi vzdycky nejak vypadnes z hlavy ... ale uz sem si udelal uzlik na snurce (nosim v kapse takovou snurku a kazdej uzlik neco znamena :D)
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Flak Monkey

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 2. 2011 00:41

Tak to písnu sem.

Momentálně hraju (běh na dlouhou trať) Inquisitor, což si myslím docela do tohoto koutku sedí. Datem vydání to zrovna stařešina není, ale herní náplní a přístupem rozhodně. Zatím mě to velice baví.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 6. 2. 2011 00:46

a to nemas na hratie nieco lepsie? :eh co ja viem, Risen, The Dark Eye: Drakensang - The River of Time, Divinity II: Ego Draconis ... navyse sa blizi Zaklinac 2 ^^
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 2. 2011 07:45

kurča - Určitě sem piš pozdější poznatky a pocity z té hry. Osobně jsem hrozně rár že vyšla a taky se do ní časem pustím. Já prozatím (když čas dovolí) mastím první Drakensang a taky fpoho.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 6. 2. 2011 08:35

KURCA: Tak to je vynikající, konečně si to někdo zahraje a poreferuje, jaká hra je. Mimochodem, Inquisitor má tady na doupěti vlastní fórum, tak by asi bylo nejlepší cpát to tam, ať se to neplete.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 2. 2011 22:43

No ale co pak bude s mým koutkem? :-D Trošku jsem uvažoval, že bych si kvůli těmhle frkům založil blog, ale pak vždy rozum zvítězí a pošle mě s touhle myšlenkou do prčic... Tak jdu napsat něco k Inquisitor tématu.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 7. 2. 2011 14:07

kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků