Final Fantasy XIII

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 29. 7. 2008 13:30

A proto obhajme Kojimu.
C.I.S.I.
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 29. 7. 2008 13:31

Omlouvám se,dal jsem si dohromady Square Enix a příjmení Kojima dohromady špatně.Hackovi se tímto veřejně omlouvám,ostatní doufám pochopili,co jsem chtěl říct ;-)
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 1. 1. 2011 21:33

Nechce mi nekdo strucne vysvetlit o co v te hre jde? Ja porad nechapu tu udalosti kolem. :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod Chumbaba 2. 1. 2011 09:54

Nevím, jak jsi daleko, tak to zkusím nějak shrnout alespoň obecně. Jinak, ve FF13 je rozsáhlá encyklopedie, která se postupně dopisuje, cca po 15 hodinách hraní už bys z ní měl mít slušný přehled o tom, co se děje.

SPOILER: Příběhové pozadí Final Fantasy 13:
Hra se odehrává na dvou světech - Kokonu a Pulsu. Kokon je utopické město, kde lidé žijí v blahobytu, Puls je divoká, neprobádaná planeta. Život lidí na Kokonu ovládají Fal-Cie, božské stroje zajišťující vodu, světlo atd. Stroje mají i své lidské zástupce - vládu nazývanou Sanctum. Vláda má hrůzu z bytostí pocházejících z planety Puls - i na Pulsu existují božské stroje, které podle tradice usilují o zničení Kokonu. Stroje mají navíc zvláštní způsob komunikace přímo s lidmi - dokáží si člověka "vyvolit" a udělat z něj L-Cie, člověka, kterému ve snu vyjeví tzv. Fokus, božské zadání, životní úkol. Vyvolený musí úkol v předem neurčeném časovém limitu splnit, jinak se stane nemrtvou nestvůrou. Splnění úkolu znamená změnu v krystal. Hra se točí kolem incidentu, při němž byla v zapadlé části Kokonu nalezena Anima - temný stroj z Pulsu, který se do města dostal před mnoha lety a od té doby spal. Vláda Sanctum neví, kolik lidí přišlo do styku s Animou a bylo jí případně vyvoleno jako L-Cie. Protože vláda předpokládá, že případní vyvolení Animy dostanou Fokus vedoucí ke zničení Kokonu, rozhodnou se deportovat nebo vyvraždit všechny lidi, kteří s Animou mohli přijít do styku - tj. všechny lidi bydlící v části města, kde Anima spala. To je genocida, jíž hra začíná. V průběhu hry se hráč dozvídá o událostech posledních 13 dní vedoucích k začátku hry - co dělala která postava, jak vše souvisí se vším. Samotný příběh se pak točí kolem božského zadání temné Animy - příchodu Ragnaroku a zničení světa, zkázy Kokonu, k níž mají hrdinové vyvolení temnou mocí sami přispět. Příběh se mi celkem líbil, ale konec mi přišel jako klasický anime zmatek. Pokud ho pochopíš, napiš to sem, prosím, taky, rád si přečtu, jak to vlastně všechno bylo.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 2. 1. 2011 11:55

Ja v tom mam stejne zmatek. Nechapu kdo po nich jde, porad tam melou neco o falcie a lcie...to tomu sakra nemohli dat normalni jmena abych se v tom mohl snaze orientovat??
Jinak teda vim ze nakonec dostali tetovani a mohli pouzivat magii protoze slouzi tomu prvnimu bossovi. Ale jinak je to desne chaoticky.

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod Chumbaba 2. 1. 2011 14:19

Už jsem to taky hrál před víc než půl rokem. Každopádně jsem byl ze začátku z příběhu totálně zmatenej, ale když budeš pravidelně číst shrnutí v encyklopedii, tak uvidíš, že se ti to časem relativně srovná. Bohužel tu teď nemám xbox, abych se kouknul přímo, jak to bylo (měl jsem ho půjčenej).

Ale
je to zhruba takhle:
Falcie jsu ty božské stroje. Na Kokonu se jmenují různě - Orphan, Nautilus atd. Existují ale i falcie sídlící na Pulsu a ty podle tradice usilují o zničení Kokonu. Jedním z nich je Anima, s níž se hrdinové setkají (to je ten první boss - byla přenesena na Kokon po ničivé válce před mnoha lety). Anima si je všechny vyvolí jako svoje Lcie. Dá jim Fokus v podobě krátkého vidění Ragnaroku ničícího Kokon. Protože hrdinové přišli do kontaktu s Animou, jsou pro vládu Sanctum automaticky nepřátelé, protože vláda předpokládá (správně), že Anima si je vyvolila pro nějaký pro Kokon nebezpečný záměr. Proto po nich Sanctum a její vojáci jdou. Hrdinové mají "tetování" - to je známka, že jsou Lcie. Jak se tetování rozvíjí, blíží se ke konci jejich časový limit, do kdy musejí splnit Fokus - jímž je zřejmě zničení Kokonu - to v počáteční fázi ještě přesně nevědí. Zmatek to je, ale na druhou stranu, Final Fantasy měly, co jsem hrál, příběhy vždycky dost zamotané. Aneb, kdo přesně pochopil, jak to bylo na konci Final Fantasy X, ať se hlásí.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 1. 2011 23:14

Co mi poradite abych vylepsoval? Nevim jestli mam vsechno strkat do zbrani co mam, nebo mam pockat jestli najdou nejakou ultimatni.

A postavy clovek asi musi vylepsovat prubezne ve vsech profesich, co?

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod SPY 5. 1. 2011 23:34

No u charakteru mas lepsi davat do vsech 3 roli, budes mit vic HP/DMG za min bodu.

Zbrane jsou fuk, za tech par GIL co mas to nic moc neovlivni, pokud se ti neco libi tak si to upgradni na druhej level at mas vetsi procentualni sanci u specialni vlastnosti - ale vubec to neni nutnost. Bohuzel itemy v hlavni dejovy linii nemaj zadnej vyznam. Ultimatni zbran nenajdes, tu musis poskladat (upgradnout) a to se ti povede az ke konci hry.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 1. 2011 23:41

Takze radeji vybrat jednu z bran u kazde postavy a tu pak maxovat. ja jen, ze obcas najdu nejakou novou zbran, ktera je slabsi nez ta upgradnuta..tak nejak nevim na co mi to je. A prijde mi lito to dismantlovat.

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 22. 1. 2012 16:54

Dostal jsem nejaky oceneni (ci co to bylo, protoze achiv z toho nebyl) Monumental Ally. Nevite co to je?

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 29. 1. 2012 00:56

Lo!Zza: to udajne nejak souvisi s tim velkym sifequestem v predposledni casti hry - clovek dostava tahle oceneni, jak plni jednotlive casti
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod flash789 29. 1. 2012 18:09

Monumental Ally je jeden z ranku za plneni Hunt Missions ,tech ranku je kolem dvaceti a nemaji zadny vetsi vyznam. Tenhle je konkretne za splneni misi 21-26.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 26. 9. 2012 10:14

Ktera XIII-2 DLC jsou pribehova (questy, dialogy atd.), jestli nejaka?
Zatim jsem hral jen demo, ale asi koupim nejpozdeji na Vanoce plnou a ted je na Marketplace nejaka sleva na DLC. Koukam, ze je to vesmes oblecky pro hlavni postavy, zbrane a nove potvory / postavy pouzitelne na pozici monstra (mozna to popisuju spatne, protoze jsem hral jen demo).
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree

Předchozí stránka