Risen

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 4. 2012 12:51

V český krabici bude i anglická verze...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 25. 4. 2012 14:18

Aha, já jsem všude našel, že to bude jen v češtině. Ale jestli tam bude i kompletní anglická verze, tak to by bylo řešení. Manuál a krabici pro jednou oželím...
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 4. 2012 14:31

Protože na cenegáckých stránkách je jen čeština. Ale protože pro ČR, PL, SR a HU je jeden master, musí tam být i angličtina - maďaři nemají lokalizaci.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 25. 4. 2012 14:40

Fakt je, že na Xzone píšou "české titulky ve hře a manuál"...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 4. 2012 14:44

Xzone rozhraní myslím neumí ukazovat víc jak jednu lokalizaci :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 29. 4. 2012 22:39

Chumbaba: Moje řešení je prostý - hru si koupím a když mi tam nejde angličtina, tak si stáhnu ehmmmm anglickou verzi. Těžkou hlavu si s tím opravdu nedělám.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 4. 2012 12:34

Mimochodem, z toho, co jsem viděl (prolog a kus první kapitoly), je lokalizace Risen 2 hodně povedená. :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 1. 5. 2012 08:37

Moje první dojmy z Risen 2 jsou k pláči. Grafika vypadá jako tři roky stará ruská hra, můžeme si jen stýskat po hezkém enginu z Risenu 1 a Gothicu 3. Grafika je nejen ošklivá, ale i zabugovaná - projděte se po džungli a sledujte, co dělají stromy - rostou (a zmenšují) se vám před očima. Poprvé u her od PB se mi nelíbí ovládání soubojů (proti ovládání v Gothicu 1 jsem nic neměl). Příběh v prologu nemá hlavu ani patu, úplně chybí nějaké rozumné intro nebo uvedení do příběhu (jedničku jsem dohrál). Technologický vývoj herního světa za pár let je nepochopitelný (několik set let). Na první vyzkoušení působí Risen 2 jako neštěstí na pochodu a rýsuje se další velké RPG zklamání.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 5. 2012 09:40

Ty dorůstající stromy jsem přisuzoval slabému PC (v práci)... Jinak se mi hra líbí (jak graficky, tak herně) - jedničku jsem nedohrál, takže jsem technologický rozdíl nevnímal. Nemůže to být tím, že jsme se v jedničce pohybovali v zaostalejší části světa?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 28. 5. 2012 20:47

Lidi mám na vás dotaz. Už mám asi tejden Risen 2 a supr pařba, jen jsem se zasekl v jednom úseku hry a to tam kde mám přesvědčit piráty, abych mohl mezi ně. Mám mimo jiné úkol odemknout tu truhlu v lodi, jenže prostě zaboha nevim kde se naučit otevírání zámku a paklíč. Poradíte? :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 29. 5. 2012 05:36

Je to bez záruky, ale myslím, že lockpicking učí zloděj, který je zavřený ve vězení u prvního městečka na ostrově, kde se máš přidat k pirátům. Zloděj chce, abys mu přinesl páčidlo od pirátského kováře Stonea. A ten ti ho dá, když mu dáš perlu nebo něco jiného, co patří tomu zloději ve vězení. Omlouvám se za zmatený výklad, ale hrál jsem Risen 2 jen chvilku...
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chumbaba 21. 7. 2012 23:51

Zhruba dva měsíce po vyjití je tady ticho po pěšině a mám pocit, že Risen 2 nezaslouženě zapadl. Poté, co patche opravily dorůstající stromy a grafické bugy, se mi grafika začala doopravdy líbit - hlavně příroda, pralesy atd. Tím pádem jsem se do hry konečně pustil. Mám odehráno něco přes 30 hodin a podle mě je to skvělá RPG v tradici Gothicu 1 a 2. Svět je rozdělen do několika ostrovů a je mnohem větší, než by se na první pohled zdálo. Vývoj postavy je velmi rozvětvený a pořád je, co vylepšovat. Skilly se zvyšují za peníze jako v Gothicu a vyžaduje se hodnota atributu kupovaná za zkušenost. Svět je v tradici Piraní narvaný věcmi - všude jsou schované truhly (se slušnou odemykací minihrou), jeskyně, zastrčené domky, případně ruiny atd. Ve hře jsou desítky a desítky truhel s různě obtížnými zámky, vyplatí se, vést si záznamy o těch, které ještě neodemknete. Úkoly, příběh a ráz světa se velmi podobá Gothicu - je to zábvava, nechybí humor, příběh není nic moc, ale neuráží. Ve hře se dá přidat ke dvěma frakcím, které nabízejí unikátní dovednosti. Do soubojů máte často parťáka, se kterým jde všechno líp. Peněz je málo, takže dost času člověk stráví přemýšlením, jak je vydělat - např. kradením, sbíráním a prodejem bylin, mícháním lektvarů, výrobou zbraní, optimálně samozřejmě zkoumáním světa a hledáním pokladů (speciální questy). Z příšer lze sbírat ingredience a trofeje na prodej, hra je poměrně těžká, soubojový systém je trochu těžkopádný, ale zábavný. Prostě je to klasický Gothic počtvrté (trojka byla trochu mimo). Doporučuji všem fanouškům RPG a za sebe dávám proztím 8/10 s tím, že některá místa jsou i na 9/10, tak uvidím po dohrání. Recenze se často nesou v duchu, že Pirani už to neumějí, jako dřív, ale je to blbost. Je to v zásadě úplně stejná hra, jako před lety. Recenzenti se jen nechali odradit počátečnímu bugy a pomalým rozjezdem, jako já.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 28. 8. 2012 21:50

Rád bych se zeptal nějakého experta na Risen jak je to s kušema. Jsou to sice zbraně na dálku, ale vyžadována je síla (což je luxus, protože lze velmi dobře střídat s mečem bez trénování dexterity)..

Nicméně u exterity je vypsáno "ovlivňuje poškození v boji na dálku" - předpokládám tedy, že pokud chci používat kuše jako doplněk k meči vyplatí se i tak něco do dexterity investovat pro zlepšení účinnosti, nebo je to tak, že s kuší je mi dexterity k ničemu?

Dík za rady a komenty.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků