Vanguard:Saga of Hereos

World of Warcraft, EverQuest, Ultima Online...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Neptun (novy) 21. 11. 2006 00:04

Ahoj,
Hrál jsem Everquest 2,WoW a vím,že hodnotit Vanguarda :Saga of Hereos je obtížné,jelikož ještě nevyšla plná verze hry.Já jsem se zúčastnil Betatestu a musím říct,že tato hra má našlápnutu nejméně na překvapení roku.Záměřně neříkám,že je to hra na kterou by člověk musel stát dálekosáhle fronty(kromě Američánů:).Jelikož tkz.Lineage fanouškům bude vadit,že hra není zaměřenéná výhradně na akci a WoW fanouškům zase přílišná komplikovanost.Já osobně jsem zatím neviděl v jiné MMO hře abych si mohl upravit tak detailně postavu,vybrat si z tolika rozličných povolání a zábavného obsahu pro low levely.
Neptun (novy)
First Blood

Odeslat příspěvekod rodier 12. 12. 2006 13:14

Hm tak to jsme asi kazdej hrali jineho Vanguarda ;-)
Mne prijde ze tam neni nic moc navic napriklad oproti EQ2.. ale samozrejme normalni xychty potesi.. ty v EQ2 jsou desne "gay".

Puvodne jsem se na VSoH tesil..ale kdyz vidim ze se jim porad nedari optimalizace a ze ten svet je tak nejak bez atmosfery.. tak se radeji obracim na LoTR.. coz je v podstate takove hezci WoWko :))

z VSoH proste necejtim zadnou atmosferu.. pripada mi to jako Dark and Light.. pekna grafika, super featury, trhaci engine a jinak nic.
Da se tam delat hafo veci.. ale tak nejak neni proc.. chybi tam takove to "neco" co "zaplni vzduch".. omacka..

no snad to ve full verzi bude. Jinak mi prave ten vanguard prijde jako L2 - mmorpg zamerena zejmena na akci (dobarvena par questama..)

LoTR na mne dejcha svoji atmosfeoru daleko vic.. a to je taky v bete. A vubec sem ho nehral. A navic je LoTR krasne hratelnej (pry)....... nevim no. BOjim se ze se jim to nepovede :(
rodier
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Clas 12. 12. 2006 20:41

Nejdřív chci poděkovat za příspěvek.Takže hodlám oponovat tvému názoru(tím neříkám že je špatný ,zkrátka poskytuje jiný pohled na stav věci).Co se týká příběhu.Příběh bude,akorát v betaverzi není tak markatní(ono to dá fušku jej vytvořit pro 19 postav).Atmosféru tvoří hráči a lokace,především ty podzemní se mi zdají velmi zdařilé(nevím,jestli si je nehrál).Co se týká akčnosti.Neříkám že není ve VSH kladen důraz na akční složku,akorát v tom rozdílu,že např. se netvoří klasické party(bojovník - mág - healer),ale je zde potřeba vyjednávač a další.Tímto krokem je myslím dostatečně eliminované riziko,že by se nějaké povolání nehodilo do party známe z jiných her.Další LOTR má samozřejmně příběh mnohem povedenější,ale je zde potřeba zhodnotit,že programátoři ho pouze zkopírovali a nemuseli namáhat svoje hlavy.Za druhé v LOTR nebudou koně a nepůjde hrát za stranu zla(možná to přijde v datadisku).CO se týká kreativity,podle hraní WOW je to hlavní motivační prvek mnohá hráčů vytvořit si svoje brnění(pořprodat ho na aukci) a k tomu ždáný příběh taky není:).Opravdu a opravdu velká vada je v engine.Kouše se jako blázen to si myslím je nevětší chyba Vanguard SH.(co čekat od unreal engine 3).
Clas
First Blood

Odeslat příspěvekod rodier 21. 12. 2006 08:04

hele chodis na imperium.cz ? jestli ne tak tam mrkni chodi tam nejvic lidi do cekaj na vanguarda a co jsou v bete..

Jinak na mne proste vanguard atmosferou nedejcha :-( ale jinak doufam ze se jim to povede a bude to narez.. libi se mi ty featury :)

jinak bohuzel to nema UE 3 ale jen UE 2.5 ;-(
rodier
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tragedy 21. 12. 2006 17:25

Taky se přidávám na stranu Rodiera... mě Vanguard zatím taky nic neříká. Je to takový pustý a prázdný, bez atmosféry.
Tragedy
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Clas 23. 12. 2006 00:12

Ahoj.Díky za příspěvek.Nechci nic hanit,ale když jsem byl v Betatestu na Vanguarda tak tam bylo 800 lidí.Což je na tak obrovskou mapu jak si taksi málo(1,5x větší než WoW a možná více).Co z toho vyplívá?Ano,uznávám není atmosféra,není příběh,ale co jsem tvrdil minule atmosféru tvoří lidé.Takže chápu teď je Vanguard prázdný,ale podle mně až bude plný server tak se té atmosféry dočkáte.Podle mně není možné čekat že všichni budou ve stejné lokaci a tvořit,prodávat předměty,chodit na raidy atd...Co se týká příběhu,zde s Vámi musím souhlasit asi z 50%.Například Lineage II v příběhu taky zrovna nevyniká nebo respektive není výrazný tak,aby se člověk s ním totožnil.Tím nechci omlouvat tvůrce Vanguarda je pravda že v této části budou muset pořádně zapracovat,ale tak na bačkoru to bude.Co jsem četl v zahraniční preview veškeré rasy budou mít objasněni svůj původ + historii.
Clas
First Blood

Odeslat příspěvekod flash789 19. 3. 2009 14:40

Vyhrabal sem tuhle starou diskuzi,protoze sem Vanguarda zacal hrat.Prave sem skoncil s Age of Conan po 8 mesicich a hledal sem nejaky zajimavy mmo a rozhodnul se pro tohle.Pravda je ze Vanguarda nehraje zrovna moc lidi,ale prazdna hra to taky neni.Po delsi dobe provozu hra vypada celkem dodelane,i kdyz zcela bez bugu neni.Ale jedna se spis o minoritni bugy.
Tahle opomijena hra ma co nabidnout,a rozhodne se nejedna o hru pro male deti.Zatim me to hodne bavi a doufam ze jeste dlouho bude.
Pro ty co by chteli vyzkouset link na trial
http://www.joinvanguard.com/en/
Ja a jeste par dalsich jsme na serveru Helgar.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree

Odeslat příspěvekod flash789 21. 4. 2009 17:22

Link na forum nasi guildy,Vanguard a Age of Conan
http://moraviaweb.com/forum/index.php
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree

Odeslat příspěvekod flash789 3. 5. 2009 11:29

Nove forum guildy Royal Ultima Vanguard (jeste neni dodelane ale funguje)

http://royal-ultima.niceboard.net/index.htm
flash789
Killing Spree